wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
ilovezaluski parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj 2015

2015-03-09 11:14:56

 
 
 
 
Z dniem 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie rewolucyjne zmiany w zakresie sposobu składnia urzędom skarbowym niektórych informacji i deklaracji podatkowych.
II edycja projektu poświęcona wspólnotom gruntowym
Dnia 8 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie odbył się uroczysty koncert kolęd dla mieszkańców gminy Załuski
11 stycznia 2015 r. serce WOŚP zabiło w całym kraju. Także dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i mieszkańcy Szczytna włączyli się do akcji.
Zapraszamy rolników na bezpłatne szkolenie
Na prośbę Towarzystwa "Nasze Szwederowo" zamieszczamy informację o zimowisku dla dzieci
W dniu 2 luty 2015 roku o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się VIII Sesja Rady Gminy
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenie dla rolników i grup producentów rolnych
W dniu 16.01.2015 r. w szkole podstawowej w Stróżewie odbył się zorganizowany po raz IV wieczór kolęd
W dniu 21.01.2015 r. odbyło się posiedzenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Załuskach.
Dzień Babci i Dziadka oraz Spotkanie z Kolędą i Pastorałką
Szkoła w Szczytnie przyłączyła się do Eko- konkursu, który dotyczy odnawialnych źródeł energii. Temat konkursu to: ,,Dbajmy o przyszłość OZE’’. Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Regionalnego PROMETHEUS.
W dniu 10 lutego 2015 roku o godz.10:00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się IX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy
ZAPROSZENIE na X JUBILEUSZOWY CHARYTATYWNY BAL OSTATKOWY im. Jerzego Szymczaka
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płońsku zaprasza na szkolenie: „Złóż zeznanie podatkowe przez Internet i szybko skorzystaj z ulgi na dzieci”.
Przyjmę grunty rolne w dzierżawę na terenie gminy Załuski. Tel. 505 535 695
Dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Załuski oraz zaangażowaniu wielu osób mogły się odbyć ferie zimowe w ZSO nr 1 w Kroczewie
Dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Załuski w szkole w Kamienicy w czasie ferii zimowych dzieci mogły korzystać z wypoczynku w formie sportowo-rekreacyjnej.
W tym roku dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz nauczycieli i wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Załuskach uczniowie ZSO Szczytno bezpiecznie i aktywnie spędzili ferie zimowe.
Sprawozdanie z ferii zimowych w szkole podstawowej w Stróżewie
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
Krajowa Rada Izb Rolniczych - Informacja
Zapraszamy na badania mammograficzne kobiety w wieku 50-60 lat do Załusk
Zapraszamy rolników na bezpłatne szkolenia
Ustalone zostały wybory organów sołectw: sołtysów i rad sołeckich. Odbędą się one w terminie od 16 lutego 2015 roku do 13 marca 2015 roku.
Porzucone dwa psy szukają nowych właścicieli. Psy nie są agresywne
XIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Od 1 do 28 lutego 2015 r. można składać wnioski do wójta gminy Załuski wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku - pismo
W dniu 7 lutego 2012 roku w budynku strażnicy w Załuskach przeprowadzono walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Załuski.
8 lutego 2015 w strażnicy OSP Smulska odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP
Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego wraz ze Stowarzyszeniem Patria Polonia, zapraszają młodzież z całego województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu literackiego „O SZABLĘ KOMENDANTA”.
Dotyczy terminów rozliczeń i składania sprawozdań za wybory samorządowe.
Informacja dotycząca wyborów Prezydenta RP w 2015 r.
VIII turniej o mistrzostwo gminy Załuski w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych
V turniej tenisa stołowego o mistrzostwo gminy Załuski strażaków OSP
I turniej tenisa stołowego o mistrzostwo gminy Załuski uczniów szkół gimnazjalnych
2 lutego w ZSO Nr 1 w Kroczewie odbył się niezwykły trening bokserski z udziałem byłego młodzieżowego mistrza świata IBF w wadze superpiórkowej Krzysztofa Cieślaka.
W dniu 17.02.2015 r. w Urzędzie Gminy Załuski zostało zorganizowane spotkanie w którym uczestniczyli sołtysi z terenu gminy Załuski. Na spotkaniu została podsumowana praca sołtysów w mijającej kadencji 2011-2015.
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic oraz Firma Piekarczyk zapraszają na spektakl teatralny "Shirley Valentine"
W dniu 18 lutego 2015 r. w Urzędzie Gminy Załuski odbył się konwent wójtów i burmistrzów powiatu płońskiego.
Informacja w sprawie procedury odszkodowań związanych z realizacją inwestycji: "Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN 700 MOP 8,4 MPa relacji Rembelszczyzna-Gustorzyn"
Kurs operatora kombajnu zbożowego oraz samobieżnej sieczkarni polnej
Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach na kiermasz taniej książki.
Mobilny Punkt Informacyjny zaprasza na konsultacje
Informacja z Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku oraz komentarz Wójta Gminy Załuski - Romualda Woźniaka
W dniu 5 marca 2015 r. w Urzędzie Gminy Załuski odbyło się szkolenie dla rolników.
Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku
o wszczęciu postępowania
W dniu 25 marca 2015 roku o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się X Sesja Rady Gminy
Chętnych na kurs chemizacyjny prosimy o zapisy pod nr tel. 604 228 132 (Wiesław Błaszkiewicz)
Wójt Gminy Załuski – Romuald Woźniak wziął udział w uroczystych obchodach XXV rocznicy odtworzenia w Polsce samorządu terytorialnego. Spotkanie organizowane było przez sześć ogólnopolskich organizacji samorządowych i odbyło się w dniach 5 i 6 marca w centrum kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Dnia 7-ego marca 2015 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kroczewie odbyło się nietypowe wydarzenie sportowe.
11 marca 2015 r. w szkole podstawowej w Stróżewie odbył się etap gminny ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
W związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 przypominamy, że do sporządzenia planu działalności rolnośrodowiskowej niezbędne jest wykonanie badania gleby (w przypadku wybranych pakietów).
W dniu 19.03.2015 r. w urzędzie Gminy Załuski odbyło się spotkanie kontraktacyjno-szkoleniowe odnośnie uprawy i sprzedaży kalafiorów i brokułów na sezon 2015.
Nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Kroczewie w dniu 19 marca uczestniczyli w niezwykle ciekawym spotkaniu z dyrektorem naukowym Centrum Profilaktyki Społecznej, profesorem Mariuszem Jędrzejko.
W dniu 21 marca 2015 r. w urzędzie gminy Załuski odbyło się spotkanie wielkanocne Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach.
Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy Mieszkańcom i Przyjaciołom Gminy Załuski złożyć najserdeczniejsze życzenia.
W dniu 27 kwietnia 2015 roku o godz. 17:00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XI Sesja Rady Gminy
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płońsku serdecznie zaprasza do skorzystania z bezpłatnej pomocy pracowników urzędu w czasowym punkcie zlokalizowanym w pokoju nr 1 w Urzędzie Gminy w Załuskach.
W dniu 25 marca 2015 r. odbyła się X sesja Rady Gminy Załuski.
Trwa kampania społeczna przeciw wiosennemu wypalaniu traw
W dniu 30 marca 2015 r. z życzeniami świątecznymi do wójta gminy Załuski - Romualda Woźniaka przyjechała delegacja uczniów z ZSO w Kroczewie.
Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu płońskiego pn. "Wspólnie bezpieczniej", która miała się odbyć w dn. 02.04.2015 r. w MODR w Warszawie o/Poświętne w Płońsku, ul. Sienkiewicza 11 zostaje odwołana.
XXIII Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego „…i chcę tej ziemi być wierny”
W dniu 31 marca 2015 r. z życzeniami świątecznymi do wójta gminy Załuski - Romualda Woźniaka przyjechała delegacja uczniów ze szkoły podstawowej w Stróżewie.
Uprzejmie informujemy, że Bank BGŻ w konkursie przeprowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaoferował najlepszą na rynku ofertę kredytów preferencyjnych dla rolników i rozpoczął proces przyjmowania wniosków.
LGD Przyjazne Mazowsze zaprasza na warsztaty na temat wiejskich ogrodów.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie podaje do wiadomości komunikaty
Mazowiecki Konkurs Wiedzy z zakresu BHP i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów.
8 kwietnia 2015 r. młodzi piłkarze Korony mieli okazję kibicować Legii Warszawa podczas półfinałowego meczu Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Stowarzyszeniu Sympatyków Doliny Rzeki Wkry NASZA WKRA udało się zaplanować "Wielkie Sprzątanie Rzeki Wkry 2015​"
Z okazji zbliżającego się Festiwalu Literatury dla Dzieci organizatorzy zapraszają dzieci z całej Polski do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie
Już 10.05.2015 r. ruszy druga edycja unikatowego w skali kraju i Europy Festiwalu.
IMiGW w Warszawie ostrzega przed burzami z gradem
W dniu 16 maja 2015 r. (sobota) organizowany jest rajd rowerowy, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Załuski.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płońsku informuje, że w dniach 28 kwietnia-11 maja 2015 r zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie.
Z okazji dnia książki zapraszamy w dniach 14-17 maja 2015 r. do Warszawy na Targi Książki.
Smok, który lubił korniszony, biografia pierwszej kobiety-astronoma, podręcznik przyszłych wynalazców, legendy opowiedziane na nowo to tylko kilka spośród 18 finalistów konkursu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014.
"O LAUR SARBIEWSKIEGO" - I nagroda dla ucznia z Kroczewa
Konkurs plastyczny pn. „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”
13 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej im Wł. St. Reymonta w Stróżewie odbył się finał Gminnego Konkursu Informatycznego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Załuski.
Obowiązek rejestracji produkcji pierwotnej.
Norowirusy w żywności
W dniu 18 maja 2015 roku o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XII Sesja Rady Gminy
Gminny Konkurs Ortograficzny odbył się w dniu 17.04.2015 r. i zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy pod patronatem Wójta Gminy Załuski.
W dniu 1 marca 2015 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące dowodów osobistych, a co za tym idzie nowy wzór dowodu osobistego
Od 1 września 2014r. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie przystąpił do realizacji projektu pn. “Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - Moja przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
II konwent wójtów i burmistrzów powiatu płońskiego w kadencji 2014-2018 odbył się w dniu 29.04.2015 r. w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Raciążu.
Z przykrością i żalem informujemy, że w dniu 25 maja 2015 r. zmarł długoletni Dyrektor i Nauczyciel z ZSO Szczytno pan Sławomir Konopka.
Informacje dotyczące wyborów do Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej
W dniu 2 maja 2015 r. w gminie Załuski odbyły się obchody Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w Kroczewie.
NIVEA buduje 40 Rodzinnych Miejsc Zabaw. Jedno z nich może powstać w Załuskach.
Z inicjatywy Wójta Gminy Załuski - Romualda Woźniaka dnia 07.05.2015 r. młodzież ze szkół z naszego terenu wzięła udział w spektaklu teatralnym „Luz Blues, a w głowie same dziury”
W dniu 10 maja 2015 r. odbyły się wybory na Prezydenta RP.
W dniu 3 czerwca 2015 roku o godz.10.00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XIII Sesja Rady Gminy
W hołdzie Janowi Pawłowi II uczniowie klas drugich ze szkół z gminy Załuski wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. Twórczość Jana Pawła II i O Janie Pawle II zorganizowanym przez wychowawcę klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Kroczewie p. Teresę Załęską.
Roczna analiza systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Załuski
Firma Państwa Piekarczyk z Kroczewa w 2015 roku po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowych Targach SWEET EXPO odbywających się w Warszawie. Są to największe i najważniejsze w Polsce targi w branży cukierniczo-lodowej.
W sobotni poranek 16 maja 2015 r. z parkingu pod kościołem w Kroczewie wyruszyło blisko 150 osób na rowerach. Mieli do pokonania trasę liczącą około 25 kilometrów.
Dotyczy zatrudniania pracowników z Ukrainy.
Prezentujemy Państwu zestawienie wyników z II tury wyborów na Prezydenta RP w gminie Załuski z dnia 24.05.2015 r.
W dniu 22.05.2015 r. o godzinie 10:00 w ZSO w Szczytnie odbył się I Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska Piastów”.
Wójt Gminy Załuski oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Załuskach zachęca uczniów ze szkół z terenu gminy Załuski do udziału w konkursie plastycznym.
Gmina Załuski realizuje projekt Unijny ROKWOOD. To projekt badawczy dotyczący wsparcia europejskich regionów i innowacji na rzecz zrównoważonej produkcji oraz efektownego wykorzystania biomasy drzewnej.
W dniu 25 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie, odbył się I Powiatowy Konkurs Fizyczny pod hasłem: "Fizykę też można polubić”
W dniu 26 maja 2015 r. w Kamienicy odbyły się mistrzostwa w piłce nożnej uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Załuski.
dla właścicieli gospodarstw rolnych poszkodowanych przez wiosenne przymrozki, które wystąpiły w nocy z 15 na 16 maja 2015 r.
ZAPRASZAMY na "Festiwal Truskawki - Załuski 2015"
Rozpoczęła się XIV edycja Programu Stypendia Pomostowe 2015/2016 Segment IA
W dniu 26 maja 2015 r. Wójt Gminy Załuski - Romuald Woźniak udzielił ciekawego wywiadu w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej
W dniu 31 maja 2015 r. odbyły się wybory do Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej
W dniu 1 czerwca 2015 r. Wójt Gminy Załuski – Romuald Woźniak uczestniczył w obchodach Dnia Dziecka w ZSO Kroczewo.
Dnia 01.06.2015 r. w Szkole Podstawowej im.ks. Jana Twardowskiego odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego
W dniu 29 maja 2015 r. po uroczystej Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców wioski Niepiekła odbyło się poświęcenie odnowionej kapliczki, która powstała z inicjatywy mieszkańców
W dniu 3 czerwca 2015 r. odbyła się XIII Sesja Rady Gminy Załuski
UWAGA! Komunikat o ograniczanie poboru wody z wodociągów gminnych.
dotyczące odszkodowania z tytułu budowy gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Gustorzyn - Rembelszczyzna na terenie gminy Załuski
Dotyczy składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników na 2015 r.
Informacja dot. Alertu poziom II dot. przekroczeń dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze województwa mazowieckiego w 2014 r.
„Bogaty jest taki człowiek, którego świat jest nieustannym odkrywaniem" - jubileusz 70 lecie powstania szkoły w Stróżewie i Dzień Patrona
Dnia 8 czerwca 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Edytą Zarębską i z muzykiem Robertem Zarębskim
W dniu 22 czerwca 2015 roku o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XIV Sesja Rady Gminy
Rolnicy mogą skorzystać z konsultacji z ekspertami z Instytutu w Skierniewicach podczas Mazowieckich Dni Rolnictwa w Płońsku w dniach 13-14 czerwca 2015 r.
W związku z zagrożeniem pożarowym w lasach Nadleśniczy Nadleśnictwa Płońsk wydał decyzję o zakazie wstępu do lasu
Sprawozdanie z przebiegu Festynu Rodzinnego – 15.06.2015 r.
Konkurs "Najaktywniejszy czytelnik biblioteki w Załuskach" rozstrzygnięty
Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach, gdzie zostały zakupione nowe książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W dniu 25 czerwca 2015 r. do Wójta Gminy Załuski – Romuald Woźniak przyjechała delegacja uczniów w strojach łowickich ze szkoły podstawowej w Stróżewie wraz z Dyrektor szkoły – Ewą Dylewską i nauczycielką – Agnieszką Pyrzyńską.
Podczas V Festiwalu Truskawki – Załuski 2015 zorganizowanego przez Wójta Gminy Załuski – Romualda Woźniaka, który odbył się 27 czerwca 2015 r. na boisku sportowym w Karolinowie nie zabrakło licznych atrakcji...
Dla osób bezrobotnych i pracujących w wieku 50 +
W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji
W dniu 22 lipca 2015 r. Gminę Załuski odwiedziła delegacja samorządowców z Ukrainy
W dniu 28 lipca 2015 r z powodu awarii Stacji Uzdatniania Wody w Szczytnie, w godzinach 11.00 do 18.00 będzie brak wody w sieci wodociągowej zasilanej ze Szczytna. Za utrudnienia przepraszamy. Administrator wodociągów : Zakład Usług Wodnych w Mławie
Zgodnie z zarządzeniem nr 120.24.2015 Wójta Gminy Załuski z dna 10.08.2015 r. wyznacza się dzień 14 sierpnia (piątek) dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Załuski, GOPS i Biblioteki. Sytuacja taka ma miejsce ze względu na święto „Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny” w dniu 15 sierpnia 2015 r., przypadające w dniu innym niż niedziela.
Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
Szczegółowe informacja na temat dostępności do świadczeń w profilaktycznych programach zdrowotnych dostępne są na stronie internetowej www.nfz-warszawa.pl w zakładce: Dla pacjenta-Co każdy pacjent wiedzieć powinien?-Profilaktyczne Programy Zdrowotne
Zarządzenie Wójta Gminy Załuski w sprawie zapewnienia bezpłatnego umieszczania urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych oraz podania wykazu tych miejsc do publicznej wiadomości
Do 24 sierpnia trwa rekrutacja do drugiej edycji Monitoringu Spółek Komunalnych. Monitoring jest bezpłatnym działaniem skierowanym do osób i organizacji pozarządowych, które chcą nauczyć się, jak w sposób skuteczny i obiektywny prowadzić kontrolę obywatelską, a także dowiedzieć się, jak działają spółki komunalne w gminie. Organizator, Sieć obywatelska-Watchdog Polska, nauczy uczestników i uczestniczki, jak krok po kroku przeprowadzić monitoring-jakimi zasadami się kierować, kogo i o co pytać, jak angażować innych mieszkańców i mieszkanki do działań na rzecz zmiany.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących "Człowiek-Człowiekowi" podejmują w roku szkolnym 2015/2016 program badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych w gminach wiejskich
Zapraszamy na akcję zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "NARODOWE CZYTANIE"
W dniu 31 sierpnia 2015 roku o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XV Sesja Rady Gminy
Festyn odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2015 r. na boisku w miejscowości Zdunowo
Informujemy, że w dniu 28 sierpnia br. nie będzie dyżuru prawnika. Termin dyżuru został przełożony i odbędzie się 26 sierpnia br. (tj. środa) w punkcie informacji turystycznej zlokalizowanym w budynku gminnym Załuski 77- I piętro, od godz. 16:00 do 18:00. Zainteresowane osoby zapraszamy do skorzystania z usług.
Wnioski na WYPRAWKĘ SZKOLNĄ składa się do dyrektora szkoły do dnia 10 września 2015.
Dokumenty na stypendium socjalne należy składać od 15.08.2015 do 15.09.2015 w Urzędzie Gminy Załuski
Odpowiadając na potrzeby Wójt Gminy Załuski organizuje bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gminy Załuski. Dyżury będzie pełnił prawnik z kancelarii prawnej w punkcie informacji turystycznej zlokalizowanym w budynku gminnym Załuski 77- I piętro. W sierpniu będą w dniu 21 sierpnia i 28 sierpnia 2015 r. od godz. 16:00 do 18:00. Zainteresowane osoby zapraszamy do skorzystania z usług.
Twórzmy razem Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2014-2020
Stypendia motywacyjne zostały przyznane uczniom ze szkół gminy Załuski na podstawie Uchwały Rady Gminy Załuski nr 40/XII/2015 z dnia 18 maja 2015 r. Uroczyste rozdanie dyplomów odbędzie się 1 września na rozpoczęciu roku szkolnego.
Osiągnięty przez Gminne Załuski w 2013 roku poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych : papier, metale, tworzywo sztuczne i szkło wyniósł 8,53 % , natomiast w 2014 roku 9,12 %.
W dniu 22 sierpnia 2015 roku odbyła się inauguracja rozgrywek A klasy COOZPN. Drużyna Korony Karolinowo zremisowała 3:3 z drużyną Bartnik Myszyniec
W dniach 13-17 lipca 2015 r. w ramach projektu Rokwood odbyły się warsztaty w Irlandii.
Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego przekazuje komunikat w sprawie rozłożenia na nieoprocentowane raty opłaty za przekroczenie indywidualnych kwot mlecznych w roku kwotowym 2014/2015.
PEŁNE INNOWACJI MAZOWSZE – KOLEJNI MOGĄ SIĘGAĆ PO TYTUŁ INNOWATORA
Informacja Wójta Gminy Załuski - Romualda Woźniaka
Informujemy tych z Państwa, którzy składali wnioski o oszacowanie szkód powstałych w wyniku przymrozków wiosennych i suszy z I etapu, że protokoły są do odbioru w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 22.
dotyczy budowy czterech kontenerów teletechnicznych w miejscowości w Kamienicy
o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla rolników
w sprawie odwołania zakazu wstępu do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa
Warunki otrzymania pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę.
Lokalna Grupa Działania-Przyjazne Mazowsze zaprasza mieszkańców gminy Załuski za spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozowju
o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych"
W dniu 28 października 2015 roku o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XVI Sesja Rady Gminy
W dniu 25 października nastąpi zmiana czasu z "letniego" na "zimowy"
W sobotę 5 września 2015 r. w sali konferencyjnej urzędu gminy Załuski odbyło się "Narodowe Czytanie"
Dzięki ciężkiej pracy całej społeczności szkolnej: pracowników szkoły, rodziców, uczniów, wsparciu władz samorządowych oraz zaangażowaniu różnych osób i instytucji dnia 1 września 2015 roku dostąpiono zaszczytu przyjęcia Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie do Klubu Przodujących Szkół Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Warszawie
Dzień 18.09.2015 r. był wyjątkowy dla policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, gdyż decyzją Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresy Piotrowskiej płońskiej komendzie nadany został sztandar.
W dniu 22 września 2015 r. w Urzędzie Gminy Załuski odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju.
Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach zaprasza na kiermasz taniej książki, który odbywa się w dniach od 9 do 30 października 2015 r.
Od 09.09.2015 r. do dnia 31.10.2015 r. odbywać się będą konsultacje społeczne najważniejszego dokumentu Gminy Załuski tj. Strategii Rozwoju Gminy Załuski na lata 2015-2020
dotyczy budowy sali gimnastycznej przy szkole w Kamienicy
dotyczy budowy sali gimnastycznej przy szkole w Stróżewie
W dniu 26 września 2015 roku w gminie Załuski odbył się Dzień Seniora.
o czynnościach wznowienia przebiegu granic nieruchomości
2 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie poświęcone bohaterowi publikacji autorstwa Jolanty Adamskiej i Andrzeja Przewoźnika pt. "Kazimierz Skarżyński (1887-1962). W imię prawdy o Zbrodni Katyńskiej".
W nowym roku szkolnym 2015/2016 zmienia się rozkład jazdy autobusów szkolnych.
Konkurs "Najaktywniejszy czytelnik biblioteki"
Szkoła podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie z wojewódzkim certyfikatem szkoły promującej zdrowie.
Agencji Mienia Wojskowego
Informacja Ministra Finansów dla rolników dokonujących zakupu paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym
Gminny Dzień Nauczyciela w tym roku zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie.
Szkoły podstawowe z Gminy Załuski biorą udział w programie „Książki naszych marzeń”.
Dnia 19.10.2015r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie odbyła się symulacja wyborów powszechnych.
Pod takim hasłem w dniach 16-23 października 2015 r. odbywały się obchody w ZSO w Szczytnie
Starostwa Powiatowego w Płońsku
Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie
Informujemy, że zostały rozpoczęte prace nad Planem Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Załuski
„DOBRE PRAKTYKI ROLNICZE W INTEGROWANEJ OCHRONIE ROŚLIN Z ZASTOSOWANIEM POŻYTECZNYCH MIKROORGANIZMÓW”
Informujemy, że zostały wyremontowane studnie głębinowe na terenie Gminy Załuski.
W m-cu wrześniu br. ustawiono wiaty przystankowe we wsi Naborowo, Kamienica Wygoda i Kroczewo
W dniu 27.10.2015 r. zakończono inwestycję pn. „Przebudowa drogi we wsi Zdunowo – I etap”
W dniu 16 listopada 2015 roku o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XVII Sesja Rady Gminy
Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gminy Załuski.
Konkurs fotograficzny "Na pierwszym planie"
W dniu 6 listopada 2015 r. Szkoła Podstawowa im.ks. Jana Twardowskiego obchodziła dzień patrona
Przywódcy UE zgodzili się na nowy pakiet klimatyczny, w którym Unia zobowiązuje się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (głównie CO2, czyli dwutlenku węgla) o 40% do roku 2030 względem 1990
Dnia 9 listopada 2015 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Kroczewie odbył się apel upamiętniający 97 – mą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dnia 10 listopada 2015 r. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy przygotowała uroczystą akademię z Okazji Święta Niepodległości.
W dniu 11 listopada 2015 roku w miejscowości Szczytno - Gmina Załuski odbyły się uroczyste obchody 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Zwracamy się z prośbą o uzupełnienie poniższej ankiety. Gmina przygotowuje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej i w związku z tym zbiera dane od mieszkańców dotyczące zapotrzebowania na ciepło i ciepłą wodę użytkową.
Tegoroczna edycja "Tygodnia Przedsię™biorcy"€™ odbędzie się™ we wszystkich placówkach Zakładu w dniach 23-27 listopada 2015 r. pod hasłem ZUS dla Biznesu
Dotyczy spotkania dla rolników
XIV konferencja pn. ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII NA OBSZARACH WIEJSKICH
Ruszyła VII edycja konkursu na "Najpopularniejszego Dzielnicowego 2015 roku". Na swoich dzielnicowych mieszkańcy gminy Załuski mogą głosować przez cały listopad.
Porzucone dwa psy szukają nowych właścicieli.
Budowa instalacji - kotłowni gazowej wraz ze zbiornikami gazu i oczyszczalni ścieków przy budynku Szkoły Podstawowej w Stróżewie.
Przebudowa konstrukcji dachu wraz z dociepleniem w budynku Szkoły Podstawowej w Kamienicy
W ubiegłą sobotę (3 października) w pożarze wielorodzinnego domu w Kroczewie, gmina Załuski, 7 rodzin straciło dach nad głową.
Wójt Gminy Załuski - Romuald Woźniak dziękuje wszystkim osobom prywatnym oraz firmom, które pomagają przy remoncie spalonego domu w Kroczewie.
"Znaczenie pszczoły miodnej w produkcji rolnej"
Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach zaprasza na kiermasz książek, który odbywa się w dniach 9-16 grudnia 2015 r.
Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak informuje, że zbiory Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach zostały skomputeryzowane w programie „Mateusz”.
Tegoroczny XIX Zlot Szkół Reymontowskich odbył się w Lublinie.
,,Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów’’ - Kartezjusz
W miesiącu październiku i listopadzie 2015 r. w ramach remontów bieżących wykonano koszenie poboczy dróg asfaltowych na terenie gminy Załuski
W dniu 16 listopada 2015 r. odbyła się XVII Sesja Rady Gminy Załuski
W dniu 16 grudnia 2015 roku o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie odbędzie się XVIII Sesja Rady Gminy
Dotyczy rozbudowy drogi nr 7
Dobiega koniec realizacji projektu „Aktywni do setki” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Załuskach.
Powiatowy turniej piłki siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych o puchar wójta gminy Załuski
Zastępca Wójta Gminy Załuski - Jarosław Stefański zaprasza mieszkańców sołectw (zgodnie z harmonogramem) na spotkania
5 grudnia 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski odbyło się spotkanie opłatkowe członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach oraz zaproszonych gości.
W dniu 8 grudnia 2015 roku odbyły się Diamentowe i Złote Gody par z terenu gminy Załuski
Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w 2015 r. w wysokości 5000 zł.
II KONGRES E(X)PLORY Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego
Wójt Gminy Załuski oraz Kierownik i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrego serca za wzięcie udziału w zbiórce słodyczy na upominki z okazji mikołajek dla dzieci z najuboższych rodzin z terenu Gminy Załuski.
W dniu 30 grudnia 2015 roku o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XIX Sesja Rady Gminy
W dniu 12 listopada 2015r., Wójt Gminy Załuski, Pan Romuald Woźniak, zarządzeniem z dnia 12.11.2015r., nr 050.48.2015 powołał na stanowisko v-ce Wójta Gminy Załuski Pana mgr Jarosława Stefańskiego, dotychczasowego pracownika UG Załuski (prawnik).
W dniu 14 grudnia 2015 r. Stowarzyszenie Kobiet "Karolina" z Karolinowa zorganizowało spotkanie wigilijne
Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie
W dniu 16 grudnia 2015 roku w ZSO w Kroczewie odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Załuski.
Suczka Nessi zaginęła 3 tygodnie temu w Przyborowicach Górnych. Sięga powyżej kolan, jest młodym psiakiem - ok. 1 rok. Jest zaczipowana - nr. 985170002985050.
Dotyczy miejscowości Koryciska
Informujemy Państwa, że Urząd Gminy Załuski ma oficjalny fanpage na portalu społecznościowym Facebook.com
Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach
Poniżej przedstawiamy pełen wykaz stanowisk pracy w Urzędzie Gminy Załuski wraz z zakresem obowiązków pracowników.
Dotyczy prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej
Dotyczy Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Załuski z organizacjami pozarządowymi na lata 2016-2020
W dniu 30 grudnia 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach odbyła się XIX Sesja Rady Gminy Załuski
Szkolenie pn. "Wpływ stylu życia na zdrowie człowieka" odbędzie się 18.01.2016 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski
Zapraszamy rolników z terenu gminy Załuski na bezpłatne szkolenia.
Dla Gminy Załuski został opracowany Plan Gospodarki Niskoemisyjnej przez Mazowiecką Agencję Energetyczną z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
XIX Sesja Rady Gminy Załuski odbyła się 30 grudnia 2015 r.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
ul. Gminna 17
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|