wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj Festiwal Truskawki już za nami...

2019-07-03 07:43:56

Występami dzieci z przedszkola „Mały Miś” oaz konkursem wokalnym „Załuskowe nuty” rozpoczął się 29 czerwca 2019 r. na boisku sportowym w Karolinowie IX „Festiwal Truskawki - Załuski 2019”. Atrakcyjny program i piękna pogoda zagwarantowały uczestnikom udaną zabawę i wiele pozytywnych wrażeń.

 
 
 
 

Uczestników święta truskawki powitali na scenie: Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Załuski - Agnieszka Dąbrowska, a następnie na scenie odbył się występ najmłodszych mieszkańców naszej gminy, czyli dzieci z przedszkola "Mały Miś" i dwujęzycznej niepublicznej szkoły podstawowej International Elementary School z Karolinowa.

Kolejnym punktem programu, był konkurs wokalny "Załuskowe nuty".  Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: Pierwsza to uczniowie szkół podstawowych klas 0-VI, a druga uczniowie klas VII, VIII, gimnazjum i szkół średnich do lat 20.

W młodszej kategorii na scenie zaprezentowało się 19 uczestników. I miejsce zajął duet Milena Rakwalska i Daria Siwek, II miejsce - zespół „MJ” (Marcelina Ciarka, Marcel Ciarka, Julia Dąbrowska, Julia Przychodzka), III miejsce - Zuzanna Sutyła.

W kategorii starszej wokalne umiejętności zaprezentowało 9 uczestników. I miejsce - Julia Tomaszewska, II miejsce - Kinga Jaworska, III miejsce - Franciszek Świejkowski.

Prezentacje wokalne oceniało jury w składzie: Agnieszka Dąbrowska, Grzegorz Słupecki, Monika Bojanowska, Agnieszka Baryga, Elżbieta Turkowska.

Tradycyjne zawody w szypułkowaniu zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież i dorośli. W kategorii młodzież do lat 18: I miejsce - Dawid Nyrć, II miejsce - Michał Cieszewski, III miejsce - Zuzanna Nyrć. Wśród dorosłych I miejsce  zajęła Zofia Filipiak, II miejsce - Anna Cieszewska, III miejsce - Monika Zimowska. Rywalizację oceniała komisja w składzie: Halina Ciarka, Mariola Mormuziewicz, Renata Rosiak. W obu kategoriach do rywalizacji stanęło po siedmioro uczestników.

Po konkursach na scenie królowała muzyka disco polo w wykonaniu zespołów: Bayera, News i Extazy oraz muzyka ludowa i cygańska w wykonaniu zespołu "Wiecznie Młodzi" z Płońska. Wszystkie występy zgromadziły rekordową ilość osób, która przybyła w tym roku na nasz Festiwal.

Nie zabrakło też przemówień zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Jan Maria Jackowski - Senator RP, Maciej Wąsik - Poseł na sejm, Anna Cicholska - Posłanka na sejm, Krzysztof Wrzesiński - Wicestarosta Powiatu Płońskiego oraz Józef Kaliński - Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Delegatura w Ciechanowie.

Na tegorocznym Festiwalu po raz pierwszy zostały wręczone nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Załuski "Złota Truskawka". Celem przyznawania nagrody jest promowanie osób, organizacji lub instytucji, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Gminie Załuski i jej mieszkańcom. Nagrody "Złota Truskawka" otrzymali: OSP Nowe Wrońska, Martyna Siwek, Dariusz Zabielewicz i Stowarzyszenie Kobiet "Karolina" z Karolinowa.

Organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji dla dzieci.Był Dmuchany zamek, zjeżdżalnia i zamek z kulkami. Najmłodsi mogli też skorzystać z oferty przejażdżki kucykami, malowały buzie i zajadały się watą cukrową oraz robiły sobie zdjęcia z naszą już słynną kukłą truskawkową. Natomiast rodziców zaprosili na swoje stoiska: Stowarzyszenie Kobiet Gminy załuski, Stowarzyszenie Kobiet "Karolina" z Karolinowa, Towarzystwo Przyjaciół Załusk, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Kroczewa i okolic, OSP Załuski, MODR, KRUS, 500 + oraz wiele stoisk z gastronomią i rękodziełem.

Wieczór zakończył pokaz laserów, który zgromadził tłumy widzów. Po nim do północy trwała dyskoteka z DJ-em Piotrem.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!

Scenariusz i prowadzenie imprezy: Ewa Dylewska i Ewa Siwek.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Wojewoda Mazowiecki.

Podziękowania za pomoc przy organizacji Festiwalu kierujemy do druhów strażaków z OSP z terenu gminy Załuski, policjantów, stowarzyszeń i wszystkich pracowników Urzędu Gminy, GOPS i Biblioteki w Załuskach.

Realizację tegorocznego Festiwalu wsparli sponsorzy, którym serdecznie DZIĘKUJEMY!:

 • Green Factory   
 • Zakład Usług Wodnych  w Mławie        
 • Bank Spółdzielczy w Załuskach
 • Warszawski Rolno - Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.  Bronisze
 • BAKOMA
 • WEDEL   
 • Avit Niepiekła
 • F.B.I. TASBUD WARSZAWA
 • ADAM TURKOWSKI   
 • KRASOŃ     
 • Darimex Dariusz pająk                                                      
 • Rollbud Jan Woźniak                             
 • Nagrobki Adam Grzybowski                                      
 • Szymański Paweł Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe DROG POL       
 • Mrówka Kroczewo
 • Ubezpieczenia- Anna Pomorska Kroczewo
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zdjęcia sponsorów Festiwalu Truskawki - Załuski 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|