wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 
 

„Mali kolędnicy dla rówieśników w Sudanie Południowym”

14 grudnia br. ,w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa pt.”Dzieci-nie na sprzedaż”, poświęcona tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych dla dzieci w Sudanie Południowym. Dziennikarzy , przybyłych na konferencję ,przywitała grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Szczytnie. Dzieci-zaproszone na to spotkanie przez Sekretariat Krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci-przedstawiły scenkę, którą będą już wkrótce wystawiać w parafiach i u odwiedzanych rodzin polscy mali kolędnicy.

„Kolędą zrywamy kajdany-jak wiele mogą dzieci”- tak brzmiał jeden z kolejnych punktów konferencji. W tym miejscu głos zabrała pani Eliza Łoniewska, katechetka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie. Mówiła o zaangażowaniu uczniów ze swojej szkoły w akcję Kolędników Misyjnych. W tym roku wyruszają oni już po raz dwunasty. Cieszy fakt, że liczba kolędników wzrasta. Tym razem dla dzieci z Sudanu Południowego będzie kolędować ponad sześćdziesięciu uczniów, zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum.

Po części oficjalnej konferencji, dzieci odpowiadały na pytania dziennikarzy różnych stacji radiowych.

To nie był jedyny dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Następnego dnia ta sama grupa kolędników udała się ponownie do Warszawy, do siedziby Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, aby zaprezentować scenkę kolędniczą przed kamerą telewizyjną.

Fragment tego przedstawienia będzie można obejrzeć w TVP 1, w programie „Między niebem a ziemią”, 1 stycznia 2012r. Początek programu-godzina 11.50.

Dzieciom, zaangażowanym w scenkę kolędniczą towarzyszyła p. Ewa Głuchowska ,dyr. Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie oraz p. Eliza Łoniewska, która przygotowała naszych kolędników. Byli to: Kujawa Julia, Malińska Maja, Nyrć Dominika, Piekut Jakub, Smakulska Anna, Witczak Adam.

NASI UCZNIOWIE NA KONFERENCJI PRASOWEJ I W TELEWIZJI !!!

14 grudnia grupa kolędników misyjnych ze Szkoły Podstawowej w Szczytnie wzięła udział w konferencji prasowej, poświęconej tegorocznej akcji Kolędników Misyjnychdla dzieci w Sudanie Południowym. Konferencja odbyła się w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

15 grudnia ta sama grupa kolędników wystąpiła ze scenką kolędniczą przed kamerą telewizyjną.

Nagranie miało miejsce w Warszawie, w siedzibie Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.Fragment nagrania będzie można obejrzeć w TVP 1, w programie "Między niebem a ziemią", w niedzielę, 1 stycznia 2012r.Początek programu - godz. 11.50.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|