wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj Senior - to brzmi dumnie!

2016-09-26 07:50:04

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym:

 
 
 
 

1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Dlatego coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.

    Dzień Seniora od lat zajmuje bardzo ważne miejsce także w kalendarzu imprez odbywających się w gminie Załuski. To wydarzenie poświęcone tym, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną mądrość, jaką obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Dlatego też każdego roku, niezmiennie, na wspólnym świętowaniu spotyka się liczne grono „dojrzałych” mieszkańców gminy Załuski, zrzeszonych w Kole Emerytów i Rencistów w Załuskach, pragnących spędzić kilka przyjemnych chwil w towarzystwie swych rówieśników i znajomych. Tak też było w minioną sobotę, 23 września, kiedy to w sali konferencyjnej Urzędu Gminy uroczyście obchodzono Dzień Seniora. Spotkania w takim gronie, to dobry moment na to, abyśmy wszyscy wysnuli stosowną refleksję. Wszak wszyscy kiedyś będziemy Seniorami.

Wg statystyk, w gminie Załuski zamieszkiwanej przez 5662. mieszkańców jest obecnie 292. mężczyzn powyżej 65. roku życia i 669 kobiet powyżej 60. roku życia.

    Emeryci, renciści i zaproszeni goście swoje święto rozpoczęli o godz. 11:00.

 Zebranych przywitała prezes Koła pani Urszula Stefanowska. Natomiast życzenia w imieniu władz samorządowych złożył zebranym osobiście Romuald Woźniak, wójt gminy.

  W uroczystości wziął udział także ksiądz Jan Pikulski – emeryt z parafii Kamienica i delegacja z Powiatowego Koła Emerytów na czele z prezesem Januszem Rosiakiem.

  Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy pod kierownictwem  dyrektor tejże placówki – Joanny Wiśniewskiej i nauczycielki Krystyny Kaliszewskiej.

Wszystkim życzymy wszystkiego najlepszego, a na zakończenie kilka cennych rad.

 

Zalecenia dla Seniorów

1.O każdej dnia i roku porze zawsze uśmiechaj się seniorze.

2.Każdego ranka, gdy tylko wstaniesz wpierw gimnastyka, potem śniadanie.

3.Fatygi na to nigdy nie żałuj i na dzień dobry żonkę ucałuj.

4.Jeśli ci własne zdróweczko w cenie, to już od dzisiaj porzuć palenie.

5.Nawet i lekarz z doświadczeń radzi: przejażdżka rowerem ci nie zawadzi.

6.Miej na uwadze paranauki: traktuj kobiety jak dzieła sztuki.

7 Pogoń i wyścig pozostaw chartom, zdrowiem za pospiech płacić nie warto.

8.Pozostaw innym problemów szereg i na codzienny wyrusz spacerek.

9.Jeżeli w diecie przesadzisz odrobinę, połknij natychmiast witaminę.

10.Powtarzaj zawsze „spoko człowieku”, a sędziwego dożyjesz wieku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
ul. Gminna 17
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|