wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo Slideshow-img Slideshow-img2 kwiaty lato ilovezaluski czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 motyl2017 żurawie załuski motyl2
 
 
 
 

Drukuj FERIE ZIMOWE W ZSO SZCZYTNO

2012-01-31 15:45:01

W czasie ferii zimowych dzieci z naszej szkoły mogły wziąć udział w trzech wycieczkach do Warszawy oraz w zajęciach sportowych, plastycznych i teatralnych, które odbywały się w obie środy.

 
 
 
 
 
 
 
 

W środy zajęcia odbywały się na terenie szkoły od godziny 9.00 do 13.00. Równolegle odbywały się zajęcia plastyczne dla uczniów klas młodszych prowadzone przez panią Barbarę Kujawa, teatralne dla uczniów klasy IV, które prowadziła pani Maria Kazimierczak oraz zajęcia sportowe, które były prowadzone przez pana Artura Kujawa dla uczniów gimnazjum i pana Macieja Adamuszewskiego – dla uczniów szkoły podstawowej.

 
 
 
 

W czasie zajęć plastycznych dzieci robiły prezenty dla babci i dziadka z masy solnej, papier do pakowania prezentów ozdobiony stemplami z ziemniaków, maski karnawałowe oraz woskowe obrazy i wydrapywanki.

W czasie zajęć teatralnych dzieci przygotowywały inscenizację „Kopciuszka”.

Na zajęciach sportowych uczniowie SP i gimnazjum doskonaliły swoje umiejętności w piłce siatkowej, piłce nożnej, unihokeju, tenisie stołowym i bilardzie.

W drugą środę, która była jednocześnie dniem kończącym zajęcia feryjne dzieci, wszyscy byli poczęstowani pysznymi zapiekankami, przygotowanymi przez nasze panie kucharki, herbatą i słodkimi batonami. W zajęciach każdorazowo brało udział około 45 uczniów.

19.01.2012, w czwartek, trzydziestu uczniów szkoły podstawowej pojechało na pierwszą wycieczkę do Warszawy. Na spacerze po Starym Mieście oglądały choinkę stojącą przed Zamkiem Królewskim, Syrenkę Warszawską, były również przed Pałacem Prezydenckim. W Zamku Królewskim dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej. Po krótkiej wizycie we wnętrzach zamkowych uczniowie samodzielnie tworzyli pracę plastyczną techniką decoupage inspirowaną eksponatami, o których wcześniej rozmawiali. Następnie obejrzeli film w 3D w kinie w Arkadii pt. „Kot w butach”.

20.01.2012, w piątek, dwudziestu uczniów z gimnazjum udało się na drugą wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był podobny. Różnił się tylko lekcją muzealną oraz filmem w Arkadii. W Zamku Królewskim jeden i pół godzinna lekcja dotyczyła „Wizyty u króla”, na której uczniowie poznali funkcje ceremoniału, a także tajniki życia dworskiego. Wędrówka po salach była okazją do rozmowy o życiu codziennym, jakie toczyło się na zamku. W Arkadii zaś gimnazjaliści obejrzeli film pt. „Mission Impossible – Ghost protocal”.

Opiekunkami obu wycieczek były: Anna Mańkowska, Maria Łazarska i Barbara Kujawa.

24.01.2012, we wtorek, odbył się wyjazd do Aquaparku „Wesolandia” w Warszawie. Dziewiętnastu uczniów pod opieką Macieja Adamuszewskiego, Artura Kujawy i Jacka Stamirskiego mogli korzystać przez dwie i pół godziny z basenu, części rekreacyjnej, rwącej rzeki, rury do zjeżdżania i innych wodnych atrakcji.

Wszystkie wycieczki odbyły się szkolnym Gimbusem, w którym pobyt umilały piosenki puszczane przez pana Włodzimierza Łubka.

Dyrekcja, Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół w Szczytnie bardzo serdecznie dziękują Panu Wójtowi Romualdowi Woźniakowi za wsparcie finansowe przy organizowaniu ferii zimowych w szkole.

Autor: Artur Kujawa

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest w dni robocze w godzinach 7:45 - 15:45. W czwartki urząd czynny do godz. 18:00|Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski z programów 300+ oraz 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 106|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|