wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj JAROSŁAW KALINOWSKI W GMINIE ZAŁUSKI

2009-05-08 08:20:15

W dniu 7 maja 2009  roku w gminie Załuski odbyła się konferencja z udziałem Wicemarszałka Sejmu panem Jarosławem Kalinowskim. Tematem przewodnim konferencji było „Omówienie projektów ustaw i zmian w ustawach dotyczących rozwoju obszarów wiejskich oraz rola sołtysa w realizacji zadań Państwa w zakresie rozwoju wsi”. Uczestnikami byli Wójtowie i Burmistrzowie wraz z sołtysami z powiatu płońskiego i powiatu mławskiego oraz zaproszeni goście.

 
 
 
 
 
 
 
 

Konferencję rozpoczęli gospodarze - Wójt Gminy Załuski pan Romuald Woźniak oraz Starosta Powiatu Płońskiego pan Jan Mączewski. Wszystkim uczestnikom spotkania przedstawiono działania promocyjne podejmowane przez gminę Załuski oraz najważniejsze inwestycje w gminie Załuski i powiecie płońskim.

 
 
 
 

W swoim wystąpieniu Wicemarszałek Sejmu pan Jarosław Kalinowski podziękował za zaproszenie i omówił projekty ustaw i zmiany w ustawach dotyczących rozwoju obszarów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem zadań, które realizują sołtysi. Zachęcał rolników do przechodzenia na podatek VAT. Zapoznał zebranych z głównymi założeniami programu Europejskiej Partii Ludowej. Apelował do mieszkańców, aby uczestniczyli w wyborach do Parlamentu Europejskiego, dlatego że główne decyzje dotyczące obszarów wiejskich zapadają w Brukseli stąd ważne jest, aby wieś polska miała swoją liczną reprezentację.

Przybyli uczestnicy mogli zapoznać się z zagadnieniami wyborów do Europarlamentu oraz możliwościami pozyskiwania środków z instytucji państwowych, które przedstawił pan Aleksander Sopliński - poseł na Sejm RP.

Na konferencji pan Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego oraz pani Elżbieta Szymanik – Wicedyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie omówili programy, z których rolnicy i przedsiębiorcy na Mazowszu mogą obecnie korzystać, aby unowocześnić i modernizować swoje gospodarstwa i przedsiębiorstwa.

Podczas konferencji poruszono problemy opłacalności rolnej, opodatkowania podatkiem dochodowym rolników, potrzebie tworzenia funduszy sołeckich, większego wsparcia finansowego ze strony agencji rządowych oraz szereg problemów związanych z dopłatami bezpośrednimi.

W konferencji uczestniczyło około 250 osób. Mogli oni bezpośrednio porozmawiać i skorzystać z porad przedstawicieli instytucji, które miały swoje punkty konsultacyjne – Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział w Płońsku, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego „Poświętne”, KRUS w Płońsku, Bank Spółdzielczy w Płońsku i Wyszogrodzie oraz Bank BGŻ.

Uczestnicy spotkania wskazali na potrzebę organizowania takich spotkań, na których mogą bezpośrednio otrzymać informację od władz rządowych i samorządowych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
ul. Gminna 17
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|