wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj Wigilia w Gminie Załuski

2013-12-20 15:42:39

Gminna Wigilia odbyła się 19 grudnia 2013 r. w "Gościńcu pod Różą" w Załuskach.

 
 
 
 

Tegoroczne spotkanie opłatkowe rozpoczęli gospodarze wigilii: Przewodniczący Rady Gminy Załuski - Adam Gorzkowski oraz Wójt Gminy Załuski – Romuald Woźniak. Podziękowali za przybycie na uroczystość oraz złożyli wszystkim przybyłym życzenia świąteczne i noworoczne.

Życzenia złożył także Janusz Rosiak – Przewodniczący Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Płońsku i Urszula Stefanowska – Przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Załusk.

W programie znalazł się także występ przygotowany przez „Warsztaty Terapii Zajęciowej w Płońsku”. Pani Kierownik Warsztatu – Joanna Sekulska odebrała podziękowanie i przekazała zebranym życzenia świąteczne w imieniu swoim i podopiecznych.

Następnie harcerze ze szkoły podstawowej w Stróżewie przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju. Jest to coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Światełka przekazali podharcmistrz Ewa Dylewska – Komendantkę Hufca ZHP w Płońsku oraz podharcmistrz Bożena Kochańska – Komendantka Hufca ZHP w Stróżewie wraz z harcerzami oraz Wójt Gminy Załuski i Przewodniczący Rady Gminy.

W spotkaniu uczestniczył także ks. Henryk Szwajkowski – proboszcz parafii Kroczewo, który wraz z księdzem Janem Pikulskim – byłym proboszczem parafii Kamienica pobłogosławili opłatek, którym podzielili się uczestnicy spotkania.

Organizatorzy przygotowali także koncert kolęd. Uczestnicy mogli posłuchać i zaśpiewać kolędy wraz z zespołem „Moja Rodzina” z Glinojecka.

Na uroczystym spotkaniu wigilijnym byli obecni: radni Gminy Załuski, sołtysi, księża, dyrektorzy szkół, prezesi OSP z terenu Gminy Załuski, prezesi Stowarzyszeń, przedstawiciele instytucji, organizacji i firm, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach, samotni mieszkańcy gminy, lokalne media, TVP Warszawa, pracownicy GOPS i UG oraz zaproszeni gości.

Prowadzenie: Ilona Szulborska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
ul. Gminna 17
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|