wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img Slideshow-img2 kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj Festyn w ZSO Szczytno

2015-06-18 08:19:32

Sprawozdanie z przebiegu Festynu Rodzinnego – 15.06.2015 r.

 
 
 
 

„Trzy godziny dla rodziny” – pod takim hasłem odbył się I Festyn Rodzinny zorganizowany przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie, którego inicjatorem była pani dyrektor Ewa Głuchowska. W organizację tego ogromnego przedsięwzięcia włączyli się z wielkim zaangażowaniem wszyscy nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Za organizację uroczystości odpowiedzialna była pani Barbara Kujawa, natomiast za bezpieczeństwo – pan Artur Kujawa.

Po powitaniu wszystkich gości przez panią dyrektor Ewę Głuchowską i prowadzącego pana Janusza Prokopczyka rozpoczął się program artystyczny. Występy zapoczątkowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły – dzieci z oddziałów przedszkolnych, przygotowani przez wychowawczynie: panią Annę Kownacką i panią Joannę Kotowską – Nowak. Dzieci przedstawiły bajkę „Czerwony Kapturek” oraz „Jaś i Małgosia”. Następnie dziewczęta z klasy V przygotowane przez panią Joannę Tomczak zaprezentowały nam układ taneczny. Pani Maria Kazimierczak przygotowała dzieci z klas IV, V, VI, które recytowały i przedstawiały wybrane wiersze znanych poetów. Występ szkolnego chóru „Belcanto” prowadzonego przez panią Agnieszkę Tartanus umilił wszystkim pobyt na Festynie Rodzinnym.

Równolegle całe rodziny mogły korzystać z wielu atrakcji. Największą popularnością cieszył się zamek z ogromną zjeżdżalnią, z którego mogli korzystać zarówno dzieci, jak i rodzice. Na boisku szkolnym odbywały się rodzinne zawody sportowe, można było również pograć w tenisa stołowego i bilard. Dla najmłodszych dzieci przygotowana była szkolna plaża, gdzie rodzice mogli wypocząć na leżakach, a dzieci budowały zamki z piasku pod palmami. Specjalnie na tę uroczystość zostali zaproszeni aktorzy z teatru „Narwal” i zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Legenda o czarodziejskim młynku”.  Starsze dzieci mogły przejechać się na koniu, natomiast dla młodszych przygotowany był kucyk.  W tym samym czasie na hali sportowej odbywał się konkurs rodzinny zatytułowany  „ Kto poleci dalej” polegający na jak najdalszym rzuceniu szybowca wykonanego ze styropianu.  Przed szkołą można było wziąć udział w kolejnym konkursie plastycznym pt. „Moja rodzina”. W budynku szkoły została przygotowana wystawa misyjna, na której można było obejrzeć pamiątki przywiezione z różnych kontynentów: Azji, Afryki i Ameryki Południowej.  Na świetlicy szkolnej była przygotowana sala kinowa, na której wyświetlany był film dotyczący bezpieczeństwa w domu i w podróży.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci było malowanie twarzy oraz wyplatanie koszyczków z papierowej wikliny i nauka udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.  Wszyscy mogli dokładnie obejrzeć  wóz strażacki od  środka , dotknąć i wypróbować jego wyposażenia.  Dla miłośników motoryzacji była wspaniała atrakcja w postaci zabytkowych samochodów.

Jak na każdym festynie nie mogło zabraknąć kiełbasek z grilla. Nasi uczniowie otrzymali darmowy zestaw składający się z kiełbaski, napoju oraz bułki. Nie zabrakło również przysmaków, które uwielbiają dzieci, czyli lodów i gofrów.

Na zakończenie festynu dzieci, które brały udział w konkursach otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Załuski oraz brokera ubezpieczeniowego.

Nasz festyn nie odbyłby się bez licznej grupy darczyńców, którym serdecznie dziękujemy.  Byli to: firma GREEN FACTORY, radny gminy Załuski pan Paweł Stawski, firma BORYNA, pan Zygmunt i Marcin Szwejkowscy, Bank Spółdzielczy w Załuskach, firma BELIMEX, firma ABA, MCK w Płońsku, OSP Załuski, „Warsztatowy Dom Wariatów”, firma PIEKARCZYK,  pani Ewa Więckowska, pani Diana Siulińska.

Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Załuski pana Romualda Woźniaka za objęcie honorowym patronatem naszej uroczystości - I Festynu Rodzinnego oraz służb mundurowych, które zapewniły nam bezpieczeństwo, w tym policji w Załuskach oraz pani Małgorzacie Grzybowskiej.

Organizatorzy – ZSO w Szczytnie

Opracowały: Barbara Kujawa i Ilona Muchowska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest w dni robocze w godzinach 7:45 - 15:45. W czwartki urząd czynny do godz. 18:00|Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski z programów 300+ oraz 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 106|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|