wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
kaczki jesień2017 motyl2017 liście2017 parkkroczewo Slide stróżewo 2016 gimbus ilovezaluski FT2014 staw2017 motyl2 ptaki2 liść wrzos malina załuski liście2 nowe.2017
 
 
 
 
 
 
Biuro prognoz meteorologicznych ostrzega przed silnymi mgłami, dziś, tj. 20 października od godz. 20.00, do jutra, 21 października do godz. 10.00.
19 października 2017 roku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Załuski, reprezentowaną przez Wójta Romualda Woźniaka, a Związkiem Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej okręg w Ciechanowie, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu płk Związku Jacka Stachewicza.
Zadanie inwestycyjne, polegające na przebudowie drogi gminnej nr 301212W we wsi Niepiekła zakończono. W czwartek, 19 października symbolicznie otwarto ją dla użytkowników.
Ekonomia społeczna, zgodnie z „Krajowym Programem Rozwoju Ekonomii Społecznej” (KPRES)1, to „sfera aktywności obywatelskiej, która poprzez działalność ekonomiczną i działalność pożytku publicznego służy: integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną, tworzeniu miejsc pracy, świadczeniu usług społecznych użyteczności publicznej (na rzecz interesu ogólnego) oraz rozwojowi lokalnemu.”
Jak realizować działania wzmacniające rozwój miast, gmin i całego regionu? O czym pamiętać realizując projekty biznesowe? W jaki sposób tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi kapitału ludzkiego i społecznego? O tym będzie 8. Forum Rozwoju Mazowsza organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych – już 25-26 października na Stadionie Legii w Warszawie.
Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. A jak to widzą maluchy ze szkół? Nawet zaśpiewały na ten temat piosenkę...(patrz dalej)
Drodzy Mieszkańcy gm. Załuski i nie tylko. Niejednokrotnie udowodniliśmy, że wspólnie możemy wiele zrobić dla dobra innych. Taka potrzeba pojawia się ponownie. Na nasze wsparcie liczy 11-letnia Ewelinka Grzybowska i jej najbliższa rodzina. Pomóżmy. Stać nas na to.Okazja już w najbliższą niedzielę, na specjalnie w tym celu organizowanym pikniku (czytaj dalej)
Dzień Edukacji Narodowej w gminie Załuski obchodzono w tym roku w piątek, 13 października. Tradycyjnie już jest to szczególny moment na spotkanie w swoim gronie wszystkich pracowników placówek oświatowych z terenu gminy, podczas którego doceniana jest ich praca i trud. Były życzenia, kwiaty i nagrody. W tym roku współorganizatorem gminnych obchodów była Szkoła Podstawowa w Stróżewie i to uczniowie tej placówki zadbali o oprawę artystyczną.
Często w okresie jesienno-zimowym wiele osób ulega pokusie pozbycia się śmieci paląc je w piecach domowych. Przepisy prawne nie wystarczą, aby chronić nas przed konsekwencjami złych nawyków. W Polsce obowiązuje ustawowy zakaz spalania odpadów komunalnych w urządzeniach nieprzystosowanych do tego celu, ale to my sami musimy mieć świadomość, na co narażamy siebie i sąsiadów paląc śmieci w domowym piecu.
Zgodnie z polskim prawem opakowania po środkach niebezpiecznych, w tym po środkach ochrony roślin, powinny być odpowiednio zagospodarowane. System Zbiórki Opakowań PSOR pomaga w prosty, odpowiedzialny i bezpieczny dla środowiska sposób wypełniać ten prawny obowiązek.
W środę, 30 sierpnia w Wojewódzkim Sadzie Administracyjnym w Warszawie miało miejsce posiedzenie Sądu w sprawie ze skargi Wojewody Mazowieckiego na decyzję Rady Gminy Załuski z 9 czerwca 2016 roku w przedmiocie uchwalenia statutu gminy (uchwała nr 118/XXV/2016). Sąd stwierdził, że całkowicie podziela argumenty Wojewody Mazowieckiego, uznając skargę za w pełni zasadną i stwierdził wydanie zaskarżonej uchwały z naruszeniem prawa (minął rok od uchwalenia). To jednak nie jest finał tej sprawy, bowiem 21 września br. Wojewoda Mazowiecki złożył skargę kasacyjną od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Termin rozprawy wyznaczony (czytaj dalej).
We wtorek, 3 października br. Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak we wszystkich gminnych placówkach oświatowych wręczył dyplomy za stypendia motywacyjne będące swoistym grantem za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe naszych uczniów.
Tegoroczna, 21. już odsłona Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Reymontowskich odbyła się w Zawidzu Kościelnym w terminie 22- 24 września. Wydarzenie to patronatem honorowym objęli: Ambasador Kanady w Polsce, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Sierpeckiego, Wójt Gminy Zawidz i Mazowiecki Kurator Oświaty. Patronami medialnymi zostali zaś: Tygodnik Płocki, Kurier Sierpecki, Extra Sierpc, Extra Płońsk.
28 września br. w szkołach w Szczytnie oraz w Kroczewie odbyły się spotkania rekrutacyjne do formowanej w ramach Związku Piłsudczyków RP o/Ciechanów Drużyny Strzeleckiej w Załuskach.
Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach, na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.
Szanowni Państwo. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi realizacji projektu OZE informujemy o aktualnym stanie realizacji tego projektu:
W środę, 20 września 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się 41. w tej kadencji sesja Rady Gminy Załuski. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego posiedzenia.
Ponownie - ze względu na notoryczne skargi - pragniemy zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych, czy też powiatowych na terenie Gminy Załuski, o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni dróg i nie zaorywać pasów drogowych. Takie przypadki, niestety, ciągle się zdarzają i będziemy ostro interweniować, by do nich nie dochodziło.
Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gminy Załuski. Dyżury prawnika w punkcie informacji turystycznej, zlokalizowanym w budynku gminnym Załuski 77- I piętro.
Jak informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.GDDKiA, w poniedziałek, 21 sierpnia br. rozpoczyna się remont DK 7 na odcinku między węzłem Modlin a skrzyżowaniem z DW 570 w Przyborowicach. Remont potrwa do końca roku.
Nieczyszczony komin może się na właścicielach okrutnie zemścić. Grozi nam cichym truciem, albo głośną eksplozją.
Informujemy, że dzielnicowy Posterunku Policji w Załuskach prowadzi działania priorytetowe zmierzające do ograniczenia wszelkiego rodzaju wykroczeń na terenie miejscowości Kroczewo, ze szczególnym naciskiem na wykroczenia popełniane w rejonie lokalnego stawu. Chcesz o czymś poinformować? Coś wzbudziło Twoje niezadowolenie w tym zakresie? Dzwoń do asp. Roberta Reszczyńskiego – tel. 519 035 472 lub do dyżurnego KPP w Płońsku- tel. 23 662 15 00.
27 sierpnia, z inicjatywy Wójta Gminy Załuski, Romualda Woźniaka, strażacy z dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Kroczewo, OSP Smulska) odwiedzili gminę Parchowo w powiecie bytowskim. Gminę, która bardzo ucierpiała w nawałnicy z 11 sierpnia br.
Przez kilka dni – od 18 do 20 sierpnia – Nowe Wrońska w gminie Załuski były światową stolicą koni arabskich, a to dzięki zorganizowanemu w tym miejscu Międzynarodowemu Pokazowi Koni Arabskich Czystej Krwi. Była to już czwarta edycja typowo branżowej imprezy tej rangi w stadninie, która istnieje od 2008 roku.
18 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Załuskach podpisano umowę na dofinansowanie budowy instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pieców na biomasę. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego reprezentował Pan Marszałek Adam Struzik. Umowę w imieniu beneficjentów projektu podpisali: Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak (leader projektu), Wójt Gminy Gozdowo - Dariusz Kalkowski, Wójt Gminy Rościszewo - Jan Sugajski, Wójt Gminy Zawidz Kościelny- Dariusz Franczak, Wójt Gminy Kuczbork -Jacek Grzybicki, Wójt Gminy Mała Wieś - Zygmunt Wojnarowski.
Piątek, 18 sierpnia 2017 roku zapisze się na stałe w historii Gminy Załuski. Tego dnia bowiem, oprócz innego ważnego wydarzenia, o którym napiszemy w oddzielnym materiale, miało miejsce oficjalne otwarcie otwarcie priorytetowej w ostatnich latach i oczekiwanej przez lokalne społeczeństwo inwestycji, jaką był remont Stacji Uzdatniania Wody w Szczytnie.
Od 1 sierpnia 2017 r. z ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2016 r. poz. 785, z późn. zm.) zmianie uległo brzmienie art. 22 w zakresie określenia wzoru wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub wydanie jej duplikatu.
WNIOSEK, OŚWIADCZENIA ORAZ INFORMACJA
Nikt, kto 23 lipca pojawił się w Kroczewie na pikniku charytatywnym dla Kamila Jakubiaka nie mógł narzekać na nudę.
Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Załuski, Romualda Woźniaka, lekarza prowadzącego Kamila Jakubiaka, doktora Bartosza Chyżyńskiego oraz firmie Amgen Polska, którą w tej sprawie reprezentowała Pani Beata Prycel, udało się pozyskać nieodpłatnie połowę leku Blincyto, niezbędnego do pierwszego etapu terapii 15- letniego mieszkańca Gostolina, walczącego z białaczką limfatyczną
Z przykrością informujemy, że piesza ścieżka przyrodniczo- dydaktyczna „Uroczysko Złotopolice”, powstała w 2008 roku w wyniku współpracy Urzędu Gminy w Załuskach i Nadleśnictwa Płońsk, przechodzi do historii.
Informujemy, że od stycznia 2017 roku funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie dwóch sąsiadujących z nami gmin: gm. Naruszewo i gm. Nowe Miasto.
Miło nam poinformować, że podczas sobotniego Powitania Lata w Baboszewie odbyły się czwarte już wybory Miss Powiatu Płońskiego. Po koronę najpiękniejszej sięgnęła Olga Wiśniewska, 19-letnia mieszkanka Kamienicy w gminie Załuski. Więcej na portalu Płońsk w Sieci.
17 czerwca br. w życie wchodzi nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, a wraz z nią zmieniają się przepisy dotyczące wycinki drzew. Drzewa wciąż będzie można wycinać, ale osoby fizyczne będą musiały zgłosić zamiar wycinki gminie, jeśli tego nie zrobią, zapłacą karę. Urzędnicy natomiast będą mieli obowiązek dokonania oględzin przeznaczonych do usunięcia drzew. Co ważne, jeśli w okresie pięciu lat od dokonania oględzin, właściciel terenu na którym dokonano wycinki, przeznaczy swoją działkę na działalność gospodarczą, będzie musiał zapłacić za wycięte wcześniej drzewa.
Z dwóch kluczowych inwestycji prowadzonych ostatnio przez gminę Załuski (budowa Stacji Uzdatniania Wody w Szczytnie i budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kamienicy) w trakcie realizacji jest jeszcze jedna.
Dla naszej Gminy został opracowany projekt Diagnozy stanu będącej częścią „Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski”. Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
Gmina Załuski uzyskała dofinansowanie na opracowanie "Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski" w ramach konkursu dotacji na działania wpierające gminy w zakresie przygotowania programów rewitalizacji na terenie województwa mazowieckiego.
Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji.
W okresie od 1.04.2011 do 30.04.2014 roku realizowany był przez Gminę Załuski projekt sfinansowany w 100% przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu Gmina Załuski zapewnia darmowy dostępu do Internetu dla 100 gospodarstw domowych.
28-29 grudnia przyjechało do nas wyposażenie, sprzęt multimedialny oraz materiały dydaktyczne dla szkół z terenu Gminy Załuski, biorących udział w projekcie edukacyjnym „Lepsza szkoła – lepsze perspektywy”.
Od 1 września 2016 r. Gmina Załuski realizuje projekt pn. „Lepsza szkoła- lepsze perspektywy”, obejmujący wsparciem łącznie 466. uczniów i uczennic wszystkich szkół z terenu gminy. współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

 
 
 
 
Nr telefonów centrali głównej:

+48 23 66 19 013
+48 23 66 19 120
+48 23 66 19 107

+48 23 66 19 146
+48 23 66 19 096
+48 23 66 19 289

 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2017 r. można składać wnioski z programu 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 108|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od pon. do piąt. w godz. 10:00 - 18:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|Urząd Gminy Załuski informuje o zmianie rachunku bankowego, na który należy wpłacać zobowiązania pieniężne z tytułu podatków: Bank Spółdzielczy w Załuskach Nr 60 8241 0009 2001 0000 0390 0023|