wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj SPOTKANIE PSL W GMINIE ZAŁUSKI

2009-03-09 13:04:45

W dniu 7 marca 2009 roku w Załuskach odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone działalności samorządu oraz mających się odbyć 7 czerwca br. wyborów do Parlamentu Europejskiego. Organizatorami spotkania był Wójt gminy Załuski, ZG PSL i Klub Radnych PSL.

 
 
 
 
 
 
 
 

Licznie przybyli uczestnicy mogli zapoznać się z zagadnieniami wyborów do Europarlamentu, które przedstawił pan Aleksander Sopliński - poseł na Sejm RP. Omówił też najważniejsze zmiany w ustawie o KRUS, o sołtysach i o propozycjach ulg podatkowych dla rodzin rolniczych. Apelował do zebranych o udział w wyborach, które są bardzo ważne dla przyszłości mieszkańców wsi, bowiem decyzje zapadają w Brukseli.

 

 
 
 
 

Wśród gości obecny był pan Radosław Rybicki - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego. Omówił pomoc Urzędu Marszałkowskiego kierowaną na rozwój obszarów wiejskich. Stwierdził, że gmina Załuski dobrze przygotowuje wnioski i jest wśród liderów w pozyskiwaniu środków.

Rolę jaką spełnia ODR we współpracy z gminą Załuski oraz o programie Leader opowiedziała pani Grażyna Opolska - Z-ca Dyrektora MODR w Warszawie.

Zagadnienia związane z pracą Samorządu przedstawił Wójt Gminy Załuski pan Romuald Woźniak. Dokonał podsumowania dwóch lat pracy. Przedstawił dane dotyczące inwestycji drogowych, oświatowych, ochrony środowiska oraz inwestycji dla OSP. Podziękował obecnym sołtysom, radnym za wspólną pracę. Namacalne zmiany w gminie Załuski nie były by możliwe bez zgodnej współpracy.

Rolę jaką PSL odgrywa w samorządach gminnych i powiatowych przedstawił pan Jan Kazimierczak - V-ce Prezes Powiatowego Zarządu PSL, zachęcając zwłaszcza członków do aktywnej pracy.

Był też czas na dyskuję, w której mówcy wskazywali na problemy opłacalności produkcji rolnej, o systemie ubezpieczeń społecznych, pracy samorządów i organów państwowych.

Na zakończenie podziękowano panom Aleksandrowi Soplińskiemu i Radosławowi Rybickiemu za wkład pracy na rzecz rozwoju gminy Załuski.

Miłym akcentem na zakończenie było wręczenie przez Wójta gminy Załuski pana Romualda Woźniaka, pana Adama Gorzkowskiego - Przewodniczącego Rady Gminy i pana Aleksandra Soplińskiego - strojów do piłki nożnej zespołowi ze Zdunowa. Tym bardziej był to miły akcent gdyż poseł A. Sopliński jest członkiem Sejmowej Komisji Sportu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
ul. Gminna 17
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|