wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
ilovezaluski parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj 2018

2018-02-06 09:16:55

 
 
 
 
WNIOSEK, OŚWIADCZENIA ORAZ INFORMACJA
25 maja 2018 roku we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie być stosowane Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO). RODO obejmuje swoim zastosowaniem wszystkie podmioty prywatne i publiczne, które przetwarzają dane osobowe i w praktyce większość procesów przetwarzania danych.
W związku ze znaczną liczbą zgłoszeń dotyczącą wałęsających się samowolnie psów, czyli zwierząt niedopilnowanych należcie przez właścicieli, Urząd Gminy Załuski przypomina, że posiadanie zwierząt wiąże się z szeregiem obowiązków, które nakłada na nas prawo. Aby uniknąć wchodzenia z nim w konflikt, warto zapoznać się z przepisami, które je regulują.
Projekt „ Z myślą o rodzinie” skierowany jest do osób w wieku 18-65 lat oraz rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia tj. dzieci w wieku 7-18 lat z gmin poniżej progu defaworyzacji (określonych w mazowieckim barometrze ubóstwa). Celem głównym jest wzrost aktywności społecznej lub/i zawodowej u min. 65 osób z województwa mazowieckiego.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do wzięcia udziału w imprezie podsumowującej 27 Finał WOŚP w Gminie Załuski.
Krus informuje, że rolnicy lub renciści pobierający świadczenie z naszej instytucji, a spełniający określone warunki mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej.
W sobotę, 22 grudnia 2018 roku w OSP Nowe Wrońska została zorganizowana wigilia dla druhów z tej jednostki.
Wójt Gminy Załuski – Kamil Koprowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Załuski – Agnieszka Dąbrowska byli organizatorami gminnej wigilii, która odbyła się dnia 21 grudnia 2018 r. w Dworku Marzenie w Przyborowicach Górnych.
W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. uczniowie szkoły podstawowej w Stróżewie zabrali zgromadzonych na wigilię do chaty Macieja Boryny z „Chłopów” Władysława Reymonta.
W niedzielę 16 grudnia 2018 r. Stowarzyszenie Kobiet "Karolina" z Karolinowa zorganizowało spotkanie wigilijne
Systemu Dokumenty Zastrzeżone
W związku z trwającym okresem grzewczym, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców publikujemy informację Krajowej Izby Kominiarzy.
GOPS w Załuskach zorganizował wigilię dla starszych i samotnych osób oraz swoich podopiecznych z terenu gminy Załuski
W sobotę 8 grudnia 2018 r. Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Załuskach zorganizowało wigilię w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski.
Szkoła Podstawowa w Kamienicy kolejny rok brała udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Informacja Kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Informujemy, że Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski będzie przyjmował interesantów w każdy czwartek w godz. 14:00 - 18:00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w pokoju nr 21
Świadczenie „Rodzina 500+” nie jest przyznawane bezterminowo. Prawo do tego świadczenia jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Wypłata św8iadczenia uzależniona jest natomiast od terminu złożenia stosownego wniosku.
1 czerwca Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę, która umożliwia rodzicom zarejestrowanie narodzin dziecka online – bez konieczności wizyty w urzędzie.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach informują o zakupie nowych książek do naszej Biblioteki.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach informują o zakupie nowych książek do naszej Biblioteki.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach informują o zakupie nowych książek do naszej Biblioteki.
Odbędzie się ona w piątek 28 grudnia 2018 r., początek godz.13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
Uczniowie klasy VIII ze szkoły podstawowej w Kamienicy w dniu 28.11.2018 r. przyjechali do Urzędu Gminy Załuski na lekcję WOS-u.
Dnia 7 grudnia 2018 r. w sali gimnastycznej SP Szczytno odbył się Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Załuski.
W poniedziałek tj. 31.12.2018 r. Urząd Gminy Załuski będzie otwarty w godzinach: 7:45 - 13:45
Dnia 30.11.2018 r. w Urzędzie Gminy Załuski o godz. 13:00 odbyła się II sesja Rady Gminy Załuski
MODR Oddział Poświętne w Płońsku zaprasza 10 grudnia 2018 r. na międzynarodową konferencję na temat "Znaczenie pszczoły miodnej w rolnictwie i leśnictwie - współczesne bartnictwo"
Posiedzenie odbędzie się w piątek 30 listopada 2018 r.(piątek) początek godz.13:00 w sali konferencyjnej Urząd Gminy w Załuskach
Nagrania video z I sesji Rady Gminy Załuski kadencji 2018-2023 z dnia 19.11.2018 r.
Podczas koncertu Kiermasz Świąteczny z którego dochód przeznaczony jest dla małej dziewczynki - Małgosi Koniec
I Sesja Rady Gminy Załuski odbyła się w dniu 19 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach
W związku z ogromnym zainteresowaniem, kontynuujemy świadczenie profesjonalnej pomocy prawnika w ramach bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców gminy Załuski.
W dniu 21 grudnia tj. piątek Urząd Gminy Załuski pracuje w godzinach 7:45 do 13:45 W dniu 24 grudnia tj. poniedziałek Urząd Gminy Załuski pracuje od 7:45 do 12:45
Informuję, że z dniem 1 czerwca 2018 r. wszedł w życie Rządowy Program „Dobry Start”. Wszelkie informacje na temat programu znajdą Państwo na specjalnie przygotowanej stronie: https://www.mpips.gov.pl/DobryStart
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zaprasza 22 listopada na XVII konferencję na temat „Odnawialne źródła energii na obszarach wiejskich".
Na podstawie art. 20 ust.2 i art.29a ust.2 w związku z art.26 ust.2 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018 r. poz.994 z późn. zm.) Komisarz Wyborczy w Ciechanowie zwołuje pierwszą sesję Rady Gminy Załuski na 19 listopada 2018 roku. Posiedzenie odbędzie się o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.
Wójt gm. Załuski uprzejmie informuje o możliwości wglądu i wnoszenia uwag do "Koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Płońsk- Czosnów".
Szanowni Mieszkańcy Gminy Załuski! 16 listopada 2018 roku jest dniem, w którym oficjalnie i definitywnie kończę swoją przygodę samorządową na stanowisku wójta gm. Załuski.
Wyniki głosowania w drugiej turze wyborów samorządowych - 4 listopada 2018 r.
Wyniki głosowania w wyborach w dniu 21 października 2018 r.
Wyjaśnienie dotyczące wniosków suszowych.
Zawiadamiamy, że w terminie od 19 listopada 2018 roku do 7 grudnia 2018 roku zostanie wyłożony do wglądu projekt opisowo-kartograficzny dotyczący modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
Kadencja 2014-2018 dobiega końca, a w związku z tym pragnę w krótkim zarysie przedstawić Państwu, co udało nam się zrobić w ciągu ostatnich 4 lat.
4 suczki szukają nowego domu. Znajdują się one w miejscowości Wojny 10. Telefon kontaktowy 601 699 586
Dwa Sołectwa z terenu naszej gminy zostały wyróżnione poprzez zaproszenie ich przedstawicieli, czyli sołtysów: Ryszarda Ziemińskiego i Andrzeja Piotrowskiego do udziału w I Mazowieckim Kongresie Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018,organizowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, 14 listopada br.
We wtorek, 16 października 2018 roku odbył się odbiór zakończonej inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 301221W w miejscowości Zdunowo”. Wartość wykonanej inwestycji opiewa na kwotę brutto: 744 046,86 zł.
We wtorek, 16 października 2018 roku odbył się odbiór zakończonej inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 301232W w miejscowości Szczytno”. Wartość wykonanej inwestycji opiewa na kwotę brutto: 703 186,36 zł.
Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminarium pt. „Działalność innowacyjna w sektorze rolno- spożywczym” , które odbędzie się 14 listopada 2018 r. w Centrum Edukacyjno- Konferencyjnym MODR/O Poświętne w Płońsku w ramach projektu pt. „Wzmocnienie Klastra Bezpieczna Żywność- rozwój współpracy poprzez transfer wiedzy i doświadczeń”.
Rozpoczęto realizację zadania polegającego na oczyszczaniu stawu w miejscowości Koryciska
Dotyczy: obowiązku utrzymania czystości i porządku, który ciąży na właścicielu nieruchomości.
3 października 2018 roku o godz. 18.00 w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wraz z Ministerstwem Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczące realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Informujemy, że operatorem powiatowych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej jest firma HM Trans s.c. Hubert Kalman, Marcin Stasiak, która wykonuje przewóz osób na obszarze Powiatu Płońskiego. Publikujemy rozkład jazdy.
Miło nam poinformować, że zgodnie z zapisami Uchwały Rady Gminy Załuski Nr 132/XXVII/2016 z 27 lipca 2016.r, przyznano i przekazano już uczniom ze wszystkich szkół gminnych stypendia o charakterze motywacyjnym w łącznej kwocie 34 850 zł. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!
Coroczne obchody Dnia Seniora zawsze uroczyście świętują emeryci, renciści i inwalidzi z terenu gminy Załuski. Tegoroczna odsłona i jednocześnie moment do spotkania we wspólnym gronie miały miejsce w sobotę, 29 września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski.
W czwartek, 27 września w gminie Załuski obchodzono piękny jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Okazje tego typu zasługują na wyróżnienie i uwagę, zwłaszcza gdy mówimy o spędzeniu ze sobą pół i ponad pół wieku, To też idealny moment, by pary małżeńskie przypomniały sobie złożoną przed laty przysięgę.
Początek roku szkolnego 2018/2019 z pewnością zapisze się na kartach historii naszego terenu wielkimi zgłoskami. Tego dnia bowiem oficjalnie otwarto nową salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Kamienicy.
Trwają prace związane z inwestycją realizowaną w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw o nazwie:"Modernizacja stawu w miejscowości Niepiekła na działce o nr ewidencyjnym 59 Obręb Niepiekła" zmierzające do poprawy jego walorów estetycznych, rekreacyjnych oraz turystycznych
Informujemy, że od 15 października 2018 roku uległ zmianie adres siedziby Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Płońsku. Nowy adres to: ul. Płocka 101, 09-100 Płońsk. Numery telefonów kontaktowych: 23 662 73 61, 572 830 876.
Na podstawie art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami /Dz.U. 2018, poz. 121 ze zm./ Wójt Gminy Załuski informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy w Załuskach dnia 26.06.2018 roku został wywieszony i podany do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego tj. działek położonych w obrębie 0007 Kroczewo, gm. Załuski oznaczonych nr ewid. działek 445 i 446/2 o łącznej powierzchni 1,1 ha.
"Zero tolerancji dla piractwa na drodze. Zero tolerancji dla nieszanowania życia innych osób"- to cytat z apelu Samorządu Gminy Załuski, skierowanego do jej Mieszkańców...
Kierownik Posterunku Policji w Załuskach informuje, że prowadzone są działania priorytetowe, polegające na ograniczeniu nieprawidłowego parkowania pojazdów w miejscowości Załuski, w rejonie Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego oraz sklepów.
Miło nam poinformować, że 21 września została podpisana umowa na realizacje projektu wybranego do dofinansowania w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 w ramach konkursu zamkniętego RPMA.09.02.01-IP.01-14-066/18 dla Osi priorytetowej IX "Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem", Działanie 9.2 "Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej", Poddziałanie 9.2.1 "Zwiększenie dostępności usług społecznych" RPO WM 2014-2020.
Informujemy, że protokoły suszowe są do odbioru w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju 17, lub 23 w godzinach pracy urzędu.
Według rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października 2018 roku.
W związku z informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej za pośrednictwem mediów lokalnych, a nie do końca zgodnymi z prawdą, wyjaśniamy, że sprawa budynku po byłym ośrodku zdrowia w Załuskach wygląda następująco...
Pomiędzy wspólnym posiedzeniem komisji stałych a LIII sesją Rady Gminy Załuski wójt Romuald Woźniak oficjalnie wręczył nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Dyrektorom szkół podstawowych z terenu gminy, a także p. Krzysztofowi Kłodowskiemu, nauczycielowi z SP w Szczytnie. Nagrodę wójta przyznano też księdzu Robertowi Oprawie, nauczycielowi religii w SP Kamienica.
LIII w kadencji 2014-2018 sesja Rady Gminy Załuski odbyła się 18 października 2018 roku o godz. 10. 00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Nie było to planowane posiedzenie, ale zwołane w tzw. trybie nadzwyczajnym. Poniżej nagranie z tego spotkania.
W ostatnim czasie dociera do mnie szereg niepokojących informacji dotyczących przekazywania Państwu i tym samym rozpowszechniania treści o katastrofalnej sytuacji Gminy, o niepozyskiwaniu środków unijnych, o braku inwestycji i rzekomym marazmie panującym na naszym terenie. Pełniąc funkcję Wójta Gminy Załuski zobowiązany jestem stać na straży interesu Gminy i bronić jej przed nieprawdziwymi informacjami, godzącymi w funkcjonowanie i prawdziwy obraz naszego samorządu.
W ubiegłym tygodniu prezes Gaz Mazowsze (dawne Gaz System) Remigiusz Górzyński spotkał się z wójtem gminy Załuski – Romualdem Woźniakiem w sprawie dalszej gazyfikacji gminy Załuski.
Informujemy, że właśnie zakończono i rozliczono projekt dotyczący odnawialnych źródeł energii. Dzięki wsparciu ze środków unijnych na terenie sześciu gmin z teremu Mazowsza, tj: gm.Załuski, Kuczbork Osada, Gozdowo, Zawidz, Rościeszewo i Mała Wieś zamontowano 104 instalacje do pozyskiwania energii cieplnej i aż 408 instalacji do pozyskiwania energii elektrycznej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzymał ponad 8,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Od 4 września 2018 roku ruszają zajęcia w dwóch nowo utworzonych Oddziałach Przedszkolnych w Szczytnie oraz w Kroczewie. Wspomniane Oddziały Przedszkolne powstały dzięki dofinansowaniu z działania 10.1.4 Edukacja Przedszkolna w ramach RPO WM 2014-2020.
Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach uczestniczy kolejny rok w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” – Priorytet 1, którego cele jest wzbogacenie i odnowienie księgozbioru polskich bibliotek publicznych.
W środę, 22 sierpnia oficjalnie zakończono zadanie dotyczące rozbudowy sieci kanalizacji deszczowej na drodze gminnej w Załuskach, wraz z wykonaniem wylotu na dz. Nr. ew.72/12. Wykonawcą była Firma Usługowo- Handlowa „Liberpol” Andrzej Liberek. Wartość zadania: 126 690,00 zł. Udzielono 24- miesięcznej gwarancji.
W piątek, 14 września 2018 r. w Urzędzie Gminy Załuski gościliśmy delegację złożoną z przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Agencji Płatniczej z Gruzji.
Informujemy, że na stronie Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu ogłoszono postępowanie przetargowe na remont Posterunku Policji w Radomiu. Oferty można składać do 2 października br.
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych informuje, że 20 sierpnia 2018 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przedłużeniu terminu naboru wniosków w ramach konkursu nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18 do dnia 28 września 2018 r., do godz. 15.00. Przedłużenie terminu naboru podyktowane jest prośbami zgłaszanymi przez potencjalnych wnioskodawców.
W piątek, 28 września odbyła się 52.,a zarazem ostatnia z planowych obrad Rady Gminy Załuski w kadencji 2014-2018. Zapraszamy do obejrzenia relacji.
Tegoroczne Obchody Dnia Nauczyciela organizowała Szkoła Podstawowa w Szczytnie na czele z Dyrektor p. Magdaleną Grabowską i odbyły się one w Perłowym Dworze w Nowych Olszynach.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
W piątek, 7 września Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak podpisał umowę z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie na dofinansowanie budowy remizy Komendy Powiatowej PSP w Płońsku.
Zarząd Województwa Mazowieckiego zawiadamia o opracowaniu projektu Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2024 wraz z załącznikami: Planem inwestycyjnym dla województwa mazowieckiego, Programem zapobiegania powstawaniu odpadów dla województwa mazowieckiego, Programem usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu województwa mazowieckiego, Prognozą oddziaływania na środowisko Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2024 – uwzględniających zasadne uwagi i wnioski wynikające z opiniowania i konsultacji społecznych oraz opiniowania Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2024 i uzgodnienia Planu inwestycyjnego dla województwa mazowieckiego przez Ministra Środowiska.
Jak informuje na swojej stronie internetowej ARiMR, Agencja będzie udzielała pomocy producentom rolnym, w których gospodarstwach szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 30% danej uprawy.
Spotkanie w sprawie ASF z hodowcami trzody chlewnej z terenu gminy Załuski odbędzie się 11 października 2018 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej.
Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gminy Załuski. Dyżury prawnika w punkcie informacji turystycznej, zlokalizowanym w budynku gminnym Załuski 77- I piętro.
Dotyczy zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych
Informujemy, że od 1 sierpnia 2018 r. na terenie gminy Załuski operator powiatowych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej HM Trans s.c. Hubert Kalman, Marcin Stasiak będzie wykonywał przewóz osób.
Informujemy, że w ramach wspólnej inicjatywy Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (OEiiZK) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, organizowane będzie wydarzenie pn. „Mazowiecka szkoła uczy nowocześnie”.
W środę, 1 sierpnia 2018 roku odbył się odbiór zakończonej inwestycji drogowej pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 301203W przez wieś Złotopolice działka nr 317”. Umowa została podpisana 13 czerwca 2018 r. na kwotę brutto: 514 736,81 zł.
7 września o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski odbyło się „Narodowe Czytanie” czyli polska akcja społeczna, która jest organizowana z inicjatywy Prezydenta RP.
Wójt Gminy Załuski ogłasza pisemny przetarg na sprzedaż samochodu osobowego marki Skoda Octavia. Cena wywoławcza 6 800,00 PLN. Termin składania ofert: 25.09.2018 r. godz. 10.00. Termin otwarcia ofert: 25.09.2018 r. godz. 10.30. Więcej na BiP urzędu gminy w zakładce : przetargi
Zgodnie z art. 77 Kodeksu wykroczeń (k.w.), kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Celem tego przepisu jest zapewnienie ochrony mieniu, ludziom i innym zwierzętom.
O planowanej przebudowie drogi krajowej nr 7 na odcinku przebiegającym przez nasza gminę mówi się już od dawna. GDDKiA opublikowała na swojej stronie internetowej pewne istotne informacje na temat projektowanej inwestycji. Zainteresowanych odsyłamy pod ten link: http://s7-plonsk-czosnow.pl/. Ponadto otrzymaliśmy komunikat, który publikujemy dalej.
We wtorek, 3 lipca 2018 roku Zastępca Wójta Gminy Załuski Jarosław Stefański podpisał umowę na wykonanie inwestycji pn. „ Rozbudowa drogi gminnej nr 301221W w miejscowości Zdunowo, gm. Załuski”.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie prowadzi rekrutację na bezpłatne stacjonarne studia licencjackie na kierunku praca socjalna.
W środę, 20 czerwca 2017 roku, w siedzibie KP PSP w Płońsku prezesi jednostek OSP Kroczewo i OSP Nowe Wrońska podpisali umowy na dofinansowanie zadań inwestycyjnych i zakupu sprzętu ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.
Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Kroczewie
Informujemy, że rozdysponowano już drugą turę drewna pozyskanego dzięki staraniom Wójta gm. Załuski od GDDKiA na cele opałowe i ważne cele społeczne.
Centrum Medyczne Enel-Med S.A oferuje bezpłatne badania tomografii komputerowej płuc w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuca ogłoszonego przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.
30 sierpnia br. została ostatecznie sfinalizowana ( podpisanie umowy) kwestia nieodpłatnego odbioru drewna na cele społeczne od GDDKiA . W związku z tym informujemy, że transport drewna rozpoczyna się już od soboty, 1 września br., jednak w pierwszej kolejności będzie prowadzony na potrzeby jednostek gminy. Dopiero od 6 września planujemy uruchomienie dostaw dla mieszkańców. W dniach 4-5 września osoba prowadząca tę sprawę będzie się kontaktować z zainteresowanymi i zapisanymi osobami bezpośrednio.
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 roku, poz.994 z poźn. zm,) zwołuję LII w kadencji 2014-2018 sesję Rady Gminy Załuski. Posiedzenie odbędzie się 28 września 2018 roku o godz. 10. 00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.
Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze oraz Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w seminarium, które odbędzie się 25 września 2018 roku.
"Partnerstwo publiczno-społeczno-prywatne na rzecz przetwórstwa i marketingu produktów od rolnika" to temat bezpłatnego seminarium, na które zaprasza LGD Przyjazne Mazowsze zaprasza na seminarium
Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze oraz Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej wizycie studyjnej do Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Radomiu, która odbędzie się w dniu 4 października 2018 roku, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 Plan operacyjny na lata 2018–2019.
5 września 2018 roku o godz. 10. 00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się 51. w tej kadencji sesja Rady Gminy Załuski. Radni, jak zawsze podjęli, kilka bardzo istotnych dla lokalnej społeczności decyzji, w tym m.in.: uchwałę dotyczącą Statutu Gminy Załuski, oraz uchwałę dotyczącą przystąpienia do realizacji projektu społecznego, dotyczącego seniorów. Wystosowali też apel do wszystkich Mieszkańców Gminy, który publikujemy w oddzielnym materiale. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z obrad...
Publikujemy projekt Statutu Gminy Załuski, nad którym Rada Gminy pochyli się na najbliższej sesji. Każdy, kto chciałby wnieść jakieś uwagi, może to zrobić do 4 września br.
Z przykrością informujemy, że zakończyliśmy już zapisy na nieodpłatne przekazanie drewna pozyskanego dzięki współpracy z GDDKiA. Powodem jest ogromne zainteresowanie, które sprawiło, że cały przydział został już rozdysponowany. Jeśli pojawi się kolejna możliwość skorzystania z takiej oferty, natychmiast Państwa poinformujemy.
Chcesz wiedzieć kiedy pojawi się burza? Chcesz zrozumieć to zjawisko, na bieżąco obserwować? Polecamy:http://obserwatorzy.info/prognoza-burz/
W dniu 13 czerwca 2018 Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak podpisał umowy na rozbudowę dwóch dróg gminnych.
Urząd Gminy Załuski uprzejmie informuje producentów rolnych, że mogą składać wnioski o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą.
Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku informuje, że w związku z nikłym zainteresowaniem ze strony plantatorów owoców miękkich z terenu gminy Załuski, od 2 lipca 2018 r. wstrzymuje się działalność Punktu PUP w UG Załuski, w którym odbywała się rejestracja cudzoziemców. Jeśli zaistnieje potrzeba, punkt rejestracji cudzoziemców zostanie uruchomiony ponownie - informuje Dyrektor PUP w Płońsku
Trwa rekrutacja uczestników do projektu „Włącz swoją szansę” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznego.
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT. Dwa razy w roku można ubiegać się o zwrot części wydanych pieniędzy na paliwo, jakim jest olej napędowy wykorzystywany przez gospodarzy w ich pracy.
Informujemy, że wyłożono do publicznego wglądu i rozpoczęto konsultacje społeczne w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu Planu zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zaprasza osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, firmy, stowarzyszenia i inne instytucje posiadające REGON,które wykorzystują wyroby azbestowe na swoich obiektach, na bezpłatne seminarium szkoleniowe:„Obowiązki właścicieli, użytkowników wieczystych lub zarządców obiektów zawierających azbest – inwentaryzacja, demontaż, unieszkodliwienie”, które odbędzie się 19 września 2018 r. w siedzibie Urzędu przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie
Z ogromnym żalem informujemy, że zmarła Pani Marianna Zajączkowska, radna i członek Zarządu Gminy Załuski pierwszej kadencji ( 1990-1994), wieloletnia pielęgniarka najpierw w ośrodku zdrowia w Kroczewie, później w Załuskach. Osoba zasłużona dla lokalnej społeczności Gminy Załuski. Pogrzeb dziś o godz. 15 w Kroczewie
Wójt Gminy Załuski serdecznie zaprasza do udziału w zainaugurowanej przez Parę Prezydencką, 28 lutego, tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania, które, co istotne, odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd też wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.W gm. Załuski akcja odbędzie się 7 września od godz. 12.00 w sali konferencyjnej UG.
W sobotę, 30 czerwca 2018 r. na boisku sportowym w Karolinowie odbył się już VIII w historii naszej gminy Festiwal Truskawki - Załuski 2018 - a więc impreza, która ma za zadanie promować gminę Załuski w regionie i będąca jednocześnie gminnym świętem.
Czwartek, 14 czerwca 2018 roku na pewno zapisze się wielkimi zgłoskami w historii gm. Załuski. Tego dnia bowiem na terenie, gdzie dawniej mieścił się budynek Gminnej Spółdzielni w Załuskach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej hali produkcyjnej firmy Spectra Lighting, zajmującej się wykonywaniem opraw oświetleniowych do pomieszczeń użyteczności publicznej.
IMGW ostrzega i prognozuje na dziś, tj. piątek, 10 sierpnia, w godz. 12.00 -24.00 wystąpienie gwałtownych ulew do 60 mm, burz z gradem i wiatrem osiągającym nawet 115 kilometrów na godzinę. Jest to związane z tym, że z zachodu na wschód Polski będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny.
W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.
Ten widoczny na zdjęciu, bardzo łagodny i przyjazny piesek poszukuje poprzedniego lub nowego właściciela. Przebywa obecnie w Nowych Wrońskach u p. Witolda Zielińskiego. Telefon kontaktowy 023-66-41-134 605-822-924
Uchwała antysmogowa obowiązuje od 11 listopada 2017 roku. W związku z tym Sejmik Województwa Mazowieckiego wprowadził na obszarze województwa mazowieckiego ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji w których następuje spalanie paliw.
We wtorek, 12 czerwca 2018 roku odbyło się 49. w tej kadencji posiedzenie Rady Gminy Załuski. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia...
Z uwagi na utrzymujące sie upały i fakt, że temperatura powietrza w pomieszczeniach Urzędu Gminy Załuski przekracza 28 stopni C., informujemy, że zgodnie z zarządzeniem wójta, skraca się na ten okres czas pracy urzędu o dwie godziny.
Uprzejmie informujemy, że uległy zmianie adresy e-mail Urzędu Skarbowego w Płońsku oraz Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.
Już 9 czerwca w gm. Joniec odbędzie się impreza charytatywna, mająca a na celu wsparcie osoby potrzebującej. zachęcamy do udziału.
Instytut Ogrodnictwa serdecznie zaprasza Państwa do udziału w XXI Dniu Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach 14 czerwca 2018 roku.
Szpital w Płońsku prowadzi projekt "Doktor Haus" mający na celu budowanie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej.W związku z powyższym poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisku: Pracownik Działu Żywienia. Miejsce pracy: SPZ ZOZ Płońsk, ul. H. Sienkiewicza 7.
Wszystkie osoby zainteresowane służbą w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zapraszamy do WKU w Ciechanowie.
Prosimy wszystkich mieszkańców o zweryfikowanie i ewentualne zmiany deklaracji pozwalających ustalić wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Do 5 czerwca 2018 roku potrwa nabór uzupełniający na członków Komitetu Rewitalizacji reprezentujących mieszkańców obszaru rewitalizacji (Olszyny Nowe), mieszkańców Gminy Załuski z obszaru nieobjętego rewitalizacją oraz przedstawicieli podmiotów realizujących na obszarze rewitalizacji uprawnienia skarbu Państwa.
Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? Masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju! W bazie serwisu mojestypendium.pl czeka ponad 9000 informacji dotyczących stypendiów, grantów i konkursów!
1 kwietnia br.weszły w życie przepisy ustawy o zmianie ustawy Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw. Według nowych przepisów w szacowanie szkód wyrządzanych przez zwierzynę łowną mają być zaangażowani sołtysi.Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów jest oburzone nałożeniem na sołtysów nowych obowiązków i wydało stosowne stanowisko w tej sprawie. Prosimy o zapoznanie się z nim
Dzieci ze szkół podstawowych ze Stróżewa i Kroczewa miały niecodzienną okazje do uczestnictwa w warsztatach pn. „ Jak powstaje książka ?”. Prowadziła je p. Joanna Tyluś- Malak, autorka książek dla dzieci i właścicielka wydawnictwa „Kurza Stopka”.
Od 17 maja funkcjonuje w Polsce nowy zawód: pomocnik rolnika do prac sezonowych. To dzięki nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, która wprowadza nowy rodzaj umowy oraz ubezpieczenie dla pracowników sezonowych.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom plantatorów owoców miękkich i potrzebom przyspieszenia procedur związanych z przyjmowaniem wniosków dotyczących zatrudniania cudzoziemców, informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku w porozumieniu z Wójtem Gminy Załuski od 21 maja br. otwiera swój punkt obsługi w Urzędzie Gminy w Załuskach.
Przedsiębiorcy, którzy do 19 maja nie zgłoszą numeru PESEL do CEIDG, zostaną wykreśleni z listy ewidencji. Sprawa dotyczy przede wszystkim osób, które założyły własną działalność przed 2001 rokiem. Wówczas bowiem wprowadzono wymóg podawania numeru PESEL przy rejestracji w CEIDG.
11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Wójta Gminy Załuski. Celami konkursu było m. in.: szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa, wychowanie estetyczne przez kontakt z literaturą , z dziełami o najwyższych walorach artystycznych, promowanie dzieci o wybitnych zdolnościach literackich, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.
Zainteresowanych mieszkańców informujemy, że nabór gospodarstw domowych z terenu gminy do projektu pn. „Ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w gm. Załuski” w dn. 11 maja dobiegł końca.
To już XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Zdolni i ambitni maturzyści, pochodzący z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2018/2019 rozpoczną studia dzienne na I roku, mogą uzyskać stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie. Będą one wypłacane przez 10 miesięcy. Program jest realizowany przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Informujemy, że Uchwałą Nr 246/XLVIII/2018 Rady Gminy Załuski z 11 kwietnia 2018 r. przyjęto „Program Ochrony Środowiska dla Gminy Załuski na lata 2018-2021 z perspektywą do 2025” wraz z jego prognozą oddziaływania na środowisko.
Z uwagi na rozpoczęcie się sezonu intensyfikacji prac polowych, w tym również stosowania zabiegów chemicznej ochrony roślin, jako przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Pszczelarstwa, zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań środowiska pszczelarskiego, mających na celu ograniczenie wytruć pszczół.
Wójt Gminy Załuski informuje, że 17 kwietnia 2018 r. wydał Zarządzenie nr 0050.16.2018 w sprawie sporządzenia i ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia na okres do 3 lat stanowiących własność Gminy Załuski. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia zostaje podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy na okres 21 dni, na stronie internetowej Gminy Załuski oraz w prasie lokalnej.
Wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zatwierdzenia projektu robót geologicznych na opracowanie dokumentacji geologiczno- inżynierskiej dla rozbudowywanej drogi krajowej nr 7 na odcinku Płońsk -Czosnów.
Jest już dostępna pełna wersja filmu promującego gminęZałuski. Materiał został zrealizowany na zlecenie Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. w ramach programu mazowszanie.eu
W środę, 11 kwietnia 2018 roku podczas 48. w tej kadencji sesji, Rada Gminy Załuski podjęła uchwałę w sprawie podziału gminy Załuski na stałe obwody głosowania oraz ustalenia ich numerów, granic i siedzib obwodowych komisji wyborczych.
W środę, 28 marca Rada Gminy Załuski podjęła uchwałę w sprawie podziału gminy Załuski na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym. Mieszkańcy gminy powinni dokładnie zapoznać się z jej treścią...
O planowanej przebudowie drogi krajowej nr 7 na odcinku przebiegającym przez nasza gminę mówi się już od dawna. GDDKiA opublikowała na swojej stronie internetowej pewne istotne informacje na temat projektowanej inwestycji. Zainteresowanych odsyłamy pod ten link: http://s7-plonsk-czosnow.pl/
Marzec to miesiąc zebrań sprawozdawczo wyborczych w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej, podsumowujących roczną pracę strażaków ochotników. W sobotę, 24 marca odbyło się również zebranie sprawozdawczo - wyborcze Zarządu Gminnego ZOSP RP.
Informujemy, że Posterunku Policji w Załuskach prowadzi działania priorytetowe zmierzające do ograniczenia wszelkiego rodzaju wykroczeń na terenie miejscowości Kroczewo, ze szczególnym naciskiem na wykroczenia popełniane w rejonie lokalnego stawu. Chcesz o czymś poinformować? Coś wzbudziło Twoje niezadowolenie w tym zakresie? Dzwoń do dyżurnego KPP w Płońsku- tel. 23 662 15 00 lub do dzielnicowego - tel. 519 035 472
Zawiadamiamy o opracowaniu przez Zarząd Województwa Mazowieckiego Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2024 wraz z załącznikami i możliwości zgłaszania uwag do dokumentu
Gmina Załuski jest partnerem projektu: „Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego, przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2007-2013”.
Miło nam poinformować , że gm. Załuski uzyskała pozytywną ocenę dwóch różnych wniosków, a tym samym dwa dofinansowania unijne na ich realizację.
Po raz kolejny, tym razem 15 lutego br. gm. Załuski odwiedzili przedstawiciele koreańskiej agencji rządowej oraz jej reprezentant w Polsce Hansei Sp. z o. o.. Była to jednak wizyta bardzo odmienna od poprzedniej, gdyż dzięki zaangażowaniu radnego Bogdana Piotrowskiego, goście mieli niecodzienną możliwość zwiedzenia 4. nowoczesnych i prężnie rozwijających się gospodarstw rolnych, ukierunkowanych na nowe technologie w zakresie upraw owoców miękkich.
Zgodnie z planem realizacji projektu OZE w tej chwili instalowane są już kotły na biomasę i systemy fotowoltaiczne. Instalacje fotowoltaiczne w pierwszej kolejności montowane są na obiektach użyteczności publicznej. Piece na biomasę natomiast zainstalowano już w gminach Zawidz i Kuczbork, a dwa kotły także w gminie Załuski.
Od 2018 r. wszystkie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW muszą zostać złożone formie elektronicznej za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Powyższe wynika wprost z przepisów wspólnotowych i dotyczy wszystkich państw członkowskich UE. Tym rolnikom, którzy nie korzystają z internetu, Agencja oraz współpracujące z nią instytucje będą udzielały pomocy.
Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed oblodzeniem. Dzisiaj, tj. 14 marca od godz. 22.00 do godziny 9. 00 (15 marca) prognozuje się spadek temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza ( od - 3 do - 5) powodujący zamarzanie nawierzchni dróg i chodników. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80%. Apelujemy o ostrożność.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina o obowiązku wpłat na fundusze promocji...
Przedstawiciele koreańskiej agencji rządowej oraz jej reprezentant w Polsce Hansei Sp. z o. o., drugiego lutego br. odwiedzili Urząd Gminy Załuski i spotkali się z wójtem Romualdem Woźniakiem. Rozmowa dotyczyła nawiązania interesujących kontaktów biznesowych, zbadania możliwości ewentualnej współpracy oraz wymiany wzajemnych doświadczeń z producentami rolnymi z naszego terenu w zakresie wykorzystania nowoczesnych systemów uprawy truskawek - i nie tylko- w tzw.systemach chronionych.
MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku informuje o tematach i terminach najbliższych szkoleń dla rolników.
Podajemy numery kontaktowe w sprawie odśnieżania gminnych dróg: - 579 660 760 lub 795 456 123. Informujemy jednocześnie, że odśnieżaniem dróg na terenie gminy Załuski w 2017 roku zajmują się cztery następujące firmy: - Gminny Zakład Komunalny w Płońsku; - OKNEX– Sławomir Konofalski; - ROLBUD – Jan Woźniak; - MAR-KOP - Marek Napiórkowski.
Od piątku, 8 grudnia mamy nowy, odblaskowy witacz w Kroczewie, przy drodze krajowej nr 7, który wita i zaprasza podróżnych wjeżdżających i wyjeżdżających z gminy Załuski. Drugi tego typu obiekt w przyszłym roku ustawiony zostanie od strony Płońska, w granicach naszej gminy ( również przy „siódemce”.
W każdej gminie działać będą urzędnicy wyborczy, którzy będą tworzyć Korpus Urzędników Wyborczych. Osoby te muszą mieć wykształcenie wyższe i być bezpartyjne...
• Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT • Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia i wysyłki pliku – e-mikrofirma • Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego br.
1 lutego br. gospodarz gm. Załuski, wójt Romuald Woźniak w ramach audycji "Gość Dnia" udzielił wywiadu w Katolickim Radiu Ciechanów. Tematem rozmowy były m.in. zmiany przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców do prac sezonowych. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania tej rozmowy (patrz dalej...)
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku przypomina o konieczności rejestracji i wpisu do rejestrów zakładów podlegających Urzędowej Kontroli organów Państwowej Inspekcji sanitarnej podmiotów prowadzących działalność w zakresie produkcji pierwotnej oraz dostaw bezpośrednich produktów pochodzenia roślinnego (zbioru owoców, ziemiopłodów, zbóż, ziół itp.).
Do 8 marca br. obywatele i podmioty zainteresowane polityką spójności, w tym beneficjenci programów i funduszy UE (np. organów krajowych, regionalnych i lokalnych, organizacji międzyrządowych i pozarządowych, instytucji akademickich, społeczeństwa obywatelskiego i przedsiębiorstw) mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie w tym obszarze. Ideą inicjatywy jest zebranie opinii wszystkich zainteresowanych stron na temat tego, jak sprawić, by każde euro z budżetu UE zostało optymalnie wykorzystane.
Wójt Gminy Załuski ogłasza VIII edycję konkursu pn. „Najaktywniejszy Czytelnik Biblioteki”. Celem konkursu jest zainteresowanie literaturą i dobrą lekturą oraz zachęcenie do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej usług...
Już po raz VIII Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów wiejskich szkół podstawowych.
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.
Część rolników myśli już o zakupie paliwa potrzebnego do wiosennych prac, inni czekają na możliwość uzyskania częściowego zwrotu z poprzednich wydatków. Od 1 lutego br. będzie można składać wnioski, które pozwolą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego. Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien jednak zbierać faktury VAT
Informacja dotycząca projektu OZE
Wójt Gminy Załuski informuje, że od 01.01.2018 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące KARTY DUŻEJ RODZINY. Szczegóły znajdziecie Państwo na stornie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/prawo/
Z myślą o najmłodszych mieszkańcach odwiedzających naszą placówkę, w Urzędzie Gminy w Załuskach, na parterze, tuż obok Biura 500+ powstał kącik zabaw dla dzieci. Zestaw elementów, w skład którego wchodzą, oprócz stolika i krzesełek, także gry manipulacyjne, tablica interaktywna i kilka innych zabawek rozwijających u dzieci umiejętności manualne, logiczne i matematyczne, z pewnością umilą czas wizyty w urzędzie najmłodszym petentom, a ich opiekunom ułatwią możliwość skoncentrowania się na załatwieniu spraw urzędowych, dla których pojawili się w instytucji.
Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz! Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.
Wójt Gminy Załuski zaprasza organizacje pozarządowe, organizacje społeczne oraz inne uprawnione podmioty do udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Gminy Załuski w sprawie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zgłaszania opinii oraz uwag o programie.
W poniedziałek, 8 stycznia br., w obecności wójtów gmin: Zawidz, Kuczbork, Rościszewo, Załuski, Gozdowo i Mała Wieś podpisano umowę na wykonanie instalacji fotowoltaicznych, solarnych i przyłączy pieców na biomasę w ramach projektu OZE.
Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy powiększył się o 44 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych i dwie jednostki Wojskowej Straży Pożarnej. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wydał decyzję 15 grudnia 2017 roku.Miło nam poinformować, że w tym gronie znalazła się OSP Kroczewo.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
ul. Gminna 17
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|