wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj List otwarty wójta do Mieszkańców Gminy Załuski

2018-10-18 09:47:54

W ostatnim czasie dociera do mnie szereg niepokojących informacji dotyczących przekazywania Państwu i tym samym rozpowszechniania treści o katastrofalnej sytuacji Gminy, o niepozyskiwaniu środków unijnych, o braku inwestycji i rzekomym marazmie panującym na naszym terenie. Pełniąc funkcję Wójta Gminy Załuski zobowiązany jestem stać na straży interesu Gminy i bronić jej przed nieprawdziwymi informacjami, godzącymi w funkcjonowanie i prawdziwy obraz naszego samorządu.

 
 
 
 

Niektóre treści materiałów wyborczych też są, delikatnie mówiąc, daleko mijające się z prawdą, a licznych programach wyborczych zawarto nawet zapewnienia o realizacji inwestycji i programów społecznych (np. dzienne domy seniora, czy fotowoltaika), które już są w trakcie realizacji.

     Jednak w związku z ukazaniem się w ostatnim numerze gazety lokalnej „Płońszczak” materiału sponsorowanego, sfinansowanego przez KWW Polskie Stronnictwo Ludowe, w którym to kandydat na radnego Rady Gminy Załuski, mieszkaniec Szczytna, posuwa się o wiele za daleko, kłamiąc i przedstawiając naszą gminę, jako niemal osadę z XVIII wieku, pragnę kategorycznie temu wszystkiemu zaprzeczyć. Jest to tylko i wyłącznie nieudany chwyt marketingowy, gdyż kandydat jest doskonale znany lokalnej społeczności. Tym bardziej jego stwierdzenia o braku jakichkolwiek zmian w miejscowości Szczytno i Szczytniki są osobliwą interpretacją rzeczywistości. Wymienię chociażby kilka przedsięwzięć, które zrealizowano w mijającej kadencji, a które, jak np. Stacja Uzdatniania Wody, nie mogły powstać w poprzedniej kadencji, ze względu na  blokowanie ich realizacji przez grupę radnych.

    W okresie ostatnich 4 lat powstała też droga asfaltowa w Szczytnie, plac zabaw przy szkole, wdrożono w tej placówce, podobnie jak w innych, program „Wsparcie na starcie”, „Lepsza szkoła- lepsze perspektywy”. Boisko, o którym w swoim propagandowym materiale wspomina pan kandydat, także przekazano szkole. Niebawem część  budynku remizy OSP stanie się dziennym domem seniora. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Szczytna i Szczytnik Rada Gminy Załuski nie wyraziła też zgody na zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla działek, na których planowano wydobywać żwir, by potem, być może, zrobić tam wysypisko odpadów, czego się wspólnie obawialiśmy. Radny obecnej kadencji, Pan Paweł Stawski skrupulatnie pilnuje, aby wszelkie prośby i oczekiwania mieszkańców były rozpatrywane i w miarę możliwości zrealizowane, choć samo wykonanie np. inwestycji drogowej, która powstała w ostatnim czasie, wielokrotnie było wstrzymywane przez opozycję, mającą większość w tej kadencji Rady Gminy.

  Zapewniam też Państwa, że sytuacja finansowa naszej Gminy jest w doskonałym stanie. Inwestycji przybywa, a pozyskane środki unijne uplasowały nas na drugim miejscu w regionie.

    Każda Gmina ma prawo zaciągać bezpieczne zobowiązania pieniężne do pewnej wysokości budżetu, przede wszystkim na konkretne inwestycje, a nie na wydatki bieżące. W przypadku naszej Gminy na dzień dzisiejszy jest to zaledwie 15,21 %, wg starego wskaźnika zadłużania się gmin. Warto też wspomnieć, że przez ostatnie pięć lat nie podniesiono stawek podatków, a mimo to funkcjonujemy sprawnie

Szanowni Państwo ,

przedstawiłem Państwu kilka dni temu  sprawozdanie, będące podsumowaniem kadencji 2014-2018, która zawiera wszystkie dane.

   Proszę się z nimi zapoznać, a wtedy zrozumiecie Państwo, że przekazywane Państwu wprost i za pomocą mediów informacje są absolutną nieprawdą i zwykłymi zabiegami wyborczymi. Mógłbym odnieść się jeszcze do wielu nieprawdziwych informacji, ale ufając Państwa mądrości i zdrowemu rozsądkowi wiem, że najlepiej będzie jeśli pewne kwestie przemilczę, a Państwo  sami ocenicie działania moje i Rady Gminy. Zdecydujecie, czy nadużyłem Państwa zaufania, czy pojawienie się w ostatnich tygodniach grupy ludzi krytykujących każde moje działanie jest w stanie przysłonić rzeczywisty obraz naszej Gminy, która jest postrzegana w regionie za bardzo dynamicznie rozwijającą się i nowoczesną.

 

Z wyrazami szacunku

Romuald Woźniak

Wójt Gminy Załuski

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|