wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img Slideshow-img2 kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj 2019

2019-03-12 10:44:04

 
 
 
 
Oblodzenie i silny wiatr
W wieku 88 lat w dniu 09.01.2019 r. zmarł wieloletni Radny Gminy Załuski i mieszkaniec wsi Słotwin pan Zygmunt Kowalski
Wójt Gminy Załuski informuje, że w dniu 15 stycznia 2019 r. ( wtorek) o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej w Kroczewie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Koncepcji Programowej dla projektowanej rozbudowy drogi Nr 7 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Płońsk –Czosnów.
Gmina Załuski łączy się w bólu
Zaproszenie do drugiej edycji projektu edukacyjnego TRADYCYJNY SAD
Posiedzenie III sesji Rady Gminy Załuski odbyło się 28.12.2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski
WAŻNE - Zapraszamy na szkolenie nt. zatrudniania cudzoziemców.
Obowiązuje nowy wzór deklaracji na podatek od środków transportowych.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców powiatu płońskiego
Od 2019 roku Krajowa Administracja Skarbowa udostępni nową usługę Twój e-PIT.
Szczególny i piękny Jubileusz obchodzili 30 grudnia 2018 r. Państwo Anna i Tadeusz Piekarczykowie z miejscowości Stare Olszyny w Gminie Załuski. Była to 70-ta rocznica zawarcia związku małżeńskiego.
LGD-Przyjazne Mazowsze zaprasza wszystkich zainteresowanych do włączenia się w działania na rzecz wspierania tworzenia krótkich łańcuchów dostaw na obszarze powiatu płońskiego oraz Mazowsza, czyli sprzedaży produktów od rolnika bez pośrednika.
Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Załuskach odbył się pod patronatem Wójta Gminy Załuski – Kamila Koprowskiego, który jednocześnie był jednym z 24 wolontariuszy WOŚP naszej z gminy.
Marznące opady deszczu
Informujemy, że jutro tj. (czwartek) 24.01.2019 r. nie będzie porad prawnych udzielanych dla mieszkańców. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Kolejny termin porad prawnych ustalony jest na 31 stycznia 2019 r. (czwartek)
Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 poz.994 z późn. zm. ) zwołuje IV Sesję Rady Gminy Załuski. która odbędzie się w piątek 25 stycznia 2019r. początek godz.13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
Dnia 16 stycznia 2019 r. w Urzędzie Gminy Załuski odbyło się spotkanie organizacyjne na temat zawodów sportowych w 2019 r.
Do urzędu gminy Załuski na zaproszenie Wójta Gminy pana Kamila Koprowskiego przyjechali przedstawiciele PUP w Płońsku, którzy 18 stycznia 2019 r. przeprowadzili szkolenie dla naszych mieszkańców nt. "Najczęściej popełnianych błędów podczas wypełniania wniosków o wydanie zezwolenia na pracę sezonową"
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski ogłasza konkurs "Najaktywniejszy Czytelnik Biblioteki"
Wójt Gminy Załuski ogłasza konkurs dla uczniów szkół
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Załuskach zwraca się z prośbą o zgłaszanie do tutejszego urzędu par małżeńskich, które zawarły związek małżeński w roku 1969 i są mieszkańcami gminy Załuski.
Zapraszamy do konsultowania projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi
24 stycznia 2019 r. odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Marii Malińskiej, odchodzącej na zasłużoną emeryturę.
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku serdecznie zaprasza w środę 13 lutego 2019 r. na konferencję pt. „Prawidłowa uprawa rzepaku ozimego”.
Od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały wnioski na tzw. małe przetwórstwo. W tegorocznym naborze wprowadzono szereg zmian, m. in. rozszerzono grono osób, które mogą ubiegać się o takie wsparcie finansowe.
Od stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które ułatwiają przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców oraz obniżą koszty związane z ich przechowywaniem
do udziału w imprezie charytatywnej
Nowy Płatnik – nie czekaj Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji udostępniliśmy już nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r.
do udziału w imprezie charytatywnej
Informujemy, że wersja elektroniczna projektu "Koncepcja programowa dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Płońsk - Czosnów" znajduje się pod linkiem: www.s7-plonsk-czosnow.pl
Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze Spółki Wodnej w Załuskach odbyło się 6 lutego 2019 r. w urzędzie gminy Załuski.
Trwają konsultacje publiczne projektu nr 1 Krajowego Standardu Gospodarki Leśnej FSC.
Odbyła się ona 25 stycznia 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski
W wieku 72 lat w dniu 14.02.2019 r. zmarł pan Waldemar Dylewski zam. Przyborowice Dolne.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach - Elżbieta Turkowska zapraszają młodzież na spotkanie autorskie z pisarzem - Krzysztofem Piersą
Wójt Gminy Załuski zaprasza na bezpłatne kursy językowe i komputerowe
Wójt Gminy Załuski oraz PT Krus w Płońsku wychodząc na przeciw oczekiwaniom rolników zajmujących się uprawą owoców miękkich organizują spotkanie informacyjne przybliżające rolnikom tematykę zawierania umów o pomocy przy zbiorach z pomocnikami tj. cudzoziemcami
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu "Podniesienie Kompetencji Cyfrowych Mieszkańców Województwa Mazowieckiego"
Dnia 23.02.2019 r. (sobota) w sali gimnastycznej w Szczytnie odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego strażaków z OSP z terenu gminy Załuski. Zapisy w dniu turnieju do godz. 9:30
Wójt Gminy Załuski oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach informują, że nowe książki zakupione w 2019 roku są już w naszej bibliotece i można je wypożyczać.
Przypominamy, iż zbliża się czas składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED
Pierwsze wybory sołtysa w gminie Załuski za nami. W dniu 15.02.2019 r. odbyło się zebranie sołeckie w Złotopolicach, gdzie dokonano wyboru sołtysa i rady sołeckiej.
Kolejną miejscowością, w której odbyło się zebranie sołeckie i dokonano wyboru sołtysa była Kamienica Wygoda.
Lokalna Grupa Działania Przyjazne Mazowsze ogłosiła konkurs na produkt lokalny
Mieszkańcy Naborówca w dniu 18 lutego 2019 r. wybrali swojego sołtysa. Został nim ponownie pan Leszek Bisialski
W miejscowości Wojny w dniu 18 lutego 2019 r. odbyło się zebranie sołeckie, na którym wybrano sołtysa oraz radę sołecką.
Nowo wybranym sołtysem w miejscowości Naborowo-Parcele została pani Jolanta Kosowska.
Informacja Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu
Ze względu na zebrania sołeckie w dniu 7 marca 2019 r. tj. czwartek Wójt Gminy Załuski pełni dyżur do godziny 16:45.
Dotyczy zobowiązania właścicieli gruntów posiadających urządzenia melioracji wodnych o nie niszczenie i nie zanieczyszczenie budowli
Uroczystość nadania imienia szkole podstawowej w Szczytnie odbyła się 14 lutego 2019 r.
W strażnicy OSP w Smulskach w dniu 19.02.2019 r. odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Michałówek.
V tzw. nadzwyczajna sesja Rady Gminy Załuski odbyła się 22 lutego 2019 r.
W SP w Szczytnie w dniu 9 lutego 2019 r. odbył się charytatywny Turniej Piłki Siatkowej.
Informacja dotyczy obowiązku ochrony znaków granicznych pasa drogowego
Informujemy, że ze względu na uroczystości pogrzebowe ś. p. Romualda Woźniaka - byłego Wójta Gminy Załuski w dniu 26 marca 2019 r. (wtorek) Urząd Gminy, GOPS i Biblioteka w Załuskach będą czynne do godz. 12.00
MODR zaprasza do Urzędu Gminy Załuski na bezpłatne szkolenie
W sobotę 2 marca 2019 r. mieszkańcy Słotwina wybrali swojego sołtysa.
Mieszkańcy wsi Smulska w środę 20 lutego br. wybrali swojego sołtysa. Ponownie został nim pan Longin Orzechowski.
W czwartek 21 lutego 2019 r. mieszkańcy Kamienicy podczas zebrania sołeckiego wybierali sołtysa.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje, że wydłuża termin naboru wniosków o dotację na usuwanie i unieszkodliwianie azbestu z terenu gminy Załuski do dnia 15 marca 2019 roku.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy licznie uczestniczyli w spotkaniach. Podsumowując miniony tydzień przedstawiamy wybranych sołtysów w poszczególnych miejscowościach oraz liczymy na jeszcze większą frekwencję na kolejnych zebraniach wyborczych w następnych dniach.
Mieszkańcy wsi Karolinowo ponownie na sołtysa wybrali pana Andrzeja Piotrowskiego
Mieszkańcy Soból na zebraniu sołeckim w dniu 22 lutego 2019 r. w szkole podstawowej w Kroczewie wybrali swojego sołtysa. Ponownie został nim pan Roman Aleksandrowski.
Na zaproszenie Wójta Gminy Załuski - Kamila Koprowskiego oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach - Elżbiety Turkowskiej przyjechał pisarz Krzysztof Piersa, który w dniu 20 lutego 2019 r. spotkał się z uczniami 7 i 8 klas ze szkół podstawowych z terenu gminy Załuski.
Kierownik PT KRUS w Płońsku pan Andrzej Sokólski przeprowadził szkolenie robocze dla mieszkańców z terenu gminy Załuski.
I gminny konkurs wiedzy o samorządzie gminnym odbył się 7 marca 2019 r. w Urzędzie gminy Załuski
W piątek 22 lutego 2019 r. w szkole podstawowej w Szczytnie odbył się turniej o mistrzostwo gminy Załuski w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych.
W sobotę 23 lutego 2019 r. w szkole podstawowej w Szczytnie odbył się IX turniej tenisa stołowego o mistrzostwo gminy Załuski strażaków OSP.
Turniej o mistrzostwo gminy Załuski w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych i gimnazjum odbył się w szkole w Szczytnie w poniedziałek 25 lutego 2019 r.
W poniedziałek 4 marca 2019 r. odbyły się wybory sołeckie w miejscowości Przyborowice Górne.
W środę 6 marca 2019 r. odbyło się zebranie sołeckie w Przyborowicach Dolnych.
Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach na kiermasz nowych i tanich książek
Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 poz.994z późn. zm. ) zwołuje VI Sesję Rady Gminy Załuski. która odbędzie się w piątek 29 marca 2019r. początek godz.12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
Życzenia Wójta Gminy Załuski dla wszystkich Pań!
Wójt Gminy Załuski publikuje projekt uchwały Rady Gminy Załuski w sprawie nadania statutów sołectwom Gminy Załuski celem przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami
W czwartek, 7 marca 2019 r. Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski uczestniczył w zebraniach sołeckich, które odbyły się w strażnicy OSP Nowe Wrońska.
W piątek, 8 marca 2019 r. odbyły się wybory sołeckie w miejscowości Szczytno
Mieszkańcy Stróżewa podczas zebrania sołeckiego w dniu 11 marca 2019 r. wybrali swojego sołtysa. Został nim ponownie pan Jacek Woźniak.
Z okazji Dnia Sołtysa publikujemy życzenia od władz samorządowych
We wtorek 12 marca 2019 r. odbyły się wybory sołeckie w miejscowości Stare Olszyny.
Mieszkańcy Nowych Olszyn zdecydowali na zebraniu sołeckim w dniu 12 marca 2019 r. że sołtysem ich miejscowości będzie nadal pani Aneta Klepacka
W szkole podstawowej w Szczytnie w dniu 14 marca 2019 r. odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej
Na zebraniu sołeckim w Zdunowie, które odbyło się 13 marca br. mieszkańcy zdecydowali, że funkcję sołtysa nadal będzie pełnił pan Zdzisław Pokrzywnicki. Od ponad 40 lat jako sołtys Zdunowa nieprzerwanie pracuje i działa na rzecz swojej miejscowości.Gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców pana miejscowości!
Ponownie na sołtysa w miejscowości Falbogi Wielkie mieszkańcy wybrali na zebraniu w dniu 14 marca 2019 r. pana Krzysztofa Słupeckiego.
Zebranie wiejskie w Koryciskach odbyło się 14 marca 2019 r. w OSP Smulska. Mieszkańcy zdecydowali, że ich sołtysem pozostanie pani Małgorzata Szymankiewicz.
Mieszkańcy Wilam na zebraniu sołeckiem w piątek 15.03.2019 r. wybrali na swojego sołtysa ponownie panią Wiolettę Cychowską.
Mieszkańcy Załusk spotkali się z Wójtem Gminy Załuski - Kamilem Koprowskim na zebraniu wiejskim, które odbyło się na sali konferencyjnej urzędu w dniu 15 marca 2019 r.
w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Płońskim.
Miło nam poinformować, że Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Kobiet, w składzie której znalazła się mieszkanka gminy Załuski pani Martyna Siwek zdobyła złoty medal na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które obecnie odbywają się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
w sprawie wydania decyzji pozwalającej na archeologiczne badanie powierzchniowe w obrębie działek zlokalizowanych w sąsiedztwie drogi krajowej S-7.
dotyczy wpisu wielosezonowego
Już po raz IX Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów wiejskich szkół podstawowych.
W piątek tj. 19.04.2019 r. Urząd Gminy, GOPS oraz Biblioteka w Załuskach pracują od godz. 7:45 do 14:00
Informujemy, że Program Mama 4 Plus realizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
W piątek, 15 marca 2019 r. w Urzędzie GminyZzałuski odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Płońskiego.
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w nocy 21/22 marca 2019 r. w wieku 57 lat zmarł Pan Romuald Woźniak, który w latach 2006-2018 był Wójtem Gminy Załuski.
Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach zakupiła nowe książki.
Zapraszamy sołectwa do składania wniosków w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw (MIAS) 2019 ogłoszonego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego
Informujemy, że zmieniły się dane teleadresowe Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.
W piątek 29 marca 2019 r. w szkole podstawowej w Kroczewie odbył się IV Turniej Ringo o puchar Wójta Gminy Załuski szkół podstawowych.
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym motywem jest kolor niebieski.
odbyła się 29 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski
Razem posprzątajmy Gminę Załuski Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Załuski do udziału w akcji "Tydzień sprzątania naszej małej ojczyzny"
W dniu 11.04.2019 r. (czwartek) nie będzie dyżuru prawnika w Urzędzie Gminy Załuski. Przepraszamy!
Poniżej przekazujemy dostęp do bezpłatnego programu rozliczeniowego PIT - PITax.pl Łatwe podatki - który ułatwi skuteczne pozyskiwanie 1% podatku na rzecz lokalnych OPP
Informujemy rodziców i uczniów, że mimo akcji protestscyjnej, egzaminy w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Załuski, odbędą się zgodnie z wyznaczonymi terminami. Komisje nadzorujące przebieg egzaminów są kompletne i gotowe do pracy.
dotyczy rejestracji i wpisu do rejestru zakładów podlegających Urzędowej Kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej
Spotkanie dot. wymiany urządzeń grzewczych - odbędzie się 23.04.2019 r. (wtorek) godz. 16:00 w Urzędzie Gminy Załuski.
Mieszkaniec gminy Załuski - Adam Zieliński został wybrany przewodniczącym powiatowej rady ds. osób niepełnosprawnych.
Uwaga - zaplanowany na czwartek 2 maja 2019 r. dyżur prawnika udzielającego w Urzędzie Gminy Załuski bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców nie odbędzie się. Termin następnego dyżuru to czwartek 9.05.2019 r.
W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Załusk zorganizowali spotkanie wielkanocne.
o puchar Wójta Gminy Załuski
Informujemy, że szkolenie całych składów obwodowych komisji wyborczych w Gminie Załuski odbędzie się w dniu 20 maja 2019 r. godz. 17:00 w Urzędzie Gminy w Załuskach sala nr 16. Obecność obowiązkowa. Szkolenie prowadzi Urzędnik Wyborczy w Gminie Załuski.
Rolnicy, którzy ponieśli straty w związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych na terenie Gminy Załuski, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 maja 2019 r do godz. 15.00
Wójt Gminy Załuski, Posterunek Policji oraz GKRPA i GOPS w Załuskach zapraszają do udziału w konkursie.
Wójt Gminy Załuski oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach zapraszają na Gminny Dzień Dziecka
dotyczy nielegalnych składowisk odpadów.
Sprzedam działkę rolną w Michałówku gm. Załuski pow. płoński
VII Sesja Rady Gminy Załuski odbędzie się w piątek 7 czerwca 2019 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Załuskach.
Obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2019 r.
W piątek, 3 maja 2019 roku odbyły się obchody z okazji Dnia Strażaka jednocześnie połączone z jubileuszem 65- leciał OSP w Nowych Wrońskach.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski zaprasza do udziału w I Gminnym Konkursie Piosenki "Załuskowe Nuty"
Grupa Rowerowa Dwa Kółka i Spółka, działająca przy Szkole Podstawowej w Kroczewie informuje o rozszerzeniu akcji zbiórki odzieży.
PGK w Płońsku informuje, że w 2019 r. zmieniły się ceny wywozu nieczystości z terenu gminy Załuski. Zamieszczamy również wykaz podmiotów na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z terenu gminy Załuski.
H.M. TRANS informuje, że zawieszone zostały następujące kursy autobusowe:
Lokalna Grupa Działania–Przyjazne Mazowsze informuje o możliwości składania wniosków w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie:
Łagodna suczka szuka nowego domu. Znajduje się ona w miejscowości Zdunowo - tel. 723 739 254
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Załuskach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.
Informujemy, że w maju 2019 r. rozpoczęły się szkolenia z projektu UE realizowanego przez Gminę Załuski pn. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego"
Wszystkim Dzieciom w dniu Ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia, spełnienia marzeń, uśmiechu i beztroskiej zabawy.
Biblioteka w Załuskach zakupiła nowe książki – dla starszych, młodszych i najmłodszych. W najnowszej ofercie znalazły się pozycje autorstwa m.in. Remigiusza Mroza, Wojciecha Chmielarza, Magdaleny Witkiewicz, Witolda Gombrowicza, Katarzyny Puzyńskiej, oraz wiele kolejnych części serii.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Biegu Charytatywnym dla Patryka, który odbędzie się 16.06.2019 r. przy szkole w Szczytnie. Początek o godz. 11:00
W związku z falą upałów, informujemy, że szkoły na terenie gminy Załuski do wtorku tj. 18.06.2019 r. będą miały skrócone lekcje. Autobusy będą rozwozić uczniów 1,5 godziny wcześniej.
Informacja dla osób, które otrzymały sms-y od firmy P.W. "Budmet" o przeglądzie kotłów grzewczych na biomasę.
dotyczy odbierania przeterminowanych leków
dotyczy odbierania odpadów komunalnych
W piątek, 24 maja 2019 r. szkoła podstawowa w Stróżewie obchodziła Dzień Patrona.
W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi I Turniej Siatkówki Plażowej w dniu 19 maja 2019 r. nie odbędzie się. Zapraszamy chętnych do udziału i zapisów na dzień 2 czerwca 2019 r.
Decyzja Marszałka Województwa Mazowieckiego z dnia 10.04.2019 r. dotycząca dokumentacji hydrogeologicznej.
Komisarza Wyborczego w Ciechanowie z dnia 26 kwietnia 2019 r.
dotyczy usuwania odpadów innych niż komunalne.
Uwaga - zaplanowany na czwartek 6 czerwca 2019 r. dyżur prawnika udzielającego w Urzędzie Gminy Załuski bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców nie odbędzie się. Termin następnego dyżuru to czwartek 13.06.2019 r.
Ze smutkiem informujemy, że w dniu 4 czerwca 2019 r. w wieku 63 lat zmarł pan Longin Orzechowski - wieloletni sołtys wsi Smulska, druh OSP i działacz na rzecz rozwoju gminy Załuski.
Spotkanie z Panem Poetą
Dotyczy wypełnienia ankiety dla właścicieli nieruchomości z terenu gminy Załuski w celu utworzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia „Regulaminu dofinansowania do zabiegów sterylizacji lub kastracji psów i kotów na terenie gminy Załuski w 2019 roku
Zarząd Województwa Mazowieckiego zwiększył kwotę dotacji dla konkursu o dofinansowanie wymiany pieców. Dzięki tej decyzji Gmina Załuski otrzymała środki finansowe na realizację projektu pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Gminie Załuski poprzez wymianę urządzeń grzewczych”
Wójt Gminy Załuski przekazuje do wiadomości jak przygotować się na upał, jak przetrwać upały, w tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje, że w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica” Gmina Załuski pozyskała kwotę 42000 zł.
W środę 5 czerwca 2019 r.na terenie boiska sportowego w Karolinowie odbył się organizowany po raz pierwszy Gminny Dzień Sportu dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie Gminy Załuski.
W związku z falą upałów od dnia 12.06.2019 r. do odwołania Urząd Gminy i Biblioteka w Załuskach pracują od godz. 7:00 do godz. 15:00.
Dzień wolny zostanie odpracowany w dniu 29.06.2019 r. (sobota) podczas trwania Festiwalu Truskawki - Załuski 2019.
Ze smutkiem informujemy, że w dniu 27 czerwca 2019 r. w wieku 89 lat zmarł pan Marian Raźny - wieloletni prezes Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Załuskach oraz druh OSP i działacz na rzecz rozwoju gminy Załuski.
Zapraszamy na Festiwal Truskawki - Załuski 2019
Wybory odbędą się 28 lipca 2019 roku
Dokumenty dotyczące wyborów
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski pragnąc wyróżnić osoby, organizacje lub instytucje, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Gminie Załuski i jej mieszkańcom organizuje konkurs pod nazwą "Złota Truskawka".
Informujemy, że dziś tj. 10 lipca (środa) przy kopaniu światłowodu został uszkodzony wodociąg gminny. Część gminy Załuski obecnie nie ma wody, lub jest bardzo słabe ciśnienie w kranach. Usterka jest w trakcie naprawy. Wszystko powinno wrócić do normy około godz. 21.00 - 22.00 Za zaistniałą sytuację bardzo serdecznie przepraszamy i prosimy Państwa o cierpliwość!
Radni Rady Gminy Załuski pozytywnie ocenili pracę wójta Kamila Koprowskiego, przyjmując uchwałę o udzielenie mu absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Decyzja ta pokazuje zaufanie do działań podejmowanych przez Wójta i Urzędu Gminy, którym kieruje.
Przypominamy, że wybory do Izb Rolniczych odbędą się 28 lipca 2019 r. Okręgowa Komisja Wyborcza w Załuskach przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Izby od 18.06 do 05.07.2019 r. w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 2
Piknik Charytatywny "Dla Patryka" odbył się w ubiegłą niedzielę tj. 16 czerwca 2019 roku przy szkole podstawowej w Szczytnie. Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski objął honorowym patronatem imprezę.
Przerwa w dostawie energii elektrycznej
Został rozstrzygnięty konkurs filmowy "Alkohol - złodziej wolności". Nagrody zostaną wręczone na Festiwalu Truskawki w dniu 29 czerwca 2019 r. około godz. 19:00
dot. usuwania odpadów innych niż komunalne.
W związku z urlopem Wójta Gminy Załuski - Kamila Koprowskiego w dniach 15 - 26 lipca 2019 r. informujemy, że dyżury wójta w czwartki w tych dniach nie odbędą się, a Urząd pracuje w godz. 7:45 - 15:45.
LKS Korona Karolinowo przedstawia podsumowanie sezonu 2018/2019
Ze smutkiem informujemy, że zmarła pani Maria Łazarska - wieloletnia nauczycielka w szkole podstawowej w Szczytnie.
Ze smutkiem informujemy, że zmarła pani Maria Łazarska - wieloletnia nauczycielka w szkole podstawowej w Szczytnie.
dla osób zamawiających kontener na bezpłatny odbiór gruzu.
Informujemy, że w miesiącu lipcu 2019 r. zmienione zostały daty i godziny udzielanych porad dla mieszkańców przez prawnika!
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje, że pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku pełni dyżur w Urzędzie Gminy Załuski od godz. 9 do 12 w każdy poniedziałek, środę i piątek.
Życzenia Wójta Gminy Załuski
W Szkole Podstawowej w Kroczewie przez cały rok szkolny trwał konkurs "Rowerowe Piątki".
w związku z realizacją projektu organizowanego przez Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego pt. „Pozyskiwanie środków finansowych przez organizacje pozarządowe szansą ich rozwoju w kontekście budowy sieci współpracy z innymi podmiotami w środowisku lokalnym", w ramach Planu Działania KSOW na lata 2018-2019 zachęcamy do udziału w szkoleniach z wyjazdem studyjnym członków organizacji pozarządowych zarówno tych działających formalnie i nieformalnie z obszarów wiejskich na terenie całej Polski (w tym Koła Gospodyń Wiejskich).
W piątek, 5 lipca 2019 r. w Urzędzie Gminy Załuski odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie planów inwestycyjnych w Michałówku.
dotyczy wyborów do Izb Rolniczych w Gminie Załuski
Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej żłobka w gminie Załuski.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje rolników, że do odbioru są protokoły sporządzone przez komisję ds. szacowania szkód w związku z wystąpienie przymrozków wiosennych.
W poniedziałek, 8 lipca 2019 r. w Urzędzie Gminy Załuski odbyło się spotkanie Wójta Gminy Załuski - Kamila Koprowskiego oraz przedstawicieli Policji.
Akcja ma na celu uświadomienie wszystkim użytkownikom dronów, że brak wiedzy na temat przepisów lotniczych może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników przestrzeni powietrznej.
Występami dzieci z przedszkola „Mały Miś” oaz konkursem wokalnym „Załuskowe nuty” rozpoczął się 29 czerwca 2019 r. na boisku sportowym w Karolinowie IX „Festiwal Truskawki - Załuski 2019”. Atrakcyjny program i piękna pogoda zagwarantowały uczestnikom udaną zabawę i wiele pozytywnych wrażeń.
dotyczy gospodarstw rolnych poszkodowanych przez suszę
Informujemy, że bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski odbędą się 19.08.2019 r. (poniedziałek) w godz. 13:00 - 16:00. w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21. I piętro
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest w dni robocze w godzinach 7:45 - 15:45. W czwartki urząd czynny do godz. 18:00|Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski z programów 300+ oraz 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 106|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|