wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po raz pierwszy Załuskowa truskawka obchodziła swoje święto! Było ono wyjątkowo huczne! Występy artystyczne, stoiska z rękodziełem oraz produktami regionalnymi, stoiska firm i instytucji, dmuchańce dla dzieci, konkursy, oraz moc innych atrakcji czekała w Karolinowie na wszystkich chętnych do wspólnego świętowania.

W sobotnie popołudnie 25 czerwca 2011 r. boisko sportowe w Karolinowie pękało w szwach. Słoneczna pogoda oraz mnóstwo atrakcji, jakie zapewnił Organizator sprawiły, że tysiące mieszkańców gminy, regionu oraz gości zechciało przyłączyć się do wspólnego świętowania..

O godz. 15:00 „Festiwal Truskawki – Załuski 2011” uroczyście rozpoczął włodarz gminy - Wójt Romuald Woźniak.

- Niezmiernie cieszę się, że tak licznie przybyliście na święto truskawki. Wspaniale, że przyłączacie się Państwo do wspólnego świętowania, bowiem to czas zabawy i oddechu po kończącym się już sezonie truskawkowym - mówił

Po powitaniu i oficjalnym otwarciu imprezy przez wójta już na samym początku emocje sięgnęły zenitu, odbył się bowiem konkurs przygotowany przez Ludowy Klub Sportowy „Korona – Karolinowo” – Zawody siłaczy. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął Mariusz Strzeszewski z Karolinowa. Laureaci otrzymali medale oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i fundatorów.

Tuż po emocjach rywalizacji siłaczy na scenie głównej wystąpiły Dzieci z Przedszkola „Mały Miś”. Dzieci po raz pierwszy miały okazję pokazać swoje umiejętności przed tak szeroką publicznością (dyrektorem przedszkola jest pani Elżbieta Madej). Następnie na scenie pojawił się Krasnal Piksel z TVP1 programu Budzik, który bawił się razem z dziećmi.

Następnym punktem programu był występ Ludowego Zespołu Artystycznego „Płońsk” oraz koncert orkiestry Dętej „Con Grazia” pod dyr. Kapelmistrza Leszka Kalkowskiego.

Po gorącej rozgrzewce muzycznej nastąpiło uroczyste otwarcie boiska sportowego w Karolinowie. Na scenie pojawił się wójt gminy Załuski – Romuald Woźniak, który powitał gości specjalnych, którzy przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w naszym święcie. Wśród nich znaleźli się: pani Maria Zwolińska – Radca Generalny oraz Krzysztof Nerć – doradca Ministra z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Aleksander Sopliński - poseł na Sejm RP, Józef Kaliński – Dyrektor Biura Poselskiego i przedstawiciel Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ciechanowie, Marek Miesztalski – Skarbnik Województwa Mazowieckiego, Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich, Krzysztof Cienkowski – Kierownik Wdrażania Programów Unijnych dla Rolnictwa, Andrzej Kamasa – Dyrektor Delegatury w Ciechanowie, Andrzej Nocoń – Z-ca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie, Agnieszka Mostowska – Dyrektor Praskiej Giełdy Spożywczej, Agata Sosińska – Dyrektor MODR Oddział Poświętne, Ewa Pawlak – Kierownik PT KRUS w Płońsku, Jacek Malicki – Z-ca Dyrektora OT Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie, Paweł Obermeyer – Dyrektor Szpitala Praskiego, Andrzej Pietrasik – Burmistrz Miasta Płońsk, Jan Mączewski – Starosta powiatu płońskiego oraz Andrzej Stolpa – Wicestarosta powiatu płońskiego, Beata Pierścińska – Wójt Gminy Naruszewo, Aleksander Jarosławski – Wójt Gminy Płońsk.

Po powitaniu, boisko poświęcił ks. Sławomir Karłowicz – Proboszcz parafii Wrona, a następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstążki. Po oficjalnym otwarciu boiska przed scenę poproszono osoby, którym zostały wręczone odznaki „Zasłużony dla rolnictwa”, ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego. Odznaczeni to: Jan Kazimierczak, Stanisław Borzęcki, Dybowski Waldemar, Ireneusz Gajewski, Jacek Kołodziejski, Franciszek Kretkiewicz, Henryk Paczkowski, Krzysztof Słupecki.

W międzyczasie odbywały się konkursy. Były to: konkurs kulinarny „Inspiracje Truskawkowe”, konkurs w szypułkowaniu truskawek, konkurs na najładniejsze stoisko, za które również wręczono nagrody ufundowane przez: Wójta Gminy Załuski, Starostę Powiatu Płońskiego, Wójta Gminy Naruszewo, Wójta Gminy Płońsk, Praską Giełdę Spożywczą, pana Andrzeja Bieniek z Załusk i WFOŚiGW w Warszawie.

Kolejną atrakcją wieczoru był oszałamiający występ w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej i scen warszawskich „Od klasyki do rozrywki”, następnie grupa 4Active SOLO LATINO a zaraz po nich zespół „Bene” gorącymi rytmami prosto z Italii oraz energicznym tańcem wprawił publiczność w prawdziwie świąteczne nastroje.

Wieczór zakończyła dyskoteka pod gwiazdami przy najnowszych muzycznych hitach, które serwował zespół „Jack” oraz pokaz sztucznych ogni.

Podczas tegorocznego Święta Truskawki na boisku sportowym w Karolinowie była możliwość skosztowania smakołyków kuchni regionalnej przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich ze Szczytna, Stowarzyszenia Kobiet „Karolina” z Karolinowa, Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach, zakupienia rękodzieł, biżuterii artystycznej, wyrobów wikliniarskich. Przy stoisku gminnym skosztowac można były truskawki oraz kolportowane były materiały promocyjne.

Stoiska informacyjno-doradcze wystawili m.in.: Lokalna Grupa Działania „Przyjazne Mazowsze, MODR Oddział Poświętne, ARiMR, ARR, KRUS, Bank Spółdzielczy w Załuskach, PPHU Boryna ze Starych Olszyn, Piekarnia Piekarczyk z Kroczewa, Kontraktowy Ośrodek Zdrowia - stoisko medyczne, Towarzystwo Przyjaciół Załusk, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Płońsku, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Płock, stoisko pana Piotra Skocińskiego „Kornik” – Stoły, grzyby, ławki z drewna, Praska Giełda Spożywcza, Stoisko Solary

Scenariusz i prowadzenie imprezy – Joanna Zaniewicz i Ryszard Nowaczewski

Patronat honorowy:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Marszałek Województwa Mazowieckiego

„Festiwal Truskawki – Załuski 2011” współfinansowany z Programu Leader, PROW 2007-2013, przy udziale LGD „Przyjazne Mazowsze"

Opracowanie: Ilona Szulborska

Sponsorzy:

1. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna – Szczytno

2. Polska AKF sp. Z o.o.

3. Green Factory Artur Rytel - Zdunowo

4. PPHU BORYNA - Stare Olszyny

5. PPHU Andrzej Bieniek - Załuski

6. Piekarnia – Cukiernia Piekarczyk, Piekarczyk Artur - Kroczewo

7. Gazownia Serwis Przedsiębiorstwo Branżowo SPZO

8. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

9. Robert Dobies – Firma Budowlana Import Export sp. Z o.o. Raciąż

10. Firma Sabro Robert Ślubowski – Stare Olszyny

11. Firma Darimex - pan Dariusz Pająk

12. Woźniak Jan - Załuski

13. Piotr Hom – Solary

14. Bogdan Ostrowski

15. Marcin Józwik

16. Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach - największe w Polsce centrum hurtowej dystrybucji świeżych owoców i warzyw

Festiwal Truskawki - Załuski 2011 w obiektywie...

< < < zdjęcia cz. 1> > >

< < < zdjęcia cz. 2 > > >

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|