wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj Festiwal Truskawki - Załuski 2015

2015-06-29 13:27:30

Podczas V Festiwalu Truskawki – Załuski 2015 zorganizowanego przez Wójta Gminy Załuski – Romualda Woźniaka, który odbył się 27 czerwca 2015 r. na boisku sportowym w Karolinowie nie zabrakło licznych atrakcji...

 
 
 
 

Uroczystość otworzyli: Wójt Gminy Załuski – Romuald Woźniak wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Załuski – Edwardem Aleksandrowskim i Zastępcą Kierownika Urzędu do Spraw  Kombatantów i Osób Represjonowanych – Bożeną Żelazowską. Powitali oni zgromadzonych, zaprosili do wspólnej zabawy i świętowania podczas imprezy.

Po oficjalnym otwarciu imprezy występy na scenie rozpoczęli najmłodsi tj. dzieci z Przedszkola „Mały Miś” z Karolinowa, dzieci z Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej – International Elementary School z Karolinowa, dzieci z Przedszkola w Kroczewie oraz uczniowie ze szkół z terenu gminy Załuski – ZSO Kroczewo, ZSO Szczytno, SP w Kamienicy, SP w Stróżewie.

Po występach naszych dzieci przyszedł czas na koncert orkiestry dętej z OSP w Kaskach. W czasie, gdy wszyscy słuchali muzyki na boisku odbyły się zawody w szypułkowaniu truskawek. Zgłosiło się 12 uczestników, którzy w jak najkrótszym czasie mieli do oszypułkowania 2 kg dorodnych truskawek. I miejsce zajęła pani Agnieszka Przychodzka, II miejsce zajęła pani Katarzyna Baryga, III miejsce zajęła pani Aldona Milewska.

Rozstrzygnięto także konkurs kulinarny „Inspiracje truskawkowe" na najlepszą potrawę przyrządzoną z truskawek uprawianych na terenie naszej gminy. Pierwsze miejsce zajęło Stowarzyszenie Kobiet Gminy Załuski. Drugie miejsce zajęło Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach. Trzecie miejsce zajęło Stowarzyszenie Kobiet „Karolina” z Karolinowa”. Natomiast w konkursie na „Najładniejsze stoisko” I miejsce zajęło stoisko Stowarzyszenia Kobiet „Karolina” z Karolinowa, II miejsce zajęło stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej w Płońsku, III miejsce zajęło stoisko Towarzystwa Przyjaciół Załusk.

Po konkursach przyszedł czas na muzyką poważną. Przeboje dawnych lat w koncercie „Od klasyki do rozrywki” wykonali: Janusz Tylman - fortepian, Joanna Stefańska - Matraszek - sopran, Robert Szpręgiel - baryton, Joanna Ewa Zaniewicz - mezzosopran, Bogdan Kuźmiuk - tenor, Tadeusz Melon - skrzypce, Krzysztof Szczotka - perkusja, Ryszard Nowaczewski - scenariusz, reżyseria i prowadzenie.

Po konkursach przyszedł czas na oficjalne powitania i przemówienia gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Senator RP - Jan Maria Jackowski,  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki - Jerzy Witold Pietrewicz oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik. Wręczyli oni przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaczenia honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”.  W tym roku odznaczenia odebrali: Urszula Szybińska, Marianna Orzechowska, Ryszard Krakowiak,  Bonifacy Gilewski, ks. Henryk Szwajkowski, Zygfryd Koperski, Marian Raźny. Wręczyli oni także podziękowania i medale dla drużyny LKS „Korona” Karolinowo, która  po 3 latach występów w B klasie ciechanowskiej wywalczyła awans do A klasy ciechanowsko – ostrołęckiej.

Podczas części oficjalnej wręczono nagrody w konkursach przeprowadzonych podczas Festiwalu oraz w konkursie plastycznym zorganizowanym przez GKRPA w Załuskach i konkursie „Najaktywniejszy Czytelnik Biblioteki w Załuskach”. Natomiast Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Płońsku – Joanna Sekulska na ręce gospodarza terenu – Wójta Gminy Załuski przekazała podziękowanie za współpracę dla samorządu gminnego wraz z mapą gminy Załuski wykonaną przez podopiecznych Warsztatów.

W dalszej części programu artystycznego wystąpił zespół "Boney M Imitation" z repertuarem dawnych, znanych przebojów. Po gorących rytmach swój występ miała Gwiazda Wieczoru  zespół Cliver, który zaprosił do wspólnej zabawy i rozruszał zgromadzony tłum na boisku.

Punktem kulminacyjnym na zakończenie Festiwalu był przygotowany przez organizatorów pokaz sztucznych ogni.

Oprócz występów scenicznych organizatorzy zapewnili inne atrakcje. Goście mogli odwiedzać stoiska informacyjno-doradcze, które zorganizowały takie instytucje jak ARiMR, KRUS, Nadleśnictwo Płońsk, MODR Oddział Poświętne, LGD Przyjazne Mazowsze. Była też możliwość degustować swojskich przysmaków przyrządzonych przez: Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach, Stowarzyszenie Kobiet Gminy Załuski, Stowarzyszenia Kobiet „Karolina” z Karolinowa, OSP Załuski. Stoiska z rękodziełem zaprezentowało Towarzystwo Przyjaciół Załuski i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic.  

Podczas trwania naszego truskawkowego święta nie obyło się bez atrakcji dla dzieci. Wśród nich znalazły się zamki dmuchane, zjeżdżalnie, malowanie buziek, przejażdżki na konikach i wiele innych.

Scenariusz i prowadzenie – Ryszard Nowaczewski i Joanna Ewa Zaniewicz

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują sponsorom, wystawcom, druhom z OSP z terenu gminy Załuski, funkcjonariuszom Policji z Załusk i Płońska, uczniom i opiekunom oraz dyrektorom przedszkoli i szkół z terenu gminy Załuski, harcerzom, młodzieży z terenu gminy Załuski uczęszczającym do Liceum o profilu wojskowym w Płońsku, Zakładowi Karnemu Warszawa – Białołęka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom V Festiwalu Truskawki za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok na VI Festiwalu.

Sponsorzy „V Festiwalu Truskawki – Załuski 2015”:

 1. GNS Technology
 2. Gaz System
 3. Bakoma
 4. Polska AKF sp. z o.o.
 5. Robbud Sp. Komandytowa Sp. z o.o.
 6. AVIT – Adam Rytel
 7. P.H.U. OKNEX – Sławomir Konofalski
 8. Bronisze
 9. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 10. AGRO TECHNIKA S.A. w Ząbkach, Oddział Praska Giełda Spożywcza
 11. Boryna – Elżbieta i Krzysztof Borzęccy – Stare Olszyny
 12. DARIMEX – Dariusz Pająk
 13. Zakład Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie
 14. Firma „Krzyś” – Krzysztof Wiśniewski
 15. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku
 16. Grupa Producentów Rozsad Krasoń Sp. z o.o.
 17. PZU
 18. AG Nagrobki – Załuski – Adam Grzybowski
 19. P.H.U. Rolbud – Jan Woźniak – Załuski
 20. SABRO – Robert Ślubowski – Stare Olszyny
 21. Piekarnia – Cukiernia Piekarczyk z Kroczewa

Patronat honorowy na imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego

Patronat medialny objęli: TVP Warszawa, Tygodnik Ciechanowski, Radio Zet Gold

Opracowanie: Ilona Szulborska - Inspektor ds. promocji

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|