wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img Slideshow-img2 kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 
 
 
Na półki naszej Biblioteki trafiły kolejne nowości wydawnicze.Zapraszamy do odwiedzin i skorzystania z bogatego księgozbioru. Każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą książkę.
Dyżur prawnika świadczącego bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gminy przesunięty został na dzień 20 listopada 2019 r. (środa) w godz. 12.00 - 16.00. Zainteresowane osoby zapraszamy do Urzędu Gminy Załuski do pokoju nr 21, I piętro.
Informujemy, że 29 listopada 2019 r. mija ostateczny termin składania do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa protokołów spowodowanych klęską suszy bądź mrozu.‼️‼️
Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku na Cmentarzu Parafialnym oraz w kościele w Kroczewie odbyły się Gminno - Parafialne obchody Święta Niepodległości. Uroczystość wzbogaciły występy dzieci ze szkół podstawowych w Kroczewie i Stróżewie.
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego w każdy czwartek w godz. 16.00 - 17.00 w świetlicy środowiskowej w Załuskach. Więcej informacji pod numerem telefonu 663 671 277.
W dniu 29 października br. Wójt Gminy Załuski wraz z Panią Kierownik GOPS i przedstawicielem grupy rowerowej „Dwa kółka i spółka” przekazali sprzęt, który udało się pozyskać dzięki akcji zbiórki odzieży używanej zorganizowanej w ubiegłym roku szkolnym.
W związku z prośbą Pana Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego, zwracam się z prośbą do Mieszkańców Gminy Załuski o wypełnienie anonimowych ankiet dotyczących krajobrazu pospolitego zgodnie z Europejską Konwencją Krajobrazową i dostarczenie ich do Urzędu Gminy Załuski (pokój 23) osobiście bądź drogą mailową na adres: ugzaluski@zaluski.pl do dnia 4 listopada 2019 r.
Obwieszczenie Starosty Płońskiego o zawiadomieniu w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę
Obwieszczenie Starosty Płońskiego o zakończeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę
Obwieszczenie Starosty Płońskiego o zakończeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę
Obwieszczenie Starosty Płońskiego o zawiadomieniu w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Stróżewie są już pełnoprawnymi Uczniami! 25 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
Informujemy, że w dniu 5 listopada 2019 roku mija termin opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc październik 2019. Prosimy o terminowe wpłaty!
W dniu 22 października 2019 w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Załuski. Poniżej przedstawiamy wyniki. Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Urząd Lotnictwa Cywilnego zainaugurował ogólnopolską kampanię społeczną "Laser to nie zabawka".
Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 poz.506 ze zm. ) zwołuje X Sesję Rady Gminy Załuski. która odbędzie się w piątek 25 października 2019 r. początek godz. 13 :00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Załuskach są do odbioru protokoły szacowania szkód spowodowanych suszą bądź przymrozkami wiosennymi. Zainteresowanych prosimy o odbiór protokołów w pokoju nr 8 (Biuro Obsługi Interesanta) od dnia 21 października 2019 roku.
Informujemy, że upłynął termin opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc wrzesień 2019 r. Prosimy o terminowe wpłaty!
Gmina Załuski jest w trakcie realizacji projektu pn. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego"
15 października br. odebrano 4 Otwarte Strefy Aktywności, czyli siłownie plenerowe wraz z placem zabaw, znajdujące się w Kroczewie, Kamienicy, Koryciskach i Nowych Wrońskach. Inwestycje te były możliwe dzięki pozyskanym środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a całkowity ich koszt to 417 146,56 złotych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu MAZOWIECKIE DOBRE PRAKTYKI I TRADYCJE KULINARNE – DOBRE PRAKTYKI PSZCZELARSKIE, które odbędzie się 30 października 2019 r. w godz. 10-15 w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne w Płońsku
W dniu 16 października 2019r. Wójt Gminy Załuski uroczyście wręczył nagrody nauczycielom i dyrektorom podległych szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W środę, 16 października 2019 roku, Wójt Gminy Załuski – Pan Kamil Koprowski przyjął wyjątkowych gości. Grupa 6-latków ze szkoły podstawowej w Szczytnie pod opieką wychowawcy Pani Ilony Muchowskiej oraz Pani Justyny Żakowskiej odwiedziła w ramach projektu „Poznajemy Zawody” Urząd Gminy.
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe na spotkania informacyjne.
Informujemy, że w dniu 24.10.2019 r. dyżur Radcy Prawnego zostaje odwołany.
W piątek 11 października w Urzędzie Miasta w Ciechanowie Wójt Gminy Załuski wraz ze Skarbnikiem Gminy podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem, na mocy której Gmina Załuski otrzyma dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych".
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty składamy serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym.
W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2019/2020 Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych!
Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach uczestniczy kolejny rok w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” – Priorytet 1, którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbioru polskich bibliotek publicznych. Program realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dotacja dla biblioteki na rok 2019 wynosi 4660 zł. Biblioteka systematycznie z pozyskanych środków dokonuje zakupu nowości wydawniczych książek, które zwiększą i uatrakcyjnią ofertę czytelniczą biblioteki dla użytkowników. Wykaz zakupionych tytułów znajduje się w dziale „Nowości” na stronie internetowej katalogu Biblioteki zaluski.biblio.com.pl
poszkodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne.
W dniu 28 września 2019 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Załuskach odbyły się coroczne obchody Dnia Seniora. W tym dniu uroczyście świętowali emeryci, renciści i inwalidzi z terenu Gminy Załuski. W uroczystości uczestniczył Pan Wójt - Kamil Koprowski oraz Pani Sekretarz Urzędu - Urszula Szybińska.
W dniu 26 września 2019r. w gościnnych progach Pensjonatu u Alexa w Nowych Olszynach odbyła się uroczystość Złotych i Diamentowych Godów ośmiu par małżeńskich- mieszkańców gminy Załuski.
Trwa rekrutacja do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji.
Obwieszczenie Starosty Płońskiego o zawiadomieniu w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę
Ogłoszenie Wójta Gminy Załuski o naborze wniosków o udział w programie "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej" Składanie wniosków o udział w programie w terminie do dnia 11 października 2019 roku do godz. 15.00!
W piątek, 27 września 2019 roku o godz. 13.00 w Urzędzie Gminy Załuski odbędzie się IX Sesja Rady Gminy w Załuskach.
W niedzielę 22 września w remizie OSP Smulska odbyła się prelekcja i dialog społeczny on. ,, Czy Zjednoczona Europa może być naszą ojczyzną? "
W sobotę, 21 września w Karolinowie (gm. Załuski) odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP. Zwyciężyła drużyna OSP Nowe Wrońska.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił pierwszy konkurs do Programu „Mój Prąd”. Wnioski można składać od 30 sierpnia do 20 grudnia 2019 roku lub do wyczerpania alokacji środków.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty pochodzić będą z budżetu krajowego.
Zarząd Gminny ZOSP w Załuskach oraz Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski zapraszają na zawody sportowo - pożarnicze, które odbędą się w dniu 21.09.2019 r.
We wtorek 10.09.2019 odebrano inwestycję pn „Przebudowa drogi gminnej Nr 301216W w miejscowości Naborowo, gm. Załuski działka 39 i 49” wykonaną przez firmę Drog-Bet Marcin Głuchowski ul. Gawłowska 179a, 96-500 Sochaczew. Długość przebudowanej drogi to 453 m.
Dwa nowe boiska do siatkówki plażowej przy szkole podstawowej w Stróżewie i Kamienicy gotowe. Obiekty zrealizowano w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Koszt jednego boiska 20.000 zł, dofinansowanie 10.000 zł.
17 września 2019 roku w Urzędzie Gminy Załuski odbyło się spotkanie multimedialne z Robertem Gondkiem – podróżnikiem, fotografem, pasjonatem Afryki.
Od 1 września 2019 r. obowiązuje nowy rozkład jazdy dla pasażerów korzystających z powiatowych przewozów (rozkład obowiązuje od poniedziałku do piątku).
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii
w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 8.3.1 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej
Informujemy, że w dniu 22 sierpnia br. (czwartek) nie odbędą się porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski.
8 września br. o godz. 10:00 w Karolinowie - Otwarty Turniej Piłki Nożnej
W związku z planowanym naborem wniosków na operację typu "Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Wójt Gminy Załuski prosi o składanie deklaracji dotyczących budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.
W niedzielę, 11 sierpnia br. na boisku sportowym w Załuskach odbyła się II kolejka turnieju siatkówki plażowej o puchar Wójta Gminy Załuski.
We wtorek, 13.08.2019 r. Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski spotkał się z panem Józefem Jatkowskim, któremu powierzył pełnienie obowiązków dyrektora od dnia 7.08.2019 r. do dnia 7.06.2020 r. w szkole podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie. (zarządzenie Wójta Gminy nr 120.26.2019 z dnia 7.08.2019 r.)
W roku szkolnym 2019/2020 wnioski o przyznanie stypendium szkolnego należy składać do 16 września 2019 r. do Urzędu Gminy w Załuskach.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski oraz Kierownik USC - Ewa Siwek odwiedzili panią Zuzannę Ślubowską - najstarszą mieszankę Gminy Załuski, która obchodziła swoje 99 urodziny.
Sprzedam 1,5 ha ziemi w miejscowości Wrońska (woda, prąd na działce) Kontakt tel. 600 493 264
Gmina Załuski startuje z mobilną informacją społeczną – My Local News
W związku z licznymi pytaniami dot. otrzymania dofinansowania do wapnowania gleb, uprzejmie informuję, że informację w tej sprawie można uzyskać na stronie Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Warszawie ul. Żółkiewskiego 17 www.schar.gov.pl ewentualnie u pracownika obsługującego teren gminy Załuski - Pana Tomasza Piątkowskiego tel. 607 575 486
Informacja dotycząca świadczenia Dobry Start
Od 1 lipca 2019 r. program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, czyli ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej dzieci niż było do tej pory.
o ograniczanie poboru wody z wodociągów gminnych.
Plany sytuacyjne rozbudowy drogi nr 7 w wersji elektronicznej.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje, że od 4 lutego 2019 r. (tj. poniedziałek) w Urzędzie Gminy Załuski zostanie otwarty Punkt Konsultacyjny dotyczący rządowego Programu "Czyste Powietrze".
Wójt Gminy Załuski informuje, że w dniu 1 stycznia 2019 roku weszła w życie zmiana w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 roku o Karcie dużej Rodziny (Dz. U. Z 2017 r. poz. 1832 z późń. zm.)
Zapraszamy mieszkańców w każdy czwartek w godz. 16:00 - 17:30 do Urzędu Gminy Załuski do pokoju nr 21, I piętro.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje o możliwości wynajmu sal gimnastycznych w szkołach i obiektów sportowych na terenie gminy Załuski
Ze względu na skargi użytkowników dróg, apelujemy do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Załuski, o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni dróg i pasów drogowych, a także zlokalizowanych tam często znaków drogowych. Takie przypadki, niestety, zdarzają się bardzo często.
Informujemy, że istnieje nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych obowiązujący od kwietnia br. do października 2019 roku. Usługi świadczyć będzie, tak jak dotychczas, PGK w Płońsku.
Aktualna taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę obowiązująca na terenie gm. Załuski, świadczonego przez Zakład Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa na okres od 1 czerwca 2018 roku do 31 maja 2021 roku.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest w dni robocze w godzinach 7:45 - 15:45. W czwartki urząd czynny do godz. 18:00|Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski z programów 300+ oraz 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 106|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|