wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Festiwal Truskawki – to impreza, która ma za zadanie promować naszą gminę w regionie. To właśnie truskawka jest naszym produktem regionalnym. To nasze „czerwone złoto” – podkreśla od lat i cytuje to zdanie jak mantrę organizator imprezy Wójt Gminy Załuski - Romuald Woźniak

Festiwal Truskawki – ma za zadanie także integrować lokalne społeczeństwo. Z każdym rokiem frekwencja świadczy o tym, że udaje się to w pełni. W sobotę kilkutysięczny tłum pomimo upału, bawił się doskonale.

Na tegorocznym Festiwalu, jak zawsze, nie zabrakło znamienitych gości w osobach m.in.: Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie - Krzysztofa Bieńkowskiego, Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego - Radosława Rybickiego. Swoją obecnością Festiwal zaszczycili też wójtowie kilku sąsiednich gmin, wicestarosta powiatu płońskiego, przedstawiciele urzędów i instytucji lokalnych, sponsorzy, organizatorzy, ale przede wszystkim nie zabrakło samych mieszkańców, którzy od lat chętnie spotykają się i wspólnie bawią na tej imprezie, traktowanej już jako rodzinne święto. Uprzyjemniają im tę zabawę występy artystyczne, stoiska gastronomiczne, miasteczko dla dzieci, konkursy, zabawy oraz moc innych atrakcji z truskawką w tle.

„Tej imprezy zazdroszczą nam wszyscy, podobnie jak tego, że potrafimy się tak wspólnie zorganizować. Dopóki będę wójtem, będę realizował ten projekt” – mówił tytułem wstępu Wójt Gminy Załuski - Romuald Woźniak, przy pełnej akceptacji uczestników, po czym odniósł się do obecnej sytuacji rolników i gminy.

Organizatorzy tradycyjnie zapewnili liczne atrakcje: występy artystyczne, stoiska z rękodziełem oraz produktami regionalnymi, stoiska firm i instytucji, dmuchane zabawki dla dzieci, konkursy, a na ochłodę strażacy ochotnicy z OSP Nowe Wrońska ustawili kurtynę wodną, co z prawdziwym entuzjazmem przyjęły dzieci. Była też możliwość skosztowania smakołyków kuchni regionalnej przy stoiskach Stowarzyszenia Kobiet „Karolina” z Karolinowa, Stowarzyszenia Kobiet Gminy Załuski, Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach, Towarzystwa Przyjaciół Załusk, zakupienia rękodzieł podopiecznych WTZ z Płońska, itp.. Przy stoisku urzędu gminy skosztować można były truskawek. Kolportowane były też materiały promocyjne. 

Cały czas działo się też wiele na scenie. Uczniowie z lokalnych szkół i dzieci z przedszkoli, które swoją naturalnością i wdziękiem podczas występów zasłużyły na miano prawdziwych gwiazd imprezy. Następnie uczestnicy VI Festiwalu wysłuchali koncertu Miejskiej Orkiestry „Moderato” z Warki pod dyrekcją Artura Gębskiego. Po koncercie orkiestra wykonała na boisku profesjonalną musztrę paradną.

Gwiazdą szóstego Festiwalu był zespół VANCOUVER z Nowych Wrońsk. Cieszymy się, że „chłopaki” z naszego terenu rozruszali publiczność, dając niezapomniany koncert. Gdy VANCOUVER zszedł ze sceny, przyszła kolej na gwiazdę wieczoru. Był nią zespół D-BOMB reprezentujący swoją twórczością styl dance, a od 2009 roku także muzykę disco polo. Po fenomenalnym koncercie D-BOMB impreza zakończyła się około godz. 22.00 pokazem sztucznych ogni.

Koncerty poprzedziły wystąpienia gospodarza terenu, zaproszonych gości oraz rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród, a także uhonorowanie 4 osób z terenu gminy odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Byli to:Bogdan Piotrowski, Longin Orzechowski, ks. Sławomir Karłowicz oraz Marek Napiórkowski, a odznaczenia  wręczali Adam Struzik i Krzysztof Bieńkowski.

Władze Gminy Załuski składają serdeczne podziękowania przede wszystkim mieszkańcom i wszystkim uczestnikom tegorocznego Festiwalu. Szczególne podziękowania dla druhów z jednostek OSP Kroczewo, OSP Nowe Wrońska, OSP Smulska. Kolejne podziękowania dla Policjantów z Załusk i Płońska, a także dla uczniów i opiekunów oraz dyrektorów przedszkoli i szkół z terenu gminy Załuski.

Scenariusz i prowadzenie – Ryszard Nowaczewski i Anna Woźniak

Dziękujemy wszystkim uczestnikom VI Festiwalu Truskawki za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok na VII Festiwalu.

Podziękowania dla sponsorom tegorocznej imprezy:

Sponsorzy „VI Festiwalu Truskawki – Załuski 2016”:

 1. AVIT – Adam Rytel
 2. Polska AKF Sp. z o.o.
 3. Zakład Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie
 4. Bakoma
 5. Gazownia Serwis - Przedsiębiorstwo Branżowe
 6. Robbud Sp. Komandytowa Sp. z o.o.
 7. Bronisze
 8. Boryna – Stare Olszyny
 9. PZU
 10. Praska Giełda Spożywcza
 11. AG Nagrobki – Załuski – Adam Grzybowski
 12. P.H.U. Rolbud – Jan Woźniak – Załuski
 13. A&M Travel
 14. Piekarnia – Cukiernia Piekarczyk z Kroczewa

Patronat honorowy na imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki,

Patronat medialny objęli: Tygodnik Ciechanowski

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|