wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 
 
 
W dniu 29 września (środa) 2021 r. o godz.12:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach odbędzie się XXIX Sesja Rady Gminy Załuski.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosujemy 100 hulajnóg.
Informujemy, że Stowarzyszenie Kobiet Gminy Załuski organizuje w dniach 22-24 października wycieczkę do Karpacza. Koszt wycieczki 500 zł od osoby Kontakt tel. pod nr: 668 239 987
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do głosowania na wspólny projekt mieszkańców Gmin Naruszewo, Załuski i Joniec. Projekt nr 295. "Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Województwa Mazowieckiego poprzez rozbudowę infrastruktury pieszej, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 571".
Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.
Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.
Przypominamy, że z dniem 15 września 2021 r. upływa termin zapłaty II raty podatku od środków transportu.
W dniu 12 października 2021 r. w Urzędzie Gminy Załuski odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Zapisy pod nr tel: 531 221 068
20 lutego 2021 roku weszła w życie kolejna nowelizacja Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Ustawa nakłada na Organ Podatkowy, którym w naszym przypadku jest Wójt Gminy, nowe obowiązki.
Z dniem 15 września 2021 roku upływa termin płatności III raty podatku rolnego, podatku od nieruchomości oraz podatku leśnego. Osoby fizyczne wpłacają podatek na rachunek bankowy podany w decyzjach ustalających ich wymiar na dany rok podatkowy lub u sołtysa.
W dniu 9 września odbyło się trzecie spotkanie członków zespołu Załuski Folk. Istnieje jeszcze możliwość zapisu do zespołu do dnia 30 września br.
Rowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.
Przedmiotem badania ankietowego jest rozpoznanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturalnego województwa mazowieckiego.
Międzywojewódzki Cech Kominiarzy jest organizatorem akcji społecznej "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" Celem akcji jest troska o bezpieczeństwo użytkowników budynków w związku z eksploatacją urządzeń grzewczych, przewodów kominowych i wentylacji.
W sobotę, 4 września, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie odbyła się dziesiąta, jubileuszowa odsłona Narodowego Czytania. Wydarzenie w Gminie Załuski odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Kamila Koprowskiego.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płońsku zaprasza do udziału w bezpłatnych konsultacjach dot. stosowania nowych zasad bioasekuracji w zwalczaniu ASF. Konsultacje będą obywały się w siedzibie PIW w Płońsku w każdą środę, począwszy od 8 września.
Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił XI edycję konkursu ”Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Konkurs organizuje Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
W dniu 2 września odbyło się drugie spotkanie członków zespołu Załuski Folk, podczas którego odbyła się próba wokalna.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.
Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz.
W dniu 20 sierpnia 2021 r. została podpisana umowa pomiędzy Wojewodą Mazowieckim i Gminą Załuski na dofinansowanie funkcjonowania 15 miejsc opieki w Gminnym Klubie Dziecięcym nr 1 w Kroczewie.
Narodowy Spis Powszechny 2021 to jedyne badanie, które pozwoli poznać liczbę osób dotkniętych niepełnosprawnością oraz ich sytuację życiową. Aby ułatwić im udział w spisie, przygotowano szereg udogodnień: wsparcie tłumaczy Polskiego Języka Migowego, pomoc infolinii spisowej oraz możliwość obsługi formularza spisowego przez osoby niewidome.
Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 lat temu. Zarówno wtedy, jak i dziś, celem było i jest poznanie sytuacji polskiego społeczeństwa, aby potem prowadzić skuteczne działania wspierające jego rozwój. Jeśli zatem leży Ci na sercu przyszłość Twojej rodziny, gminy, miasta i całego kraju, powinieneś jak najszybciej wypełnić obowiązek spisowy.
Zbierane są artykuły szkolne, gry, zabawki i słodycze dla Domu Dziecka w Płońsku Filia w Załuskach.
Wójt Gminy Załuski informuje, że w dniach 23 sierpnia – 03 września 2021 roku na terenie Gminy Załuski odbędzie się spis wyrobów zawierajacych azbest.
W dniu 24 września 2021 r. w godz. 13:30 - 15:00.
Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.
Informujemy, że punkt konsultacyjny programu "Czyste Powietrze" czynny jest we wtorki i czwartki w godz. 10:00 - 15:00.
W dniu 13 lipca 2021 r. została podpisana umowa z Wojewodą Mazowieckim na dofinansowanie z budżetu państwa zadania pn. "Utworzenie Klubu Seniora w gminie Załuski" w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025 edycja 2021.
Zapraszamy do zapoznania się z Zarządzeniem Wójta Gminy Załuski z dnia 13 lipca 2021 r. w sprawie określenia warunków amatorskiego połowu ryb na obszarze zbiorników wodnych w Kroczewie, Stróżewie i Wilamach oraz Uchwałą Rady Gminy Załuski w sprawie wprowadzenia Regulaminu amatorskiego połowu ryb na obszarze wód zbiornika wodnego położonego w Kroczewie, Stróżewie i Wilamach.
Przypominamy, że nadal aktualna jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji.
Obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) jest nałożony na Ciebie mocą ustawy. Jeśli uporczywie będziesz odmawiać spisania się, grozi Ci kara grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych! Już trwają przygotowania pierwszych wniosków do sądu.
W Gminnym Klubie Dziecięcym nr 1 w Kroczewie odbywają się zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe dla uczęszczających dzieci
Wprowadza się zakaz używania wody z wodociągu gminnego do celów innych niż socjalno- bytowe. Zakazane jest w szczególności podlewanie ogródków przydomowych, działkowych, trawników, upraw rolnych, napełnianie basenów oraz mycie samochodów na terenie Gminy Załuski, w okresie od 21 czerwca 2021 r. do odwołania, w godzinach od 6:00 do 22:00.
Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel budynku mieszkalnego i niemieszkalnego będzie zobowiązany złożyć deklarację o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw.
W związku z pojawiającymi się sygnałami ze strony mieszkańców, że na terenie naszej Gminy działają prywatne firmy, które oferują montaż paneli fotowoltaicznych przy współpracy z Urzędem Gminy, informujemy, że Gmina Załuski NIE współpracuje z żadną firmą oferującą audyt, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych i NIE dofinansowuje montażu takich instalacji.
Obowiązek składania deklaracji został wskazany od 1 lipca br.
Od 1 stycznia 2021 r. w związku ze zmianą stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi (za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny - 25 zł od osoby, natomiast za odpady zbierane i odbierane w sposób nieselektywny - 50 zł od osoby), mieszkańcy gminy Załuski są zobowiązani do złożenia nowej deklaracji. Deklaracje należy składać w Urzędzie Gminy Załuski za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub skrzynki podawczej na platformie e-Puap.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|