wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W niedzielę 2 października 20011 r. odbył się VI Jesienny Jarmark "Od pola do stołu" zorganizowany przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne, który stwarza możliwość zaprezentowania się gospodarstwom, przedsiębiorcom, stowarzyszeniom na szerszym rynku. Na imprezie można było podziwiać bogactwa kulturowe naszego regionu, spróbować produktów regionalnych, zaopatrzyć się w zdrowe, ekologiczne produkty, często własnego wyrobu. Na scenie nagrodzeni zostali laureaci konkursu AGROLIGA w kategorii rolnicy oraz konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo - smaki regionów 2011".

 

 
 
 
 

Nagrody dla laureatów konkursów z terenu gminy Załuski ufundował i wręczył Wójt Gminy Romuald Woźniak. I tak Wicemistrzem w Konkursie AGROLIGA zostali Ewa i Franciszek Kretkiewicz z miejscowości Stare Wrońska, II miejsce w konkursie „Nasze kulinarne dziedzictwo – smaki regionów 2011” w kategorii produkty pochodzenia zwierzęcego za szynkę wędzoną podsuszaną otrzymała Małgorzata Gilewska ze Szczytna, III miejsce w konkursie „Nasze kulinarne dziedzictwo – smaki regionów 2011” w kategorii napoje regionalne za nalewkę malinową otrzymało Stowarzyszenie Gminne Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczytna.

Podczas VI Jesiennego Jarmarku „Od pola do stołu” swoje stoisko promocyjne miała Gmina Załuski, która promowała się wraz z innymi gminami powiatu płońskiego pod wspólnym namiotem Lokalnej Grupy Działania „Przyjazne Mazowsze”, natomiast produkty lokalne, regionalne i ekologiczne można było kupić na stoiskach Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczytna oraz na stoisku Towarzystwa Przyjaciół Załusk.

Podczas Jesiennego Jarmarku odbyło się również wręczenie nagród w konkursie fotograficznym "Nasze małe ojczyzny - czyli urokliwe miejsca powiatu płońskiego" zorganizowanego przez LGD Przyjazne Mazowsze.

Z terenu Gminy Załuski III miejsce zajeła fotografia Moniki Bojanowskiej ze Słotwina, natomiast wyróżnienie otrzymała Wiktoria Lukowska również ze Słotwina.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za produkty wystawowe na stoisko gminne:

Owoce dostarczył pan Jan Kazimierczak ze Szczytna

Orzechy laskowe dostarczył pan Janusz Zieliński ze Szczytna

Dynię dostarczył pan Kazimierz Paradowski ze Szczytna

Wrzosy zostały zakupione w szkółce drzew i krzewów ozdobnych Hubert Bielicki w Nowych Olszynach

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|