wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj 70-lecie szkoły podstawowej w Stróżewie

2015-06-09 14:31:19

„Bogaty jest taki człowiek, którego świat jest nieustannym odkrywaniem" - jubileusz 70 lecie powstania szkoły w Stróżewie i Dzień Patrona

 
 
 
 

W dniu 5 czerwca 2015 roku  Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta obchodziła swój Jubileusz. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta dziękczynna celebrowana przez Jego Ekscelencję  Biskupa Płockiego Romana Marcinkowskiego z udziałem Wicedziekana Dekanatu Nasielskiego i jednocześnie proboszcza Parafii w Starej Wronie ks. Sławomira Karłowicza, ks. Kanonika Jana Pikulskiego - emerytowanego proboszcza Parafii Kamienica, ks. Huberta Komorowskiego – proboszcza Parafii Kamienica oraz ks. Kanonika Henryka Szwajkowskiego - proboszcza  Parafii w Kroczewie.

Po Mszy Świętej wszyscy goście udali się do szkoły, gdzie na progu Gospodarz uroczystości  Pan Romuald Woźniak - Wójt Gminy Załuski przywitał wszystkich staropolskim obyczajem chlebem i solą.

W imieniu Wójta oraz całej społeczności szkolnej gości przywitała dyrektor szkoły - Ewa Dylewska. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili:  Paweł Obermayer – radny sejmiku mazowieckiego, Anna Duminska-Kierska - V-ce Starosta powiatu płońskiego, Tadeusz Samborski - członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, Społeczny Przewodniczący Obchodów Roku Reymonta na Mazowszu oraz inicjator Ogólnopolskich Zlotów Szkół Reymontowskich, Jerzy Kabat z żoną Jadwigą - były Wójt Lipiec Reymontowskich, Honorowy Prezes Fundacji im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich, Aleksander Jarosławski - Wójt Gminy Płońsk, Krzysztof Nerć - wiceprezes Stowarzyszenia  Dziennikarzy im. Wł. Reymonta, Radni Gminy Załuski na czele z Edwardem Aleksandrowskim - Przewodniczącym Rady Gminy, dyrektorzy szkół, byli i obecni nauczyciele, rodzice, absolwenci i mieszkańcy Stróżewa oraz zaproszeni goście.

Program artystyczny przygotowany  przez Helenę Sobczyńską oraz Ewę Dylewską nawiązywał do historii szkoły, Roku Reymonta na Mazowszu oraz Roku Jana Pawła II, na tę okazję został także ułożony Hymn Szkoły, który zaśpiewano po wejściu Pocztów Sztandarowych ze Szkół Reymontowskich w Stróżewie, Szczutowie, Solcu i Koziebrodach ubranych w łowickie stroje ludowe.

Wszystkie  działania  szkoły podporządkowane są sformułowanej pięć lat temu misji: „Szkoła – miejscem dobrych relacji międzyludzkich, w którym dziecko czerpie radość z wszechstronnego rozwoju, a każdy rodzic otrzymuje pomoc i wsparcie”.

Szkoła – to przecież nie sam budynek, ale przede wszystkim radosne dzieci, biegnące z ochotą do szkoły, zadowoleni rodzice, odnoszący sukcesy zawodowe i spełnieni w życiu osobistym nauczyciele.

 Po części oficjalnej wszyscy udali się na staropolską biesiadę przy dźwięku ludowych piosenek granych przez akordeonistów.

Wystrój szkoły  oraz sali utrzymane zostały zgodnie z powieścią Reymonta w tonacji czterech pór roku, obrzędów i zwyczajów z nimi związanych oraz klimatem wiejskiej chaty, bliskiej wszystkim kochającą polską wieś.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do środy: od 08:00 do 16:00

w czwartki: od 08:00 do 18:00

w piątki: od 08:00 do 14:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 16.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8:00 - 16:00, w czwartek 8:00 - 18:00 a w piątek 8:00 - 14:00. |Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pokój nr 17, I piętro.|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na facebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|