wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
ilovezaluski parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj 2008

2012-12-13 20:39:18

 
 
 
 
Dnia 14 listopada 2008r. w Szkole Podstawowej w Kamienicy odbyły się szkolne biegi przełajowe z okazji 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
W dniu 29 grudnia 2008r. odbyła się XIX sesja Rady Gminy Załuski
W dniu 23 grudnia 2008r. odbyła się wigilia, w której uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy oraz zaproszeni goście.
W dniu 19.12.2008r. w Domu Strażaka w Kroczewie odbyło się spotkanie wigilijne strażaków-ochotników z terenu gminy Załuski.
W dniu 21 grudnia 2008r. odbyła się wigilia zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic. Uczestniczyło w niej kilkanaście osób. Byli to członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście.
Harcerze przybyli do urzędu gminy w Załuskach ze światelkiem pokoju. To już druga wizyta młodzieży w naszym urzędzie.
GOPS w Załuskach zorganizował wigilię dla osób starszych i samotnychz terenu gminy Załuski. Odbyła się ona w dniu 16.12.2008r. W uroczystości udział wzieli Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak, Przewodniczący Rady Gminy Załuski Pan Adam Gorzkowski oraz ks. Marek Zawadzki
W okresie od 1 lipca 2008 do 30 listopada 2008, Urząd Gminy Załuski w partnerstwie z Mazowieckiem Stowarzyszeniem Doradztwa Rolniczego w Płońsku realizował projekt „Pokaż innym to, co u nas najpiękniejsze” – markowym produktem turystycznym Gminy Załuski", który był finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
W dniu 29 grudnia 2008 Roku o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbędzie się XIX Sesja Rady Gminy, której porządek obejmuje:
Tradycją stają się wigilie organizowane na sali konferencyjnej urzędu gminy w Załuskach. W dniu 13.12.2008r. spotkali się członkowie Gminnego kola emerytów, rencistów i inwalidów z Załusk na wspólnej wigilii.
W dniu 11 grudnia 2008 roku w sali gimnastycznej ZSO w Szczytnie odbył się turniej siatkówki dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Załuski.
Wydarzenie z dnia 11.12. 2008 r. z pewnością zapisało się jako historyczne dla gminy Załuski. Gościliśmy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Marka Sawickiego. Spotkał się on z rolnikami i mieszkańcami gminy Załuski oraz zaproszonymi rolnikami z całego powiatu płońskiego.
W dniu 10 grudnia 2008r. na sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie z mieszkańcami miejscowości Załuski
Dnia 07.12.2008r. w hali sportowej w Siedlinie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej, którego organizatorami byli: IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Ciechanów Oddział w Płońsku) i Urząd Gminy w Płońsku. Do turnieju zostały zaproszone jeszcze dwie drużyny: LIBERPOL Płońsk oraz Gmina Załuski.
W dniu 3 grudnia odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Załuski
W Szkole Podstawowej w Kamienicy w dniu 27 listopada 2008r. odbył się konkurs matematyczny. Wzieli w nim udział uczniowie z pięciu szkół z gminy Załuski. Nagrody dla konkursowiczów wręczył Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak.
W dniu 27 listopada 2008r. Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak oraz Radni Gminy Załuski Pan Remigiusz Krawieczyński, Tadeusz Ziemiński i Roman Słupecki spotkali się z mieszkańcami gminy okręgu Kroczewo.
W szkole podstawowej w Stróżewie obchodzno światowy dzień pluszowego misia. Wszyscy uczniowie w dniu 25 listopada 2008r. przyszli z misiami. A o godz. 9:00 rozpoczeła się zbiórka uczniów na sali gimnastycznej i tam rozpoczeła się zabawa.
W dniu 3 grudnia 2008 roku o godz. 10:00w Urzędzie Gminy w Załuskachw sali konferencyjnej odbędzie się XVIII Sesja Rady Gminy.
Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak zaprasza na spotkanie mieszkańców z Radnymi Gminy: Panami Romanem Słupeckim, Remigiuszem Krawieczyńskim, Tadeuszem Ziemińskim.
W dniu 19 listopada 2008 roku dokonano otwarcia inwestycji pn. "Ciąg drogowy łączący strefę inwestycyjną gminy Załuski z lotniskiem w Modlinie"
Wójt Gminy Załuski informuje, że rozpoczęte zostały prace nad aktualizacją Programu Ochrony Środowiska oraz Planu Gospodarki Odpadami.
W dniach 24,25,26 października 2008r. delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Stróżowie- p. Helena Sobczyńska, Aleksandra Aleksandrowska, Milena Krakowiak, Adam Ślubowski- uczestniczyła w Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich.
W dniu 23.10.2008r. na boisku w Kamienicy odbył się turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych o mistrzostwo Gminy Załuski.
W budynku Urzędu Gminy w Załuskach odbył się kurs chemizacyjny dla posiadaczy opryskiwaczy. Kurs odbywał się w dwóch turach. W poniedziałek i wtorek 20 i 21 października uczestnczyło 19 osób. Natomiast 23 i 24 października uczestniczyło 29 osób.
W związku z Europejskim Tygodniem Leśnym Nadleśnictwo Płońsk w dniu 20.10.2008r. zorganizowało dzień otwarty, w ramach którego szkoły mogły odwiedzić ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną w miejscowości Złotopolice.
Tradycyjnie , jak co roku obchodzono w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie Dzień Papieski.
Dnia 29 IX 2008 roku odbyła się próbna ewakuacja na wypadek zagrożenia pożarowego lub terrorystycznego.
Dnia 22 września został zainicjowany konkurs „Cztery pory roku w Stróżewie”.
Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak i przedstawiciele firmy "Gazownia" w dniu 16.10.2008r. na sali konferencyjnej UG spotkali się z mieszkańcami Załusk
W dniu 16.10.2008r. Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak dokonał przy współudziale przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - Pani Iwony Węcławskiej i Pana Józefa Kalińskiego - odbioru drogi żwirowej we wsi Szczytno o długości 1015m.
Wykształcenie wrażliwości na piękno otoczenia „Pokaż innym to, co u nas najpiękniejsze” – markowym produktem turystycznym Gminy Załuski
Gmina Załuski po raz pierwszy wzięła udział w tego rocznej VII edycji konkursu „Gmina Fair Play”. Startowaliśmy w kategorii Gmin Wiejskich. Po całorocznym trudzie wypełniania ankiet, spotkań z przedsiębiorcami, i audycie Gminie Załuski przyznano tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play”.
W dniu 05.10.2008r. na boisku w Zdunowie odbył się turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Załuski.
III Jesienny jarmark "Od pola do stołu" odbył się w dniu 05.10.2008r. w MODR oddział Poświętne. Gmina Załuski po raz pierwszy wzięła udział w tej imprezie.
W dniu 28 września 2008r. odbył się Konkurs na Myśliwskie Jadło na terenie "Gawry" w Złotopolicach. Organizatorami był Wójt Gminy Załuski oraz Wojskowe Koło Łowieckie nr 311 "Jastrząbek"
Po raz pierwszy w powiecie płońskim otwarto ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną. Znajduje się on w miejscowości Złotopolice i nazywa się "Uroczysko Złotopolice".
W dniu 28 września 2008r. w miejscowości Kamienica, gm. Załuski uroczyście otwarto filię Banku Spółdzielczego.
Wójt Gminy Załuski, Prezes Banku Spółdzielczego oraz Wojskowe Koło Łowieckie nr 311 "Jastrząbek" serdecznie zapraszają na Otwarcie Filii Banku w Kamienicy, Konkurs na Myśliwskie Jadło oraz otwarcie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej, które to odbędą się w dniu 28 września 2008r (niedziela)
W dniu 19 września 2008r z rewizytą do Gminy Załuski przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Warszawie. Wycieczka została zrealizowana w ramach programu "Mazowsze poznaje Warszawę, Warszawa poznaje Mazowsze"
W dniu 18 września 2008r. święto swojego patrona czyli św. Stanisława Kostki obchodziło gimnazjum w Szczytnie.
Gmina Załuski uzyskała tytuł i certyfikat Gmina Fair Play 2008.
W ramach realizowanego przez Gminę Załuski programu "Mazowsze poznaje Warszawę, Warszawa poznaje Mazowsze" już po raz drugi uczniowie klas 5 szkół podstawowych z terenu naszej gminy pojechali na wycieczkę do Warszawy.
W niedzielę 14 września 2008r. odbył się festyn "Pożegnanie lata". Przed budynkiem Urzędu Gminy w Załuskach zgromadziło się dużo osób. Gmina Załuski i organizatorzy "Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i okolic" zapewnili przybyłym mnóstwo atrakcji.
z dnia 12.09.2008r. w sprawie rejestracji przedpoborowych – mężczyzn urodzonych w 1990 roku
W dniu 07.09.2008r. na boisku szkolnym w Szczytnie odbyły się gminne zawody pożarnicze. Uczestniczyły w nich jednostki OSP: Nowe Wrońska, Szczytno, Smulska i Kroczewo.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Załuski i okolic na integracyjny festyn pod hasłem "Pożegnanie Lata"
Po raz pierwszy Gmina Załuski wzieła udział w V Mazowieckim Turnieju Miast i Gmin, który odbył się 7 września 2008r. w Bodzanowie.
W dniu 27 sierpnia 2008r. w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie Wójta Gminy Załuski Pana Romualda Woźniaka z mieszkańcami, którzy w wyniku wichury w dniu 15 sierpnia br. ponieśli materialne straty w budynkach mieszkalnych.
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Podstawa prawna- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 sierpnia 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej dzieciom i uczniom na zakup podręczników Dz.U.2008.147.931
Od 15 sierpnia do dnia 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego.
Dnia 21 sierpnia 2008 r. Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak powierzył na 3 lata stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie Panu Krzysztofowi Kłodowskiemu. Pani Barbarze Łubek zostało przedłużone powierzenie stanowska Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie na kolejne 5 lat.
W dniu 20 sierpnia 2008r. odbył się oficjalny odbiór inwestycji polegającej na przebudowie drogi gminnej Załuski - Falbogi Wielkie o długości 1700 mb.
Protokół z oszacowania szkód na terenie Gminy Załuski po wichurze jaka miała miejsce dnia 14.08.2008r.
Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Dyrektorze Oddziału w Warszawie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbytego w dniu 22.07.2008r. w siedzibie Oddziału w Warszawie GDDKiA przy ul. Mińskiej 25. Obecni wg załączonej listy obecności
Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Płońsku od dnia 1 sierpnia do 30 września 2008r. przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na zalesianie gruntów inne niż rolne.
Informujemy, że Starostwo Powiatowe we współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Prawa Oddział Zamiejscowy w Płońsku organizuje bezpłatne warsztaty szkoleniowe dla przedsiębiorców z terenu powiatu płońskiego nt. „ Unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozwój przedsiębiorstwa - cz. l".
Obwieszczenie o wydłużeniu procedury postępowania z udziałerm społeczeństwa.
Obszary inwestycyjne prezentują informacje o ofertach inwestycyjnych oraz Miejscowych Planach Zagospodarowania Przestrzennego na terenie Gminy Załuski.
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin sp. z o.o. ogłasza przetarg nieograniczony, którego przedmiotem jest:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do realizacji projektu systemowego pt: "Człowiek najlepsza inwestycja"
w sprawie modernizacji lotniska MODLIN w celu jego przystosowania do obsługi przewoźników niskotowarowych.
Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak informuje, że ustalił skład Terenowej Komisji ds. szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych klęskami żywiołowymi i opiniowania wniosków o kredyty przeznaczone na likwidację skutków tych klęsk.
Do pobrania informacja dla przedsiębiorców działających na terenie Gminy Załuski, zawierająca harmonogram rozpoczęcia i zakończenia (w 2008 r. i w I kw. 2009 r.) naboru wniosków o dofinansowanie działań nr 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.3, 4.3, 6.2, 7.1 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic zorganizowało wyjazd do Grunwaldu, gdzie dnia 12.07.2008r. odbyła się rekonstrukcja bitwy z 1410 r. wojsk polsko-litewskich i zakonu krzyżackiego.
Warsztaty ekologiczne odbyły się w dniach 30.06–06.07.2008r. w Ośrodku „WILGA” w Górznie koło Brodnicy. W warsztatach wzięło udział łącznie 22 uczniów, wyłonionych ze szkół, które zajęły I miejsce w Gminnym Turnieju „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”, tj. SP w Karolinowie i GP w Szczytnie.
Gmina Załuski zgłosiła swoje uczestnictwo w konkursie o miano "Gmina Fair Play" Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
Jak informowaliśmy, w Urzędzie Gminy Załuski dnia 03.07.2008r. odbyło się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Biura Projektowo - Konsultingowego Eurostrada.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Załuskach Informuje, że wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy, tj. od 01.09.2008 do 31.08.2009 będą przyjmowane od 15 lipca 2008r.
o pow. 4300 m2 odrolnioną, uzbrojoną w wodę i prąd, działka znajdujue się przy lesie.
Wydzierżawię ziemię rolną 4,5 ha w Michałówku na bardzo korzystnych warunkach.
Od dnia 01 lipca 2008r. obowiązuje nowa opłata za 1 m3 dostarczanej wody dla mieszkańców gminy Załuski przez Zakład Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie.
W dniu 30 czerwca 2008 Roku o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy w Załuskach w sali konferencyjnej odbyła się XV Sesja Rady Gminy Załuski, której porządek poniżej :
Wójt Gminy Załuski informuje o toczących się pracach projektowych dotyczących rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Płońsk - Czosnów.
SZANOWNI ROLNICY Zgodnie z Ustawą z dnia 26-01-2007r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego wnioskującemu o przyznanie płatności do owoców miękkich płatności te przysługują, jeżeli spełni warunki określone w art. 7 ust. 3a. tej ustaw.
Do pobrania zaktualizowane dokumenty planistyczne Gminy Załuski. Strategia Rozwoju Gminy Załuski, Plan Rozwoju Loklalnego Gminy Załuski oraz Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Załuski.
Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wychodząc naprzeciw potrzebom gospodarki jest organizatorem Studiów Podyplomowych rozszerzających wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.
W Urzędzie Gminy nastąpiło uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursów: fotograficznego dla mieszkańców, uczniów oraz konkursu plastycznego dla uczniów i szkół z terenu gminy Załuski
IV kolejka rozgrywek o mistrzostwo Gminy Załuski odbyła się w dniu 22.06.2008 r. na boisku w Zdunowie.
Relacja z zakończenia roku szkolnego z jednej ze szkół podstawowych w gminie Załuski - ze Stróżewa
Wyprawa uczniów ze Szkoły Podstawowej ze Stróżewa w Góry Świętokrzyskie w ramach programu "Zielona szkoła"
Na boisku w Zdunowie rozegrane zostały kolejne mecze o Mistrzostwo Gminy Załuski. III kolejka odbyła się w niedzielę 15 czerwca 2008r. Poniżej zestawienie wyników i aktualna tabela rozgrywek.
Kolejny pikniki rodzinny odbył się przy szkole podstawowej w Stróżewie. W sobotnie popłudnie 14 czerwca na teren szkoły przybyli licznie mieszkańcy Stróżewa oraz okolic. Bardzo liczną grupę stanowiły dzieci.
W dniu 12 czerwca 2008 roku w ZSO w Kroczewie odbyły się dwa mecze w ramach turnieju siatkówki szkół gimnazjalnych z terenu Gminy Załuski.
Dane z dnia 31 maja 2008 r. ze sprawozdania PUP w Płońsku o liczbie osób zarejestrowanych jako bezrobotni na terenie Gminy Załuski.
Nadleśnictwo Płońsk od dnia 09 czerwca 2008r. wprowadziło zakaz wstępu do lasu stanowiących własność Skarbu Państwa, będących w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Płońsk. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.
Niemcy - okolice Hannover, Dusseldorf, Essen - Oczyszczacz odlewów żeliwnych
Wielka Brytania - Okolice Norwich - Opiekunowie osób starszych
Wielka Brytania - Okolice Norwich - Opiekunowie osób starszych
Niemcy - okolice Hannover, Dusseldorf, Essen - Oczyszczacz odlewów żeliwnych
Urząd Gminy Załuski informuje, że rozpoczęte zostały prace nad aktualizacją najważniejszego dokumentu strategicznego Gminy Załuski - Strategii Rozwoju.
Zapraszamy na piknik rodzinny do Szkoły Podstawowej do Stróżewa, który odbędzie się dnia 14 czerwca w godz. 14.00-22.00
Odbędą się 14-15.06.2008 na Poświętnym pod honorowym patronatem Marsza Województwa Mazowieckiego, Ministra Rolinictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewody Mazowieckiego.
W dniach 2 i 3 czerwca odbywa się kurs chemizacyjny. Uczestnikami są rolnicy z terenu gminy Załuski, a organizatorem jest MODR Poświętne.
Kolejne rozgrywki o mistrzostwo Gminy Załuski odbyły się na boisku w Karolinowie. Rozegrane zostały 2 mecze.
Dnia 31 maja 2008 roku przy Szkole Podstawowej w Karolinowie odbył się już drugi festyn rodzinny.
Wójt Gminy Załuski ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie.
W dniu 21 maja 2008 roku odbył się wspólny objazd trzech Komisji Rady Gminy Załuski po terenie naszej gminy.
Po raz pierwszy w historii naszej gminy w dniu 21 maja 2008 r. rozegrany został turniej w tenisie stołowym. W turnieju, który odbył się w ZSO w Szczytnie brały udział dzieci ze szkół podstawowych.
W niedzielę 18 maja 2008 na boisku w Karolinowie zostały rozegrane pierwsze mecze. Tym samym rozpocząły się rozgrywki o mistrzostwo Gminy Załuski w piłce nożnej.
W dniu 16.05.2008r. w budynku Urzędu Gminy w Załuskach trzynaście par uczestniczyło w uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Zapraszamy do uczastnictwa w "Festynie rodzinnym", który odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Karolinowie dnia 31 maja 2008r. (sobota) o godz. 16:00
W gminie Załuski rozpoczynają się rozgrywki o mistrzostwo gminy w 2008 roku w piłce nożnej. Zgłosiło się 5 drużyn, a pierwsze mecze rozegrane zostaną 18 maja 2008r. (niedziela) na boisku w Karolinowie.
Dnia 10 maja 2008 r. (sobota) odbyło się już IV spotkanie z historykiem Panem Jarosławem Zawadzkim.
Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii
W związku ze zbliżającym się sezonem zbioru truskawek, informujemy o zmianie lokalizacji Targowiska w gminie Czerwińsk nad Wisłą.
Po raz pierwszy gmina Załuski została zaproszona do Urzędu Warszawa Śródmieście, aby zaprezentować swoje walory turystyczne.
Dnia 04.05.2008r. odbyło się Gminne Święto Strażaka. Rozpoczeła je uroczysta msza św. w kościele parafialnym we Wronie.
W dniu 25 kwietnia 2008r. na terenie gminy Załuski w ZSO w Kroczewie odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o ekologii i ochronie środowiska „Ty też możesz zostać ekologiem”
Regulamin konkursu fotograficznego dla mieszkańców gminy "Gmina Załuski w obiektywie"
Regulamin konkursu fotograficznego dla szkół "Gmina Załuski w obiektywie"
Regulamin gminnego turnieju "szkoła przyjazna środowisku"
Informujemy, że dnia 18 maja 2008 roku rozpoczynają się rozgrywki piłkarskie o mistrzostwo Gminy Załuski w roku 2008.
W ramach projektu "Warszawa poznaje Mazowsze, Mazowsze poznaje Warszawę" dnia 05.05 2008 r. po raz pierwszy zaprezentuje się Gmina Załuski.
Obwieszczenie o zakończeniu postępowania dowodowego
21.04.2008 r. odbyło się seminarium nt:" Ekonomia społeczna, dobre praktyki, doświadczenia na podstawie projektów PIW EQUAL"
21 kwietnia odbyła się XIV Sesja Rady Gminy Załuski.
W Urzędzie Gminy w Załuskach w dniach 22,25,29 oraz 30 kwietnia od 14:00 do 15:45 uruchomiony zostanie przez Urząd Skarbowy w Płońsku punkt obsługi podatnika.
Przypominamy wszystkim rolnikom, że 15 maja 2008 roku mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie na 2008 rok w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Informacja dotycząca przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej.
Odpady to wszystkie niepotrzebne substancje lub przedmioty, których pozbywamy się lub do pozbycia się których jesteśmy zobowiązani prawnie. Niektóre odpady mogą być niebezpieczne, a postępowanie z nimi wymaga szczególnej ostrożności.
Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii Wojewoda Mazowiecki wydał Rozporządzenie Nr 24 z dnia 07.04.2008 w sprawie ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w 2008r.
Obwieszczenie o wydłużeniu procedury postępowania z udziałem społeczeństwa.
1 020 000 zł to kwota dotacji jaką gmina Załuski otrzyma na inwestycje zaplanowane na 2008 r. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Na terenie gminy Załuski wzieło udział 35 uczestników.
W urzędzie gminy Załuski dnia 09.04.2008r odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci i młodzieży, którzy wzieli udział w konkursie "112 w trudnej sprawie nie używaj przy zabawie"
Od soboty 5.04.2008 w remizie OSP Szczytno zostało uruchomione Internetowe Centrum Edukacujno-Oświatowe, które pełni funkcję kafejki internetowej.
Przewodniczący Rady Gminy Załuski zwołuje XIV Sesję Rady Gminy Załuski na dzień 21 kwietnia 2008 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
W dniu 04.04.2008r zakończyła pracę pani Marianna Czerwińska, kierownik gminnej biblioteki w Załuskach.
W dniu 03.kwietnia 2008r odbyła się konferencja dla przedsiębiorców z terenu Gminy Załuski. Tematem konferencji było "Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw w tym MŚP z terenu Gminy Załuski w aspekcie możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej"
Kolejny dzień pobyty gości z Ukrainy. Dnia 02.04.2008r. odbyli oni wizytę w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie.
W dniu 1 kwietnia 2008r. gościliśmy na terenie gminy Załuski 13 osobową grupę przedstawicieli władz gminnych z Ukrainy. Byli to wójtowie i przedstawiciele rady oraz jeden tłumacz.
W dniu 28.03.2008r. w Jeżewie koło Sierpca odbył się I Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby.
Wójt Gminy Załuski Pan Romuald Woźniak zaprasza na konferencję na temat: "Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw, w tym MŚP z terenu Gminy Załuski w aspekcie możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej" która odbędzie się dnia 03.04.2008r. o godz.14.00 w "Dworku Marzenie" w Przyborowicach Górnych.
Wszystkim Mieszkańcom Gminy Załuski, pracownikom administracji, naszym współpracownikom i przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Dnia 20 marca 2008 roku odbyła się XIII Sesja Rady Gminy Załuski.
W myśl rozporządzenia ministra pracy, gospodarki i polityki społecznej z dnia 2 kwietnia 2004r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. z 2004 nr 71, poz. 649) obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji wyrobów azbestowych, przedłożenia przedmiotowej informacji wójtowi oraz usunięcia i unieszkodliwienia ww. wyrobów spoczywa na właścicielu, użytkowniku wieczystym lub zarządcy nieruchomości.
Gmina Załuski chce skorzystać z dofinansowania planowanych inwestycji na naszym terenie ze środków Unii Europejskiej.
W urzędzie gminy co tydzień odbywają się szkolenia. Są to szkolenia o różnej tematyce. Skierowane są przede wszystkim do rolników jak też przedsiębiorców. Dnia 13 marca odbyło się szkolenie dla rolników.
17 grudnia 2007r odebrano wodociąg we wsi Kamienica, Kamienica Wygoda. Łączna długość wodociągu z przyłączami to 22,6 km dla 121 odbiorców. Długość wodociągu bez przyłączy wynosi około 18,5km Był to już ostatni etap wodociągowania naszej gminy.
W dniu 10 marca 2008 r w Urzędzie Gminy wyłoniono laureatów konkursu plastycznego pt: "112 w trudnej sprawie, nie używaj przy zabawie"
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 roku Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.) zwołuję XIII Sesję Rady Gminy Załuski na dzień 20 marca 2008 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
W związku z dniem kobiet odbył się koncert znanego artysty Piotra Nagiela. Odbył się on 7 marca 2008r. na sali konferencyjnej w urzędzie gminy.
W dniu 05.03.2008r. nastąpiło oddanie wodociągu we wsi Kamienica i Kamienica Wygoda. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 przy szkole podstawowej w Kamienicy poświęceniem wodociągu i przemówieniem księdza Jana Pikulskiego.
W dniu 29 lutego w Urzędzie Gminy w Załuskach nastąpiło przekazania strojów i sprzętu piłkarskiego drużynie Niepiekieł.
Harcerskim pozdrowieniem "Czuwaj" rozpoczęły się ferie dla 70-osobowej grupy zuchów, harcerzy i instruktorów ZHP. W dniach 08-10.02.2008 r. odbył się rajd w Szkole Podstawowej w Stróżewie.
Bezrobocie w Polsce od paru lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Stopa bezrobocia w Polsce wynosi 11,7%. Zarejestrowanych bezrobotnych mamy 1813,4 tyś. w całym kraju. Z danych GUS wynika, że w powiecie płońskim na dzień 31 stycznia 2008 roku było zarejestrowanych 6,2 tyś osób (w województwie mazowieckim – 225,7 tyś), a stopa bezrobocia wyniosła 17,8 %(w woj. mazowieckim – 9,3%).
W środę dn. 16 stycznia 2008 r. w Urzędzie Gminy gościliśmy kolędników misyjnych. Dzieci i młodzież z ZSO w Szczytnie po raz ósmy uczestniczą w kolędowaniu głosząc radosną nowinę o Bożym Narodzeniu.
Czas ferii szkolnych w naszym województwie. W naszej gminie dzieciom zapewniono również ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Do świetlicy OSP w Załuskach, przychodzi bardzo dużo dzieci w różnym wieku i z różnych szkół oraz miejscowości. Zarówno moża spotkać tu pięciolatka jak i licealistę, młodych mieszkańców Załusk, Przyborowic, Smulsk.....
Nastąpiła zmiana terminu przyjmowania wniosku "Ułatwianie startu młodym rolnikom"
Uchwałą Rady Gminy Załuski Nr 56/XI/2007 z dnia 12 grudnia 2007r. została wprowadzona na terenie gminy opłata od posiadania psów, stawka roczna za psa wynosi - 20zł. Opłata ta jest płatna bez wezwania do dnia 31 marca . Wpłatę opłaty można dokonać w kasie Urzędu Gminy .
W ramach szerzenia wiedzy wśród dzieci i mlodzieży w zakresie zachowania bezpieczeństwa w momencie występowania wszelkiego typu zagrożeń Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej organizuje X edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie"
Dnia 19.12.2007r. odbyło się w Urzędzie Gminy Spotkanie Wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu naszej Gminy oraz dnia 20.12.2007r. Spotkanie Wigilijne Władz Gminy, radnych, sołtysów, pracowników oraz gości zaproszonych.
W Urzędzie Gminy dnia 05 lutego odbyło się spotkanie z wszystkimi sołtysami z naszej gminy. Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy pan Romuald Woźniak. Później zostały przdstawione i omówione przez panią Agatę Sosińską - dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Gminy - najistotniejsze tematy dla naszej gminy na najbliższy czas.
Punkt konsultacyjno-doradczy czynny będzie od 2 lutego 2008 roku w każdy poniedziałek w godzinach od 13.00 do 15.00, pokój nr 9.
Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2008 r.
Dnia 29 listopada 2007r. odbył się gminny konkurs matematyczny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Załuski.
11 listopada 2007r. Dziś przypada 89 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody najważniejszego święta naszego kraju odbyły się również w naszym mieście powiatowym.
Dnia 16.10.2007r odbyła się uroczystość zakończenia budowy i oddania do użytku boiska sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie.
Dnia 20 wrzesnia 2007 r. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Szczytnie otrzymało imię św. Stanisława Kostki.
Szanowni Mieszkańcy miejscowości Smulska. Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pozytywnie rozpoznało wniosek Rady Gminy Załuski, dotyczący zmiany pisowni miejscowości Smólska gm. Załuski.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki informuje: Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.
Urząd Stanu Cywilnego przypomina, że termin ważności książeczkowych dowodów osobistych uplywa z dniem 31 marca 2008r. jednak od 1 stycznia 2008 r. dokumenty te nie będą uprawniały do przekraczania granic Rzeczypospolitej Polskiej.
Drodzy Mieszkańcy! Informuję, że jedynym uprawnionym do odbioru odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych na terenie Gminy Załuski podmiotem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku.
Gmina Załuski podjęła decyzję o realizacji projektu pt.: „Budowa oczyszczalni przydomowych”. Obowiązek wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości płynnych lub przydomową oczyszczalnię ścieków wynika z „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Załuski” przyjętego Uchwałą Nr 223/XXX/2006 Rady Gminy Załuski dnia 26 kwietnia 2006r. Nieprzestrzeganie przepisów Regulaminu podlega karze grzywny przewidzianej w ustawie z 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. Nr 12, poz. 114 ze zm.).
Spotkanie z Mikołajem dla dzieci z Gminy Załuski zostało zorganizowane przez GOPS oraz GKRPA. Odbyło się ono w UG Załuski, dnia 01.12.2007r
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
ul. Gminna 17
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|