wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kim była Paulinka...?

Paulinka żyła zaledwie 13 lat. Przez większość swojego życia zmagała się z ciężką chorobą i cierpieniem. Nigdy nie chodziła, a jednak jej wiersze nie są o smutku i cierpieniu, ale o zachwycie nad światem i o kochającym Bogu, o kapciach babci, o Japonce Pelonce i o kotkach psotkach… Poezja Paulinki wzrusza i bawi, ale przede wszystkim zdumiewa dojrzałością wiary, mądrością i bezwarunkową miłością, z jaką otwiera serce na ludzi, na świat, na misje...

 

 
 
 
 

To właśnie poezji tej niezwykłej młodej osóbki poświęcone było środowe spotkanie w ZSO Szczytno, które przygotowała Dyrektor ZSO w Szczytnie pani Ewa Głuchowska oraz katechetka pani Eliza Łoniewska.

Gościem specjalnym spotkania był Jego Ekscelencja ks. Biskup Piotr Libera, a także Wójt Gminy Załuski pan Romuald Woźniak, oraz rodzice wybitnie uzdolnionej Paulinki Państwo Elżbieta i Zenon Walczykowie. W spotkaniu wzięli też udział Przewodniczący Rady Gminy Załuski pan Adam Gorzkowski i Wiceprzewodniczący Rady pan Jan Kazimierczak, oraz Radny Edward Aleksandrowski, a także dyrektorzy ze szkół z terenu Gminy Załuski: Ewa Dylewska – Dyrektor SP w Stróżewie oraz Joanna Wiśniewska – Dyrektor SP w Kamienicy.

Podczas spotkania uczniowie ze szkoły w Szczytnie pod fachowym okiem katechetki pani Elizy Łoniewskiej przygotowali część artystyczną. W zadumie, momentami ze szczerym uśmiechem, a nawet z łezką w oku zgromadzeni na sali gimnastycznej słuchali prezentowanych przez dzieci i młodzież wybranych utworów Paulinki Walczyk.

O poezji Paulinki mówiła także jej katechetka pani Anna Ziembińska, siostra Paulina Maria Januchta CSFMI, redaktor naczelna katolickiego miesięcznika dla dzieci „Mały Rycerzyk Niepokalanej” oraz ksiądz dr Tomasz Atłas – dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z ks. Proboszczem parafii Krysk Janem Kaźmierczakiem i zgromadzonymi odmówili wspólną modlitwę, a spotkanie zakończył ks. Biskup Piotr Libera udzielając zgromadzonym Błogosławieństwa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|