wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj ,,Dziko kocham bezpieczeństwo’’

2016-02-18 09:15:12

Informujemy, że w ZSO Nr 1 w Kroczewie zrealizowany został projekt edukacyjny ,,Dziko kocham bezpieczeństwo’’.

 
 
 
 

Uczestnikami projektu było 122 uczniów szkoły podstawowej klas 0-VI oraz 8 uczniów klasy II publicznego gimnazjum.

Celem projektu było wykształcenie młodych ambasadorów bezpieczeństwa, których zadaniem jest przekazywanie dzieciom wiedzy i umiejętności zachowywania się w różnych dziedzinach życia, przekazanie podstaw wiedzy o ekologii oraz zdrowym i aktywnym trybie życia.

W realizację projektu zaangażowani byli opiekunowie: Ewa Czwarna, Urszula Drzewaszewska i Dariusz Biesalski, a także Przedstawicielka Firmy UL International Polska Sp. z o.o. p. Beata Staniszewska, mieszkanka Załusk.

Przeszkoleni przez przedstawiciela firmy UL uczniowie gimnazjum w ścisłej współpracy z opiekunami programu podejmowali działania profilaktyczne związane  z zachowaniem bezpieczeństwa wśród uczniów szkoły podstawowej, poprzez prowadzenie specjalnych zajęć.

Zestawy tematyczne poszczególnych zajęć, realizowane za pomocą takich narzędzi jak; 10-40 minutowy film (rysunkowy lub z aktorami) oraz materiały edukacyjne (testy, łamigłówki, krzyżówki, piosenki, gry i zabawy) utrwaliły i potwierdziły wiedzę dzieci w szeroko pojmowanych kwestiach bezpieczeństwa.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymywali od ambasadorów bezpieczeństwa dyplomy i ,,bezpieczne gadżety’’ lub drobne pomoce dydaktyczne.

Szkoła wzbogaciła się o kopie filmów wykorzystywanych na zajęciach.

Z uwagi na to, że zajęcia prowadzone były wśród dzieci ZSO Nr 1 w Kroczewie przez ich starszych kolegów (niekonwencjonalnie) cieszyły się dużą atrakcyjnością wśród  odbiorców.

Uczniowie gimnazjum - uczestnicy projektu - pogłębili swoją wiedzę merytoryczną dot. bezpiecznych zachowań, zdobyli też szereg umiejętności pedagogicznych i technicznych, co z pewnością wpłynęło na zwiększenie poczucia przez nich własnej wartości i wiary we własne możliwości.

Ambasadorami bezpieczeństwa w ZSO nr 1 w Kroczewie zostali:

  1. Arkadiusz Kilian

  2. Norbert Milczarek

  3. Adam Roguski

  4. Małgorzata Suchodolska

  5. Kamil Jakubiak

  6. Dawid Wysocki

  7. Bartłomiej Koperski

  8. Łukasz Przybylski    

                                     Gratulujemy!

Specjalne podziękowanie składamy Pani Beacie Staniszewskiej za patronat nad projektem oraz Pani Małgorzacie Oszczyk – Radnej Rady Gminy Załuski za zainicjowanie tego typu działań na terenie Naszej Gminy.

                                                                                                        Urszula Drzewaszewska

                                                                                                      Dyrektor ZSO w Kroczewie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
ul. Gminna 17
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|