wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
kaczki jesień2017 motyl2017 liście2017 parkkroczewo Slide stróżewo 2016 gimbus ilovezaluski FT2014 staw2017 motyl2 ptaki2 liść wrzos malina załuski liście2 nowe.2017
 
 
 
 
 
 
Zatrudnianie pracowników z poza granic kraju jest w Polsce powszechną praktyką, w szczególności w związku z pracami sezonowymi i fizycznymi. Kwestie zatrudniania cudzoziemców reguluje ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Jednak od 1 stycznia 2018 czekają nas zmiany w ustawie.
We wtorek, 12 grudnia w sali konferencyjnej UG Załuski odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci, utrzymane w klimacie nadchodzącego Bożego Narodzenia. Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa bawił najmłodszych do łez inscenizacją pn. "Za pasem święta, ktoś majstruje przy prezentach".
W sobotę, 9 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Załuski odbyło się spotkanie opłatkowe członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach oraz zaproszonych gości.
Szanowni Państwo. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi realizacji projektu Odnawialnych Źródeł Energii (piece na biomasę, instalacje fotowoltaiczne), przekazujemy następujące informacje.
Pracownicy Urzędu Gminy w Załuskach także wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Szlachetna Paczka”. Artykuły żywnościowe, słodycze, środki chemiczne oraz drobiazgi dla dzieci w sobotę, 9 grudnia 2017 roku przekazano do magazynu. Trafią one do rodziny Pani Anny z Mazowsza, która wraz z chorym na nowotwór mężem Adamem wspólnie wychowują dwie córki: Kasię i Basię.
Powiatowy lekarz Weterynarii w Płońsku informuje, że 8 grudnia br. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej L324 opublikowano decyzje wykonawczą, dotycząca kontroli zdrowia zwierząt pod katem ASF. Zgodnie z tą decyzją do obszaru ochronnego wchodzą gminy: Czerwińsk i Załuski w powiecie płońskim
Witacz, czyli konstrukcja ustawiana przy drogach wjazdowych (i wyjazdowych) do polskich miejscowości i gmin, których zadaniem jest pięknie powitać wjeżdżających gości i zachęcić ich do odwiedzenia danego miejsca ponownie, stanął także w naszej gminie. Nowy odblaskowy obiekt tego typu usytuowany jest w Kroczewie, przy drodze krajowej nr 7. Drugi witacz w przyszłym roku ustawiony zostanie od strony Płońska, w granicach naszej gminy (również przy „siódemce”.
W środę, 13 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się 43. w tej kadencji sesja Rady Gminy Załuski.
Podajemy numery kontaktowe w sprawie odśnieżania gminnych dróg: - 795 456 123; 579 660 760. Informujemy jednocześnie, że odśnieżaniem dróg na terenie gminy Załuski w 2017 roku zajmują się cztery następujące firmy: - Gminny Zakład Komunalny w Płońsku; - OKNEX– Sławomir Konofalski; - ROLBUD – Jan Woźniak; - MAR-KOP - Marek Napiórkowski.
Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem.Każdego dnia zdarza się bowiem kilkadziesiąt prób posłużenia się cudzym dokumentem!
Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach zaprasza po nowości wydawnicze - zarówno dla dorosłych, jak również dla dzieci i młodzieży.
W związku z rozpoczętą inwestycją pn. „Budowa kotłowni gazowej wraz z instalacją w budynku OSP Kroczewo”, 6 grudnia 2017 roku podpisano dwie umowy z przedsiębiorstwem „Gaz Mazowsze” Sp. z o.o. (dawne Gazownia Serwis Sp. z o.o.) z siedzibą w Załuskach 62A.
Dziś 6 grudnia, a więc Mikołajki. Wizyty pana z długą, siwą brodą i w czerwonym ubranku nie mogło więc zabraknąć we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Załuski. Wizyta, ku zadowoleniu najmłodszych, miała miejsce w środowe przedpołudnie.
Zarząd LKS Gminy Załuski "Korona" Karolinowo ma zaszczyt zaprosić wszystkich członków oraz osoby zainteresowane wstąpieniem do tego grona, na zebranie sprawozdawczo- wyborcze, które odbędzie się 8 grudnia 2017 roku o godz. 19.00 w siedzibie Klubu w Karolinowie.
W związku z dużym zainteresowaniem ze strony podatników, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płońsku serdecznie zaprasza na kolejną serię bezpłatnych szkolenia nt: „JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców”.
Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, iż w związku z wykryciem kolejnych dzików zarażonych wirusem ASF w centralnej części woj.mazowieckiego apeluję o niewyrzucanie żywności i odpadów kuchennych w miejsca potencjalnie dostępne dla dzików.
Do grona Ambasadorów miłości z terenu gminy Załuski 30 listopada 2017 r. dołączyło 11 kolejnych par z 50-letnim stażem oraz trzy, które wspólnie przeżyły 60 lat. Uroczystość związaną z tymi wydarzeniami, a zorganizowaną w restauracji ,,Gościniec pod Różą” swoją obecnością zaszczyciło jednak tylko 7 par dostojnych Jubilatów.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Załuskach rozpoczęły się intensywne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy brały bowiem udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których wykonywały pod okiem specjalisty stroiki świąteczne z mchu. Zabawa była przednia, a efekty zajęć kreatywnych widać na załączonych zdjęciach.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy dostępnej do stycznia 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Wystawa składa się ze zdjęć, wypowiedzi i wierszy poświęconych znajdującym się w Polsce miejscom upamiętnienia Zagłady Żydów. Ich autorami i bohaterami są świadkowie historii i młodzież, którzy odwiedzali te miejsca podczas Marszu Żywych. Wystawę przygotowała organizacja March of the Living (Marsz Żywych), od wielu lat organizująca wspólne wizyty Ocalałych i młodych ludzi z całego świata w byłym obozie Auschwitz. Robi to, by uczcić pamięć ofiar nazistowskiego ludobójstwa i aby przeciwstawić się uprzedzeniom, nietolerancji i nienawiści. Wystawa gościła już w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Polsce – właśnie na terenie Auschwitz i Muzeum Historii Żydów Polskich.
Krótkie dni, mało słońca, mgły i opady - zimowa aura nie sprzyja kierowcom i pieszym. W takich warunkach widoczność spada. Możemy ją poprawić, nosząc odblaski, o co apelują policjanci z Posterunku Policji w Załuskach, prowadzący działania pn.: Bezpieczni po zmroku".
Z kraju napływają liczne informacje o przypadkach zachorowań. Pod Legionowem znaleziono martwe ptaki. Potwierdzoną przyczyną ich śmierci był wirus ptasiej grypy. Choroba może szybko rozprzestrzeniać się wśród zwierząt hodowlanych. Zagrożeni są więc także hodowcy drobiu. Powiatowy lekarz weterynarii ostrzega więc …
Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Kamienicy miały miejsce 23 listopada. Upamiętniały dwie bardzo ważne daty w historii tejże placówki oświatowej: 5. rocznicę nadania szkole imienia księdza Jana Twardowskiego oraz 50. rocznicę rozpoczęcia działalności szkoły w obecnym budynku.
W ramach projektu „Szkolenia komputerowe w woj. mazowieckim” istnieje możliwość uczestnictwa w szkoleniach komputerowych, które przyczynią się do nabycia lub podniesienia kompetencji cyfrowych. Szkolenia są bezpłatne...
MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku informuje o tematach najbliższych szkoleń.
Młody pies około roku, przybłąkał się na posesję w Olszynach. Jest odkleszczony i odpchlony, podkarmiony. Szuka właściciela lub nowego domu. Kontakt - 731-788-033
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy współpracy z Samorządami Województw. Patronat medialny objął miesięcznik „Gazeta Sołecka”.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Załuskach informuje, że od nowego okresu zasiłkowego tj. od listopada 2017 r. świadczenia rodzinne oraz fundusz alimentacyjny wypłacane będą dnia 25 każdego miesiąca. Jeżeli 25 dzień miesiąca przypada w dzień wolny od pracy (sobota, niedziela lub święto) świadczenia wypłacane będą ostatniego dnia roboczego przed tym dniem. W przypadku osób, które nie posiadają konta bankowego w/w świadczenia wypłacane będą wyłącznie w Bankowym Punkcie Obsługi w Załuskach.
Przekazujemy informacje dotyczące rozgrywek piłkarskich...
Na podstawie art. 6 ust. 2 oraz art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 3 listopada 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. 2017 poz.1023) Wójt Gminy Załuski zawiadamia o przeprowadzeniu w terminie od 22 listopada do 22 grudnia 2017 roku konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.
Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach kolejny rok bierze udział w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych - priorytet 1”.
ARiMR przypomina producentom rolnym o obowiązkowym spisie zwierząt przebywających w siedzibie stada (bydło, trzoda chlewna, owce, kozy), który należy przeprowadzić najpóźniej do 31 grudnia 2017 r. Ustalone podczas spisu: liczba i numery identyfikacyjne zwierząt rolnik przekazuje do ARiMR w terminie 7 dni od dnia dokonania tego spisu i umieszcza w księgach rejestracji. Formularz spisowy dostępny jest w biurach powiatowych Agencji. Informacje na temat spisu można uzyskać w BP ARiMR w Płońsku pod nr tel. 23 664 01 36; 23 664 01 38.
O tym, że wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia przypomina Lokalna Grupa Działania- Przyjazne Mazowsze, która tradycyjnie zaprasza mieszkańców powiatu płońskiego na warsztaty z wykonywania ozdób choinkowych...
Mammografia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian w tkance piersi – wykrywa je w 90-95 proc. przypadków. Należy ją wykonywać co dwa lata (chyba, że lekarz zaleci częstsze badanie). Jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym.
Często w okresie jesienno-zimowym wiele osób ulega pokusie pozbycia się śmieci paląc je w piecach domowych. Przepisy prawne nie wystarczą, aby chronić nas przed konsekwencjami złych nawyków. W Polsce obowiązuje ustawowy zakaz spalania odpadów komunalnych w urządzeniach nieprzystosowanych do tego celu, ale to my sami musimy mieć świadomość, na co narażamy siebie i sąsiadów paląc śmieci w domowym piecu.
Zgodnie z polskim prawem opakowania po środkach niebezpiecznych, w tym po środkach ochrony roślin, powinny być odpowiednio zagospodarowane. System Zbiórki Opakowań PSOR pomaga w prosty, odpowiedzialny i bezpieczny dla środowiska sposób wypełniać ten prawny obowiązek.
W środę, 30 sierpnia w Wojewódzkim Sadzie Administracyjnym w Warszawie miało miejsce posiedzenie Sądu w sprawie ze skargi Wojewody Mazowieckiego na decyzję Rady Gminy Załuski z 9 czerwca 2016 roku w przedmiocie uchwalenia statutu gminy (uchwała nr 118/XXV/2016). Sąd stwierdził, że całkowicie podziela argumenty Wojewody Mazowieckiego, uznając skargę za w pełni zasadną i stwierdził wydanie zaskarżonej uchwały z naruszeniem prawa (minął rok od uchwalenia). To jednak nie jest finał tej sprawy, bowiem 21 września br. Wojewoda Mazowiecki złożył skargę kasacyjną od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Termin rozprawy wyznaczony (czytaj dalej).
Szanowni Państwo. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi realizacji projektu OZE informujemy o aktualnym stanie realizacji tego projektu:
Ponownie - ze względu na notoryczne skargi - pragniemy zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych, czy też powiatowych na terenie Gminy Załuski, o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni dróg i nie zaorywać pasów drogowych. Takie przypadki, niestety, ciągle się zdarzają i będziemy ostro interweniować, by do nich nie dochodziło.
Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gminy Załuski. Dyżury prawnika w punkcie informacji turystycznej, zlokalizowanym w budynku gminnym Załuski 77- I piętro.
Jak informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.GDDKiA, w poniedziałek, 21 sierpnia br. rozpoczyna się remont DK 7 na odcinku między węzłem Modlin a skrzyżowaniem z DW 570 w Przyborowicach. Remont potrwa do końca roku.
Informujemy, że dzielnicowy Posterunku Policji w Załuskach prowadzi działania priorytetowe zmierzające do ograniczenia wszelkiego rodzaju wykroczeń na terenie miejscowości Kroczewo, ze szczególnym naciskiem na wykroczenia popełniane w rejonie lokalnego stawu. Chcesz o czymś poinformować? Coś wzbudziło Twoje niezadowolenie w tym zakresie? Dzwoń do asp. Roberta Reszczyńskiego – tel. 519 035 472 lub do dyżurnego KPP w Płońsku- tel. 23 662 15 00.
18 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Załuskach podpisano umowę na dofinansowanie budowy instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pieców na biomasę. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego reprezentował Pan Marszałek Adam Struzik. Umowę w imieniu beneficjentów projektu podpisali: Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak (leader projektu), Wójt Gminy Gozdowo - Dariusz Kalkowski, Wójt Gminy Rościszewo - Jan Sugajski, Wójt Gminy Zawidz Kościelny- Dariusz Franczak, Wójt Gminy Kuczbork -Jacek Grzybicki, Wójt Gminy Mała Wieś - Zygmunt Wojnarowski.
Od 1 sierpnia 2017 r. z ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2016 r. poz. 785, z późn. zm.) zmianie uległo brzmienie art. 22 w zakresie określenia wzoru wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub wydanie jej duplikatu.
WNIOSEK, OŚWIADCZENIA ORAZ INFORMACJA
Z przykrością informujemy, że piesza ścieżka przyrodniczo- dydaktyczna „Uroczysko Złotopolice”, powstała w 2008 roku w wyniku współpracy Urzędu Gminy w Załuskach i Nadleśnictwa Płońsk, przechodzi do historii.
Informujemy, że od stycznia 2017 roku funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie dwóch sąsiadujących z nami gmin: gm. Naruszewo i gm. Nowe Miasto.
17 czerwca br. w życie wchodzi nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, a wraz z nią zmieniają się przepisy dotyczące wycinki drzew. Drzewa wciąż będzie można wycinać, ale osoby fizyczne będą musiały zgłosić zamiar wycinki gminie, jeśli tego nie zrobią, zapłacą karę. Urzędnicy natomiast będą mieli obowiązek dokonania oględzin przeznaczonych do usunięcia drzew. Co ważne, jeśli w okresie pięciu lat od dokonania oględzin, właściciel terenu na którym dokonano wycinki, przeznaczy swoją działkę na działalność gospodarczą, będzie musiał zapłacić za wycięte wcześniej drzewa.
Z dwóch kluczowych inwestycji prowadzonych ostatnio przez gminę Załuski (budowa Stacji Uzdatniania Wody w Szczytnie i budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kamienicy) w trakcie realizacji jest jeszcze jedna.
Dla naszej Gminy został opracowany projekt Diagnozy stanu będącej częścią „Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski”. Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
Gmina Załuski uzyskała dofinansowanie na opracowanie "Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski" w ramach konkursu dotacji na działania wpierające gminy w zakresie przygotowania programów rewitalizacji na terenie województwa mazowieckiego.
Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji.
W okresie od 1.04.2011 do 30.04.2014 roku realizowany był przez Gminę Załuski projekt sfinansowany w 100% przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu Gmina Załuski zapewnia darmowy dostępu do Internetu dla 100 gospodarstw domowych.
28-29 grudnia przyjechało do nas wyposażenie, sprzęt multimedialny oraz materiały dydaktyczne dla szkół z terenu Gminy Załuski, biorących udział w projekcie edukacyjnym „Lepsza szkoła – lepsze perspektywy”.
Od 1 września 2016 r. Gmina Załuski realizuje projekt pn. „Lepsza szkoła- lepsze perspektywy”, obejmujący wsparciem łącznie 466. uczniów i uczennic wszystkich szkół z terenu gminy. współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

 
 
 
 
Nr telefonów centrali głównej:

+48 23 66 19 013
+48 23 66 19 120
+48 23 66 19 107

+48 23 66 19 146
+48 23 66 19 096
+48 23 66 19 289

 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2017 r. można składać wnioski z programu 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 108|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od pon. do piąt. w godz. 10:00 - 18:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|Urząd Gminy Załuski informuje o zmianie rachunku bankowego, na który należy wpłacać zobowiązania pieniężne z tytułu podatków: Bank Spółdzielczy w Załuskach Nr 60 8241 0009 2001 0000 0390 0023|