wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 
 
 
Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 poz.713 ze zm. ) zwołuje XIX Sesję Rady Gminy Załuski. która odbędzie się 14 sierpnia ( piątek) 2020 r. początek godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
Informujemy, że upłynął termin opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc lipiec 2020 r. Prosimy o terminowe wpłaty!
W związku z możliwością wsparcia pomocą publiczną inwestycji gospodarczych podejmowanych przez przedsiębiorców na terenie Gminy Załuski, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna oferuje wsparcie inwestycyjne oferowane w ramach krajowego programu pod nazwą „Polska Strefa Inwestycji”. W ramach w/w programu odbędzie się szereg wideokonferencji w każdy czwartek sierpnia i września o godzinie 10:00. Rejestracja udziału w webinarium będzie dostępna pod adresem: http://www.wmsse.com.pl/webinaria/ Zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do zapisów!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Załuskach przypomina, że osoby pobierające obecnie świadczenia wychowawcze 500+ mają ustalone prawo aż do 31 maja 2021 r. W związku z tym, nie ma aktualnie potrzeby składania wniosków o świadczenie wychowawcze w 2020 r. Termin przyjmowania wniosków o świadczenie 500+ na nowy okres zasiłkowy, tj. 2021/2022 - drogą elektroniczną – od 1 lutego 2021 r. - w wersji papierowej – od 1 kwietnia 2021 r.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą „Cudze chwalicie, swoje poznajcie”, która promuje polskiebazarek.pl. Polskiebazarek.pl jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów - pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami. Można na nim bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży swoich produktów a konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik - nie ma marży pobieranej przez pośredników.
Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem. Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.
W dniu 1 sierpnia 2020 roku o godz. 17.00 dla upamiętnienia 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w całej Polsce zostaną włączone syreny alarmowe sygnałem dźwiękowym alarmowym ciągłym, emitowanym przez 1 minutę.
W dniu 30 lipca 2020 r. po wielu latach pracy na rzecz lokalnej społeczności, na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Urszula Frączak - pracownik Urzędu Gminy w Załuskach.
Termin zgłoszenia do konkursu zostaje przedłużony do 3 sierpnia 2020 r.
Wójt Gminy Załuski informuje, że zostaje wyznaczony dodatkowy siedmiodniowy termin zgłaszania kandydatów do Rady Seniorów Gminy Załuski
Informujemy, że w dniu 23.07.2020 r., tj. czwartek, w godz. 15.00 - 17.30 prawnik będzie pełnił dyżur telefoniczny.
W dniu 16.07.2020 r w Urzędzie Gminy w Załuskach została podpisana umowa dot. realizacji zadania pn. "Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag".
Informujemy, że w związku ze złożonym wnioskiem w programie „Zdalna Szkoła +” Gmina Załuski otrzymała dofinansowanie w kwocie 55 000 zł na zakup laptopów przeznaczonych do użyczenia na czas epidemii, dla uczniów z rodzin wielodzietnych, którzy uczęszczają do szkół na terenie Gminy Załuski. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Wójt Gminy Załuski informuje, że zbliża się termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zakupionego i wykorzystywanego przez producentów rolnych do upraw oraz do chowu lub hodowli bydła. W terminie od 3 sierpnia 2020r. do 31 sierpnia 2020r. należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie: od 1 lutego 2020r. do 31 lipca 2020r.
Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok
Wójt Gminy Załuski ogłasza nabór kandydatów do Rady Seniorów Gminy Załuski.
Wójt Gminy Załuski poszukuje pracowników w ramach prac interwencyjnych.
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 2 lipca br. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3
Informujemy, że upłynął termin opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc czerwiec 2020 r. Prosimy o terminowe wpłaty!
Dofinansowanie dla Gminy Załuski z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 poz.713 ze zm. ) zwołuje XVIII Sesję Rady Gminy Załuski, która odbędzie się 10 lipca (piątek) 2020 r. początek godz.11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
W związku z wystąpieniem gradobicia w dniu. 02.07.2020 r. Wójt Gminy Załuski informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie powstałych szkód.
Uczniowski Klub Sportowy Rutki Płońsk organizuje Obóz Letni dla dzieci/młodzieży z woj. mazowieckiego w dniach 19-25 lipca 2020
Już po raz piętnasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Łączy nas Mazowsze”.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w przypadku dzieci, na które obecnie jest wypłacane świadczenie wychowawcze – 500+ prawo do świadczenia jest ustalone na okres od 1 lipca 2019 roku do 31 maja 2021 roku.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Załuskach podaje terminy przyjmowania wniosków o świadczenia na nowy okres zasiłkowy
Wójt Gminy Załuski ogłasza otwarty nabór partnera w celu realizacji projektu w ramach Poddziałania 8.3.1 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej.
Informujemy o rozpoczęciu XIX edycji Programu "Stypendia Pomostowe 2020/2021", skierowanego do absolwentów szkół średnich, którzy zakwalifikują się na I rok studiów stacjonarnych w polskich uczelniach publicznych.
W wyniku rozstrzygnięcia naboru na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach została wybrana Pani Katarzyna Błaszkiewicz.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Załuskach informuje, że od dnia 01 czerwca 2020 r. dostosowuje godziny swojej pracy do godzin pracy Urzędu Gminy Załuski.
W związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych w maju br. Wójt Gminy Załuski informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Załuskach poszukuje osób chętnych do świadczenia usług opiekuńczych w ramach umowy – zlecenie w wymiarze 2 godzin dziennie (z możliwością zwiększenia ilości godzin).
Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach pracuje od 04.05.2020 r. w godz. 8.00 - 16.00.
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Laptopy wraz z zestawem słuchawkowym umożliwią 25 dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku informuje, iż w związku z pojawieniem się na terenie powiatu płońskiego osób przybywających z terenu Ukrainy, które będą podejmować pracę w gospodarstwach rolnych, w związku z wystąpieniem stanu epidemii powinni oni przebywać na 14 dniowej kwarantannie.
Wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)
Informujemy, że upłynął termin opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc luty 2020 r. Prosimy o terminowe wpłaty!
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|